Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel bűntetnétek meg a...

Mivel bűntetnétek meg a lányotokat, ha elszökne a barátjával annak ellenére, hogy megtiltottátok?

Figyelt kérdés
19 vagyok, még gimnazista vagyok, szüleim tartanak el, de van némi pénzem melóból. Barátom 29 éves, 1,5 éve ismerem, jóban voltunk mielőtt összejöttünk, a kapcsolatunk 4 hónapos csak. Egy közös barátunk szülinapja van ma este, amikor engedélyt kértem, kijelentette anyám szó sem lehet róla, hogy bárhova is mehessek a barátommal, még ha haza is hozna. Mivel nem konkrétan hozzámennék, hanem egy szülinapi bulira ahol más ismerősöm is részt vesz ezért arra jutottam, hogy kicsit lázadok és elszöktetem magam a barátommal. Szinte eddig mindig a szüleim szavára hallgattam, azt csináltam amit mondtak, ez szerintem belefér. Barátom még az este folyamán haza is hoz. Ezzel a kisstoryval szerettem volna felvezetni az esetleges "döntés hozást".
2018. febr. 24. 21:56
1 2 3 4 5
 1/49 A kérdező kommentje:
Egy félórával arrébb lévő városban lesz a buli.
2018. febr. 24. 21:57
 2/49 anonim ***** válasza:
83%
Nem büntetnèm, 19 évesen bőven nagykorú, azt csinál amit akar.
2018. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagyok büntetéspárti, hülyeséget nem csinálsz (csak engedetlenkedsz), én is voltam fiatal és kicsit lázadó, felnőtt vagy... Én nem büntetnék, max. elbeszélgetnénk, szerintem az ilyet jobb megbeszélni az embereknek, nem tiltani és szökni. Persze ez több emberen múlik...


Amúgy fel nem fogom, miért ne mehetne valaki szülinapozni. Anyám nagyon otthon fogott, az a típus volt, de egyszer elmentem ottalvós szülinapra még 18 éves korom előtt...

2018. febr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
62%

Nem is értem miért kell egy nagykorú lánynak engedély..

Én 18. éves korom óta külön lakom a szüleimtől a pasimmal lakom együtt..

Immár 3 éve lassan.

Üdv. 21N

2018. febr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
76%

Kíváncsi lennék, miért nem engednek el. Egyébként én is hasonló korú lány vagyok, mégsem tartom jó ötletnek. Ha a barátod "szöktet meg", róla is meglesz a véleményük, ráadásul te is épp rombolod a bizalmat ezzel ahelyett, hogy építenéd.

Nem olyan hatalmas vétek ez ilyen korban, de a szüleid helyében biztos nehezebben fogadnék be a családba egy 10 évvel idősebb felnőtt férfit, aki jó bulinak találja a tiltás ellenére magával vinni a lányomat.

2018. febr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
27%
Megkérdezném hogy ha már ilyen nagylány, ezután hol szándékozik élni és miből kívánja eltartani magát.
2018. febr. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
72%
Az a baj h engedélyt kértél.. Nem kell. Beintesz elmultál 18. Igaz én 18 évesen fogtam és kisétáltam az ajton,és azota se lattak,jo sok éve már.. :D Amugy meg dolgozz és mielőbb költözz külön mert normális helyen a 17 évest se tartják porázon nem h a felnőttet,az ilyen aki 30 felett is engedélyt kérhet. Szomszédban él egy ilyen 31 éves csaj még pasijsa se lehet a teljes fizetését elveszik h ne tudjon elmenni se.. Komolyan mire vársz h majd 30 évesen mehess a barátnőddel engedélyel fagyizni mint egy kis ovodás..
2018. febr. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, magamat kötném fel, ha olyan förtelmes gondolkodásmódom lenne, mint a szüleidé. Egyébként nagykorú vagy, fogod magad, szólsz, hogy elmentél, és elmész. Ennyi.

(ha nappali tagozatos gimnazista vagy, akkor a szüleid KÖTELESEK eltartani, nehogy már ez alapján akarjanak beleszólni abba, hogy hova mész)

"Szinte eddig mindig a szüleim szavára hallgattam, azt csináltam amit mondtak," - na látod, ez volt a hiba, ezért kezelnek most is úgy, mint ha 13 lennél, nem 19. Szépen fokozatosan hozzá kellett volna szoktatnod őket 16 meg 17 évesen, hogy neked is megvan a saját akaratod.

2018. febr. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
33%

Mi lett a vége? "Megszöktél?"


Biztos tovább rombolná az eddig se túl jó véleményemet a 29 éves pasiról, aki ilyenben segít, ahelyett hogy felnőtt kommunikációra bíztatna.

Gyerekes lépés, ami nem segít. Főleg hogy azért kezelnek így, mert eleve gyerekes vagy.


Ha eddig nem lázadtál, nem 19 évesen kell elkezdeni. Ennyi idősen már nincs helye a kamaszhisztinek.

Kezdj el felelősséget vállalni a döntéseidért.

2018. febr. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
51%

Az ember nem a 18. szülcsinapcsitól lesz felnőtt, azt ugye vágja a sok ideíró tini és tinieszű kisfelnőtt?

Ha nem engedett el, annak oka van,lehet hogy a 29 eves hapsi szintén 30-as iszákos haverjainál van az a "buli"..mindegy is.

Ha kiszöksz, elveszted a bizalmukat és máskor sem engednek majd sehova. Aki meg szájaskodik hogy felnőtt és bárhova mehet, az legyen akkor igazán felnőtt és mutassa meg hogy élne meg a szülei nélkül és miből (a pasival való eltartatás nem ér).

2018. febr. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!