Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Természetes, hogy még mindig...

Természetes, hogy még mindig ennyire féltenek, aggódnak értem a szüleim? (F)

Figyelt kérdés

26 éves elmúltam már, mivel tanulmányaimat Budapesten végeztem, szerencsére nem kellett elköltöznöm otthonról koliba vagy albiba. Viszont a legtöbb ismerősöm ezt már rég megtette, sikerült eltávolodniuk a szüleiktől persze jó értelemben. Nálam enyhén fordított a szitu. Ha elmegyek sokáig bulizni, tuti felhívnak hogy mikor jövök, van-e kulcsom, mit kérek holnap ebédre, vittem-e magammal pulóvert stb. Vidéki ismerőseim akik Pesten tanulnak/dolgoznak ezzel szemben max hetente 1-2x beszélnek a szüleikkel, van hogy 1 hónapig haza se mennek. Ez természetes például? Múltkor szóba került, hogy most már lassan ha lesz olyan munkám, ideje lenne nekem is és bátyámnak is elköltöznie, erre édesanyám elsírta magát, hogy a kisgyerekei itt akarják hagyni. Tudom más szülő pedig 18 évesen elküldi otthonról a gyerekeket, hogy kezdjenek el élni. Talán még annyi info, hogy apukám és anyukám is egyke, nem élnek már a nagyszülők se, emiatt is lehet, hogy jobban ragaszkodnak a jelenlétünkhöz, többet aggódnak miattunk.


Szülők, és korombeliek! Ti mit gondoltok erről a szituról? Én értékelem, hogy ennyire aggódnak miattam a szüleim, de néha már kicsit sok, persze tudom hogy őket is meg kell becsülni a sok munkáért, amit értünk végeztek.



2020. szept. 24. 13:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
25 éves a fiam. Még velünk él. Imádom, és természetsen aggódom érte. Amikor megy bulizni, vagy motorozni, és éjszaka még nem ért haza, persze, hogy a gyomrom görcsben van, de nem hívom fel, nem nyaggatom. Rég megbeszéltük, hogy ha előre mondja hova megy, akkor nincs telefonálás részemről. Ha gond van úgyis felhív. Én hagyom élni, nem nevezem kisgyerekemnek, babámnak, mert már felnőtt ember. Örülök, hogy jó a kapcsolat köztünk, hogy velünk él, de mégjobban örülnék, ha elköltözne, és élné a maga életét. Én szülőként mindig azt mondom, hogy egyszer minden gyereknek ki kell repülnie a családi fészekből. Ez az élet rendje. Én ha egyszer elköltözik, tám,ogatom benne, de akkor is ugyanúgy fogok aggódni mint amikor 5 éves volt. A gyerekünk hiába felnőtt, hiába lesz majd egyszer 40 éves, akkor is a gyerekünk marad.
2020. szept. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Nem természetes, sőt abnormális, hogy buliban azért fölhívjanak, hogy vittél-e kulcsot, meg pulóvert, meg mi legyen a holnapi ebéd.

Én ennyi idősen agyf..szt kaptam volna ezektől a kérdésektől. Szerencsére akkor még nem is volt mobiltelefon, de a szüleim is normálisabbak voltak.


Az meg, hogy anyukád úgy reagálja le a 26 éves lánya és ennél idősebb fia költözési szándékát, hogy sír, és "a kisgyerekei itt akarják hagyni", nekem ettől hideglelésem lenne. Menekülnék tőlük ezerrel!

És természetesen eszem ágába nem jutna a gyerekeimmel így viselkednem, pedig nagyon-nagyon szeretem őket.

2020. szept. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Mindketten fiuk vagyunk. Ez a telefonalas akkor tortenik, ha nem kozlom, hogy elmentem bulizni, talalkozni valakivel, ilyesmi. Egyebkent edesanyam teljesen mas nevelest kapott. 24 evesen mar hazas volt, es utana nem sokkal kikoltoztek kulfoldre. Plusz ott a szülőket nem nagyon erdekelte hogy van-e a lanyuknak penze, adjanak-e kolcson stb. Szerintem anyukam ezt a fajta rossz nevelest akarja kompenzálni, ezert is aggodik jobban miattunk.
2020. szept. 24. 13:35
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

abnormális!

Nem akarja tudomásul venni, hogy egy gyermek "vendég a háznál". Egy ideig a szülőnél van, de aztán ki kell repülnie.

2020. szept. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
23%
Semmi probléma ezzel. Szülői szeretet. Bizonyítsd a talpraesettséged!
2020. szept. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

A szülői szeretet nem akadályozhatja a gyerek önállósodását. Ez már inkább a szeretet nevében történő kontrollálás, visszafogás, mert a szülő nem akar a házastársával ketten maradni, vagy nem tudom. Sírás, "elhagynak a kisgyerekeim" ez érzelmi zsarolás, semmi természetes nincs benne. A szülői szeretet önzetlen és nem követelőzik és gyakorol nyomást ilyenformán.

Nem mondom természetesen, hogy téged nem szeretnek - azt mondom, hogy nem jól. Anyukád magáét félti, nem téged. Ha tényleg rád gondolna, akkor úgy viselkedne, mint az 1. válaszoló.

Muszáj lesz megemberelned magad és ragaszkodni a költözéshez. Máskülönben soha nem fog elindulni a saját életed.

2020. szept. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

na, kíváncsi vagyok, ki pontozta le a hsz-omat, hogy ez abnormális a szülők részéről....


LOL

2020. szept. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
16%
Teljesen természetes dolog. Meg kell beszélni, hogy ha aggodnak is, ne hivjanak, és föleg ne kamu dolgokkal (esernyö van nálad?). Te meg legyél elnézöbb és segits ebben nekik. Pl. ha váratlan kocsma ...csaj, ... jön közbe, irsz nekik egy SMS-t "bö-bö-blugy" szöveggel. Semmi több, de ebböl tudják, hogy semmi vész és az legyen elég.
2020. szept. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
7-es: én mindenkinek zöldet adtam :) 8-as: ez nálam is szokott működni. nem érzem zaklatásnak, ők is elmondják nekem, hogy mit csináltak aznap, vagy mit fognak holnap csinálni, szerintem az lenne teljesen fura, ha 0 kommunikáció lenne a családon belül. Pl. nyáron is elmentem haverokkal, előre mondtam h nem leszek egy hétig, nem hívogattak. Sőt, volt hogy én hívtam fel őket, hogy elmeséljem mit csináltunk stb. De ugyanakkor főleg anyukámnak vannak érzelmi hullámai, amikor mindenki ott van egy helyen. Bátyám most költözködik, nagy lakásfelújításban van, és szerintem emiatt érzékenyült el ennyire.
2020. szept. 24. 14:53
 10/18 anonim ***** válasza:
98%
Az természetes, ha a szülő félti, aggódik a gyerekeiért, de ennek is van határa. Anyukád eltúlozza, de nyugtasd meg őt, hogy vigyázol magadra.
2020. szept. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!