Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy nekem nem...

Normális, hogy nekem nem ízlik az anyukám főztje?

Figyelt kérdés
Általában azt szokták ugye mondani, hogy az anya főztje a legfinomabb. Én viszont nem szeretem azokat az ételeket, amiket anyum főz. Ilyeneket főz általában, hogy: Hal bulgurral. Párolt zöldség rizsával. Spenót tükörtojással Félkész mirelit hús (pl cordon bleu) krumplipürével. Sonkástészta. Nagyon ritkán (kb. havi egyszer) van valami leves (pl. húsleves, vagy gulyásleves). Szóval ezek (a levesen kívül) nem ilyen finom, ízletes házias ételek, amiket ő csinál. Sütni sem szokott sosem semmit, inkább csak a pékségből eszünk kalácsokat, szilvás croissantot, meg ilyeneket. Pedig amúgy csak heti 2 nap dolgozik, szóval kitelne az idejéből, de ő nem szeret ilyen bonyolult ételeket főzni, meg is mondta. Szóval sokszor én főzök, hogy változatosabban is együnk, de azt se szereti, ha én főzök-sütök, mert akkor szerinte felfordulás lesz a konyhában. Pedig én mondom neki, hogy főzés után mindent elmosogatok, és visszarakok a helyére, letörölgetem a felüleleteket. Dehát lehet úgy főzni, hogy közben ne legyen felfordulás? Most akkor azért ne főzzön az ember, hogy mindig patyolat tiszta legyen a konyha?

2020. szept. 13. 15:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Normális,én pl. csak a férjem főztjét szeretem,nagyon válogatós vagyok/voltam mindig is,gyerekkoromban orvoshoz cipeltek,azt hitték beteg vagyok,mert csak két ételt voltam hajlandó megenni.
2020. szept. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
33%
Jól van akkor neked is ilyen kötekedős fasz anyád van mint nekem.Agyamra megy az ilyen.Komolyan hogy lehet ebbe belekötni hogy rendetlenség lesz pár percre vagy fél órára amikor utánna elpakolsz?
2020. szept. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
9%
" Anyukád pedig szerintem egyrészt nem szeret főzni, másrészt, mintha picikét lusta is lenne." pontosan.irigy rád mert tudsz főzni és kitalálja a kamu indokot hogy zavarja a felfordulás.akkor amikor ő főz az nem zavarja hogy utánna ez lesz?hagyjuk már.zéró logika.ez olyan mintha valaki azt mondaná nem dolgozok mert utánna koszt hagyhatok magam után.
2020. szept. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem is tud főzni az anyád.
2020. szept. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
19%
A párommal mi sem szeretjük az anyukáink főztjét
2020. szept. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
85%
Mindig ilyen ételeket főzött? Mikor kicsi voltál akkor is? Csak azért kérdezem, mert lehet ő tudatosan váltott az egészségesebb étrend irányába, viszont neked ez hirtelen jött.
2020. szept. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Persze, én sem szerettem mindent, amit főzött. Pl. káposzta. Állítsd magad mellé apádat, hogy néha te is hadd főzhess, elpakolsz mindent, akkor meg mi a kifogás.
2020. szept. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyforma az ízlésetek. Én kimondottan utáltam anya főztjét. Nem szeretett fűszerezni, minden ízetlen volt, a pörköltet pl. nem csinálta meg rendesen szóval az alján nem szaft volt, hanem ilyen leves állagú lé... kiderült, hogy a nagyanyám is így kotyvaszt.... Elég hamar elkezdtem főzni és nagyon szeretem, mindent ízesre csinálok, szeretem a változatosságot és fontos, hogy esztétikailag is szép legyen az ételem. Lökd ki a konyhából és főzz te. Nem mindenkinek van érzéke hozzá.
2020. szept. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!