Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apukám megtiltotta az...

Az apukám megtiltotta az anyukámnak, hogy látogasson minket párommal, megfog valaha változni?

Figyelt kérdés

Mi mehetünk, de ők nem jönnek. Anya jönne, de apám megtiltja neki.

24 km-re lakunk egymástól...szóval semmi táv. Jól esne néha, ha ők is meglátogatnának. Nem akarok haragban lenni velük, de apám vérig van sértődve miért nem maradtunk a több generációs óriási telkű házában és miért mentünk városba egy kislyukba, lakásba lakni.


Félek, szeretnénk majd gyerekeket, szeretném, hogy majd lássák, szeretném, hogy ők is jöjjenek.


Az a baj, hogy a párom is olyan, hogy ezmiatt nagyon mérges apámra és nem akarja őt már látni se, így általában nélküle látogatom őket, néha sikerül elcsalnom, de akkor nagyon szótlan és látszik, hogy alig várja, hogy haza mehessen, enni se akar mi nálunk.


Úgyhogy annyira utálom most ezt a helyzetet és azt érzem kb. megoldhatatlan:(



2020. szept. 13. 08:40
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Empatia?

Miert gondolja azt nehany szulo, hogy azert mert annak idejen meg szo volt az egyuttelesrol, a jovoben ez be is fog kovetkezni? Es ha a gyerek nem talal munkat a kornyeken? Es ha kulfoldre menne? Es ha szimplan maskepp kepzeli az eletet? Akkor ott all 20 evesen, es donteni kell, vagy otthon marad, vagy a szivet koveti es elmegy, de akkor meg a csaladjat vesziti el, a sertodottseg miatt, kozben meg sehogy sem jo, barmit csinal szar a lelkiismerete es nem boldog. Ez oke? Hol van az empatia abban az apaban, aki a felesegenek megtiltja, hogy a sajat lanyahoz atmehessen, csak azert, mert o beleolt annyi munkat es penzt a hazba? Hol van az empatia abban az emberben, akinek fontosabb a haz es a sajat egoja, mint a tulajdon lanya?

Mar en kerek elnezest, megertem a keseredettseget es csalodottsagat, de ne beszeljunk mar empatiarol a fenti sztori fenyeben...

2020. szept. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
79%

(Nem olvastam a kommenteket)


Mintha csak a saját sztorimat olvasnám.


A történetünk röviden. 4éve vagyunk együtt párommal, akit nevelőapám (4éves korom óta ő nevel, apukám meghalt), nem igazán tud a mi napig elfogadni. Oka nincs rá, csak hogy "elvitt otthonról".

Nem tudja feldolgozni, hogy elköltöztem, felnőttem.


Eleinte nem is beszéltünk (úgy 1 évig) mert kijelentette, mivel elköltöztem otthontól, igy ezzel kiléptem a családból, nem tartozok már hozzájuk.


4 éve ennek. Most ott tartunk, hogy mi kb havonta megyünk a fiammal (másfél éves) de csak ketten. Férjem (azota összeházasodtunk) nem hajlandó jönni, nem kíváncsi rájuk. 2x volt ott a 4év alatt, akkor is 20 perceket max.

Ők nem jönnek. Nevelőapám nem hajlandó, azt ha ő nem jön, anya se jöhet....

Ha ott vagyunk, viszont elbeszélgetünk, az unokájukat imadják.


Én ezt már feldolgoztam, nem tudok vele mit kezdeni...


Ja és itt kb 10km-ről van szó.

2020. szept. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
77%
Hát neked se kellett volna feldolgoznod, 22-es! Minek mész oda, ahol nem szeretnek? Én undorodnék attól, hogy olyan lénnyel beszélgessek, aki gyűlöli a férjemet, nem hajlandó látogatóba jönni, és szabadságában akadályozza, plusz a meglátogatásomtól eltiltja az édesanyámat. Vele nincs miről beszélgetnem. Ha te továbbra is vele jópofizol, akkor beleegyeztél ebbe az abnormális állapotba.
2020. szept. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

23!

Nyilván ismered az életünket, a miérteket...

Én sem hurrogom le a te családodat, mert nem ismerem őket...

Azért mert nagyvonalakban leírtam 10sorba egy storyt, nem hinném, hogy ez alapján jogod lenne e ítélkezni...

Mint írtam, mivel nem tudok mit kezdeni a helyzettel, nekünk ez így működik. És működik...

Köszi az aggódásod, de nem szorulok rá.

22voltam

2020. szept. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 Savlekotő ***** válasza:
67%
Könnyű mondani hogy üljön buszra,valószínű verve is van,retteg.. Ki kéne venni onnan.. És Apukát ignorálni..
2020. szept. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
79%
Teljes mértékben megértem a párodat. Világ pénzéért sem költöznék oda ilyen önfejű apóshoz. Van egy egészséges távolság amire el kell költözni, mert különben nem lesz jó vége.
2020. szept. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád helyzetét kellene megoldani, hogy kilépjen egy bántalmazó, terrorizáló helyzetből.
2020. okt. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%
Kár, hogy elmentetek, nem csodálom, hogy rosszulesett apukádnak. Abba a kis lakásba akarsz gyereket? Mennyivel jobb lenne annak a gyereknek a nagy kertben! Talán még vissza lehetne csinálni ezt az elköltözést. Ha csak 24 km-re mentetek, akkor nyugodtan maradhattatok volna otthon is, fél óra lenne a munkahely kocsival, ha van. De még le is lehetne biciklizni azt a távot! Mondd meg apukádnak, hogy amint rá tudod venni a férjed (ha még nem az, ne is legyen az, ilyen haragos környezetbe ne jöjjön gyerek), vissza fogtok költözni.
2020. okt. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%
Ha ezt a lakást bérlitek, az a legnagyobb őrültség a világon! Amikor ott van a jó nagy ház (gondolom), a kerttel, ahol a gyerek jól érezheti magát, nem kell ettől megfosztani a (leendő) gyereket, és a saját falujában nőhet fel, biztos van ott óvoda, talán iskola is. A legnagyobb magyarjaink mind kis falvakban éltek gyerekkorukban, és mivé lettek! Arany - Nagyszalontán, Petőfi - Kiskőrösön, stb. Ott is lehet fejlődni, mindent el lehet érni, ha van az emberben tehetség. Gondold végig.
2020. okt. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Savlekotő ***** válasza:
100%

Persze utolsó majd kezét lábát töri hogy ujra egy elnyomóval éljen,aki a feleségét is bezárva tartja nem lehet önálló döntése szabad mozgása,inkább a panel mint ez,ő is menekült onnan gyanítom mielőbb. :(

70F

2020. okt. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!