Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha lányom elköltözött, és itt...

Ha lányom elköltözött, és itt hagyta a gyerekét 10 éves. Feljelenthetem???

Figyelt kérdés
Vissza lehet a lányt hozatni rendorseggel?
2020. szept. 23. 12:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
3%

Amúgy miért ne lehetne vissza hozatni? Ezt nem értem... Ha ellopok egy autót és ki megyek Németországba, akkor is kiadják rám az ottani körözést is.


Ha valaki bármilyen bűncselekményt elkövet, nem ússza meg annyival, hogy kimegy külföldre.


A kérdező lánya, bűncselekményt követett el.

Ha feljelenti, körözni fogják.

Vagy lehet, hogy először csak felszólításokat kap, de előbb vagy utóbb ez lesz.


Már gyerektartás ügye miatt is nem egy férfit citáltak haza külföldről...

2020. szept. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%

#9

Nekem is ez a kérdés jutott eszembe.

Egyébként felnőtt,tehat visszahozatni nem lehet csak úgy,de viszont a gyereke veszélyeztetése miatt igen,feljelentheted.

2020. szept. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
49%

#9-#12

nekem is...


és az ott olvasottak alapján nem biztos, hogy fel kéne jelenteni és az amúgy is súlyos helyzetet azzal nehezíteni..vagy nem tudom..

2020. szept. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
61%
HA cselekvőképes nagykorú rokon van, nem fogják azt mondani, hogy veszélyeztette... Sajnos tapasztalat.
2020. szept. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Igen en irtam ki a masik kerdest is. Es igen nagyobb veszekedes utan amikor a gyermek iskolaban volt en dolgozni o ossze pakolt es lelepett. Fogalmam sincs hova. Irt egy papirt hogy ne keressem tobbet.
2020. szept. 23. 16:41
 16/25 anonim ***** válasza:
90%

#9 vagyok,

Sajnálom, hogy megtette, hogy elment. De talán jobb is ez, ha nem érzi, hogy törődni akar a gyerekevel, mert csak megutalja. (ha mar nem most igy érez). A gyereknek sem jó egy ilyen felelőtlen anya, aki igy erez vele kapcsolatban.


En hagynám, hogy elmenjen, viszont jelenteném a gyamugy es egyeb szervek felé, hogy minden jog ha lehet atruhazodjon ram, lehessek a hivatalos gyám. Mar csak azert is, hogy ő a körülményekhez képest ép lelekkel fel tudjon nőni.


Amugy volt egy ilyen eset a tágabb ismeretségi körömben, ahol a kisfiú a nagymamajara hitte, hogy anyukaja az anyját pedig testvérének gondolta. Később mikor eleg idos lett be lett avatva a valosagba, de mivel annyira jol es szeretetben nevelte a nagyija, nem érte nagy sokk-ként meg a fiu, viszont nem birt másképp nezni a verszerint anyjára. Neki továbbra is a mama volt az anya es a ver szerinti anyja a tesó.

2020. szept. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
87%

Akkor is feljelentést kell tenni, ugyanis ha nem kerül hozzád hivatalosan a gyerek, akkor gondol egyet aztán visszajön érte X év múlva és a gyermek akarata ellenére elviszi...


Illetve ha valamihez a szülői meghatalmazás, vagy beleegyezés szükséges, ha nem Te vagy gyám, akkor nem lesz aki aláírja...


Szerintem lehetnek még olyan szituációk is, ahol jogilag rosszul jöhetsz ki, ha nem intézed el rendesen, hivatalosan hogy Te legyél a gyám...

Persze nem tudom, nem vagyok jogász és nézd meg, a #11. válaszomat is hogy lepontozták, amit mondjuk igazán megmagyarázhatna valaki, hogy mi volt benne az ami nem helytálló...

2020. szept. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Én 12 éves voltam, mikor hasonló eseten mentem keresztül. Anyám fogta magát, és egyik napról a másikra elment. Persze ennek már ott is voltak előjelei, csak én gyerekként ezzel nem foglalkoztam. De amire emlékszem, hogy nagymamám elment a gyámhivatalba, és mondta, hogy szeretne ő nevelni engem. Kijöttek megnézni a körülményeket, és mivel minden adott volt, így maradhattam. Közben ráakadtak anyám hollétére, mert azért keresték is, és be hívtál a hivatalba egy aláírás erejéig, hogy hivatalosan is lemond rólam. Onnantól kezdve minden szülői jog a mamámra szállt.

Tehát nevelheted, de mindenképp jelezd ezt valahol, hogy ne legyen problémád ebből.

2020. szept. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
koszonom a kommenteket.
2020. szept. 23. 18:57
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Hyerektartásta is pereld be! Meg a gyerek apját is!
2020. szept. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!