Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért fáj a szülőknek, hogy...

Miért fáj a szülőknek, hogy boldog vagyok?

Figyelt kérdés

Sajnos a szüleim mindog elrontják az ember kedvét valamivel, hogy én se más ne legyünk azok ha ők sem azok. Színjaték ami itthon megy . Elvárják,hogy légy az mert különben depressziós vagy ... de ha az ember végre boldog mégsem jó.

Sajnos apum a mostoha anyám miatt 360 fokos fordulatott vett és már nem önmaga. Tény mindenki változik ez természetes de aki hasonló helyzetben van áterzi ezeket a sorokat.

Másrészt a családom vérszerint de én nem érzem azt,hogy tagja vagyok. Nem érzem azt,hogy nekem itt a helyem és ezt mindig éreztetik velem. Apum minenbe beleköt és soha nem tud megdicsérni csak bántani.

Harmadrészt pedig hálát rebeghetek apumnak,hogy 17 évesen nem rakott ki otthonról mert nyárron lementem vidékre ( szülői beleegyezéssel) a páromhoz. Pedig jogilag sem tehetné meg...



2020. szept. 10. 22:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%
Az a címe,hogy az első születésnapom, szept 9-én került föl a youtube-ra. Van ott egy olyan, hogy tudod szűkíteni a találatokat.
2020. szept. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező köszi amúgy a részletes, mindenre kiterjedő választ, így már kristály tiszta a sztori. Apád egy szemét. Remélem megnyugodtál.
2020. szept. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
73%

A legtöbb szülő kimondatlanul is a gyerekèt okolja saját boldogtalanságáèrt.

Mimdenkinek fáj ha mások boldogabbak nála...

2020. szept. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon átérzem amit írtál Kérdező. Az én családom is szörnyű, az én apám is ilyen. Soha semmi nem jó neki, de olyan szinten, hogy megmondja mit kéne csinálni. Ha megcsinálod addigra az a legrosszabb dolog a világon és miért nem az ellenkezőjét tetted mert azt kellett volna. Ergó h*lye vagy és csak hallgass rá majd ő megmondja a tutit...Nem lehet neki megfelelni, ezért már nem is próbálom.

Azt vettem észre, nem csak irigy a boldogságra, hanem versenyzik is velem és próbál visszahúzni, holott szerintem a szülőnek örülnie kellene a gyerek "sikereinek" vagy eredményeinek és támogatnia kellene. Nálunk sajnáltatja magát a köz szemében és úgy forgatja, hogy szegény ő mindent próbált megtenni értünk, de mi hálátlan gyerekek ezt nem értékeltük... A család persze issza a szavait valami nagyon elcseszett módon.

Sajnálom érdemben nem tudok segíteni neked de kitartást kívánok, mert ez egy mérgező helyzet. Bort iszik, vizet prédikál. Én közel a 30-hoz megszakítottam vele minden kapcsolatot, mert ki akart rúgatni a munkahelyemről. Sokkal kiegyensúlyozottabb az életem, nem kell a folyamatosan változó kedélyállapotát figyelgetnem és a mártíromságát hallgatnom. Néha hiányzik, mert a gyermekkoromban még nem tűnt fel a személyisége és jó emlékeim vannak de többször próbáltam megoldani a helyzetünket (kedvesen, erőszakosan, harciasan, leszarom stílusban, próbáltam megbeszélni, lelkizve, dühösen, kekeckedve, bántón és megértőn)15 éven át de soha nem jutottam semmire csak az idegeimen táncolt mert éppen soha nem volt jó a hozzáállásom.

Ne hagyd, hogy boldogtalan emberek húzzanak le a saját szintjükre.

2020. szept. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
56%
Vannak örömgyilkos emberek. Na hagyd magad.
2020. szept. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát. Erőt és reményt adtok számomra .
2020. szept. 12. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!