Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem megy részemről sem...

Miért nem megy részemről sem az alkalmazkodás?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék mások az ilyen helyzetet hogyan viselik,nehezen vagy könnyen.Szakítanának helyemben,esetleg velem van a baj?

Páromnak huszonéves gyerekei vannak és már nem élnek együtt.Ha bármi van,bármilyen kérés,családi program,stb.párom minden esetben a gyerekei kérését tartja előbbre valónak.Ha én másképp szeretnék valamit gyerekei ellenében azt ő nem veszi figyelembe.Egyéb esetben szokott alkalmazkodni hozzám,de gyerekeivel szemben soha.Pedig kettesben együtt élünk és azt mondja szeret.Ez nekem egyre rosszabb,nem értem miért nem lehet a párja egy férfinak soha első felnőtt gyerekeivel szemben.Véleményetek alapján velem van a baj?


2020. szept. 24. 10:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
59%

Szia!

Szerintem veled van a baj. Véleményed lehet amit el is mondhatsz.de valószinüleg mindig ők lesznek az előbbre valók. Akár mennyire is szeret a gyerekeiről van szó.

Próbáld ki,hogy nem mondasz véleményt semmit. Majd úgyis megkérdezi,ha van valami.

2020. szept. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
28%
Hány éves vagy?
2020. szept. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
79%

Van gyereked?

Akármennyi idős mindig mindenki előtt áll!

Párok jönnek-mennek de a gyereked örökre a gyereked marad.

2020. szept. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%

Konkrét helyzeteket kéne leírnod.

Tudni kéne, milyen programokat szerveznek, és nektek mi volt eltervezve akkorra, amit emiatt felrúgott.

Alapesetben úgy kéne, hogy ha szerveznek mondjuk egy szombat délutáni összejövetelt az apjukkal, akkor előtte megkérdezik, hogy ráér-e. Ha nincs semmi eltervezve, akkor azt mondja az apa, hogy ráér. Ha viszont ti már elterveztétek, hogy aznap reggeltől esti kirándultok, akkor azt kéne mondania, hogy nem ér rá aznap.

2020. szept. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem azért nem mindegy, hogy mindig mindenben a gyerekek kérése az első, vagy csak a tényleg fontos dolgokban. Ha pl a kérdezőnek születésnapja van, de a gyerek megkéri apukát, hogy vigyázzon az unokára, mert ő moziba akar menni, akkor nem jogos a gyerek kérését előtérbe helyezni. Ha az unoka beteg, és máshogy nem tudják megoldani, akkor a gyerek kérése előrébb való. Szerintem felnőtt gyerekek esetén már rangsorolni kell, de a fontos dolgokban a gyerek az első. A gyerekeknek van saját családjuk, párjuk, de apuka maradjon egyedül vagy próbáljon keresni valakit, aki ezt elfogadja?! Szerintem a lényeg a rangsorolás, és nem lehet mindenben a gyereket előtérbe helyezni.
2020. szept. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
44%
Ezért nem kell olyannal összejönni akinek gyereke van. Én így vagyok ezzel. Fogadd el, hogy csomagban vannak.
2020. szept. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Mondok példát.Nyári ünnep,jó idő.Eltervezem hogy elmegyünk valahova kettesben kikapcsolódni.Gyereke szól hogy találkozzanak.Tervemnek stornó.Kit érdekel.Vagy karácsonykor szerettem volna 24-et otthon ünnepelni,nem lehetett páromnak "felnőtt" gyerekével kellett találkoznia.Mert neki akkor volt jó.Vagy szülinapomat akartam ünnepelni szintén egy bizonyos napon amikor szoktam.Pont a gyerekének is akkor volt valami,hát az lett a prioritás.Ha szólok összeveszünk.Mert értsem meg nekik nem mondhat nemet.Nekem igen a párjának akit szeret?
2020. szept. 24. 11:17
 8/27 anonim ***** válasza:
95%

7-re:

Ilyenkor annak a szabálynak kell érvényesülnie, hogy amit előbb lefixáltatok, az élvez elsőbbséget.


Ha nagyon óvatos a párod, akkor megereszthet egy telefont a gyerekeihez: "Aug.20-án kirándulni mennénk Évivel. Akartok akkorra szervezni valamit?" Ha nem, akkor innentől ez a fix program, amihez minden mást igazítani kell. Ha a gyerekei azt mondják, hogy pont aznapra akartak egy össz-családi estét, épp holnap akartak szólni miatta; akkor egyezkedni kell, hogy nektek jó-e másnap kirándulni, vagy nekik lehetne-e egy nappal eltolni. Ha mondjuk X családot kell összeszervezni, akkor talán könnyebb kettőtöknek más időpontot találni.

A te szülinapodat viszont mindenképp tiszteletben kéne tartania. Igenis mondja meg a gyerekeinek, hogy aznap este veled lesz, a te születésnapodat ünneplitek.

A karácsonyi vendégjárásra már hónapokkal korábban ki kell találni egy olyan szisztémát, ami mindenkinek elfogadható. De pl. dec.24-ét meg is lehet osztani: pl. kora délutántól este 6-ig náluk vagytok, aztán hazamentek, és onnantól kettesben.


Én azt gondolom, hogy ha már évek óta együtt vagytok, és együtt laktok, akkor te igényeidnek egyenrangúnak kell lennie a felnőtt (!ez fontos szó!) gyerekei igényeivel.


Szóval, kérdező, úgy látom, a párod készülékében van a hiba, nem a tiédben.

2020. szept. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
57%

Részedről tök természetes törekvés, hogy azt akarod hogy élettársadnak fontosabb legyél, mint gyermekei.


Ugyanakkor egy kicsit is normálisabb elvált férfi sokkal, de sokkal fontosabbnak tartja gyermekeit, mint aktuális nőjét.

Persze ezt élesen nem tudatja aktuális nőjével, mert nem lenne komfortos neki, ha a nő előbb elhagyná sértődésből, mint ahogy ő megunja. Meg muszáj is azzal hitegetnie, hogy komolyabb tervei vannak vele (minden férfi jobb nőt kap komoly kapcsolatra, mint ingyen kurvának).


És hogy mit tegyél?

Ha egy harmincas elvált, gyerekes nő vagy, akkor örülj annak ami van.

Ha viszont egy minden tekintetben egész jó még csak 30 alatti, körüli gyermektelen nő vagy, aki férjet, gyerekeket akar, akkor jobb ha nem hagyod a pasasnak, hogy rabolja legszebb éveidet.


43F

2020. szept. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonymousreview60 ***** válasza:
69%

Húha! Goldamund73 (#8) szinte szórol-szóra azt írta, amit gondolok.

Kérdező, nekem erősen gyanús, hogy te a másodhegedűs vagy.

2020. szept. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!