Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha a szülők...

Mit lehet tenni, ha a szülők megszállottan szeretnek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen már kivagyok idegileg. Mindenben beavatkoznak, mindig kérdezősködnek, és még ők vannak megsértődve ha rájuk vágom a telefont... Anyám a folytonos sírásával is már tele van mindenem, egyszerűen nem tud leszakadni rólam. A testvérem meg folyton az ők pártját fogja, mondván, hogy egy elhidegült szociopata vagyok. Abszolút nem érdekel a családom, de ezt ők nem tudják felfogni. Mit tudnék ezzel kezdeni?
2020. szept. 8. 22:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%
Örülni neki, amíg még vannak :)
2020. szept. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudsz ezzel mit kezdeni, majd ha már nem lesznek bánhatod...
2020. szept. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%
Majd visszasírod te ezt. Akkor már késő lesz.
2020. szept. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
48%

Hány éves vagy? Fiú vagy lány vagy?

És tényleg örülj hogy foglalkoznak veled, majd ha egyszer nem fognak foglalkozni veled egy hónapig az hidd el, nagyon rossz érzés.

2020. szept. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Most mit sírtok itt a kérdezőnek hogy "szeresd őket míg lehet brühühü". Semmit se tudtok a háttéréről, ki ne nyaljatok már egyből a szülei se..ét. :D Van különbség szülői szeretet, némi féltés és teljes ratelepedés, érzelmi zsarolás között.

Én csak simán nem venném el nekik a telefont, mit félsz tőlük független felnőttként? S ha utána megsértődnek? Az hogy jön a tudtodra, legközelebb felveszed a telefont, vagy meglátogatod őket? Ne tedd! Szerencsére az én szüleim ahogy elköltöztem sokkal normálisabbak lettek, jót tesz nekünk ez a majd 2000 km távolság. De ha továbbra is előadnák a mindent jobban tudnak sztorit, biztos hogy letiltatnám a számukat.

Szakadj le anyádról ha csak árt az életednek.

2020. szept. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
42%

Ugyan azt tudom csak válaszolni mint az előttem szólók, örülj amíg ennyire törődnek veled, mert hidd el az aggódás, netán okoskodás és a féltés is hiányozni fog ha nem lesz majd. Félre értés ne essék, itt most senki sem téged támad ezért és el is hiszem hogy eleged van belőle/belőlük, de tényleg próbáld őket eltűrni és megbecsülni mert csak akkor jövünk rá valami értékére amikor már késő.


Én úgy vagyok édesanyámmal hogy nagyon idegesít mikor például okoskodik dolgokban amikhez én jobban értek mint ő de egyszerűen akkor is még úgy csinál mintha ő tudná jobban, és persze mikor elcsesződik valami rám keni :D és még sorolhatnám a nagyobb bajokat.

De mégis mikor úgy érzem hogy ezt a szövegét valamikor nem fogom hallgatni, amikor nem lesz majd ki aggódjon és figyelmeztessen hogy vigyek pulóvert hideg időben nehogy megfázzak, akkor nagyon rossz érzés villan belém és félelem is, szinte már sírás kerülget olyankor és azt kívánnám sose legyen vége az életének.


A mai világban (is) kincs az ilyen család aki így szeret téged, mert vannak olyan ,családok’ ahol szinte tudomást sem vesz senki a másikról, szó szerint szarnak egymásra, sőt még a másikba is rúgnak egyet, vagy esetleg hátba támadják akármilyen formában.


Hát azért remélem hogy javulni fog a helyzeted. Minden jót! :)

2020. szept. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
33%
Abszolút nem érdekel a családod, és szerinted egy ilyen mondat után nem állja meg a helyét az elhidegült szociopata jelző?
2020. szept. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
80%
6-os vagyok, tény és való hogy úgy tűnik hogy nem érdekli őt a családja, de ilyen durván nem kéne azért fogalmazni, nem tudjuk mi áll még a háttérben, nem látunk a fejébe. Nem kötözködés képp.
2020. szept. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

Nem úgy tűnik hogy nem érdekli a családja, hanem konkrétan ezt írta. "Abszolút nem érdekel a családom, de ezt ők nem tudják felfogni."

És nem én fogalmaztam így, hanem a testvére. Én csak egyetértek a testvérrel.

2020. szept. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:

Rendben, akkor rosszul fogalmaztam.

Tisztában vagyok vele hogy ő írta hogy hogy nem érdekli a családja.


Igen értem, teljesen jogszerűen értesz vele egyet, természetesen mindenkinek van joga egyetérteni vagy mást gondolni, ezért is írtam hogy nem kötözködni akartam, csak a tesója kicsit durva volt vele, de legalább végülis volt benne igazság.

Én megyek most, na jó éjt emberek :)

2020. szept. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!