Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Két szülőm külön ment, de ezt...

Két szülőm külön ment, de ezt én már így nem bírom?

Figyelt kérdés
KB 3 hónapja szét mentek a szüleim. Az elején nagyon meg viselt mivel anya hagyta el aput egy másik pasiért. Az nap 2x álltam apu elé hogy ne üsse meg anyut. Anya közben el költözött. Mivel külön élek így apa körbe csalt azzal hogy öcsém akar beszélni anyuval ezért hívjam meg magamhoz anyut és öcsit, csakhogy apa is meg jelent és akkor is meg akarta ütni anyut. Akkor próbált apu a saját pártjára fordítani de mondtam hogy nem fogok választani. Napi szinten járt apu hozzám kB 2 hétig, de másról nem beszélt csak anyáról(szidta össze vissza). Aztán ezzel le állt, most ott tartunk hogy naponta hívogat hogy beszéltem-e anyuval és ha igen akkor mit. Sajnos öcsit nagyon sikerült maga mellé állítani(valószínűleg pénzzel) mert öcsi még azt se engedi hogy anyu meg nézze az unokáját. Ebből nekem már nagyon kezd elegem lenni hogy csak akkor vagyok apunak jó ha kell neki valami(pl takarítani a házat). Nekem is van saját életem saját kapcsolatom, párom havonta 1 hetet van itthon és most utoljára is hogy itthon volt apa ki találta hogy el kellene mennünk hozzá takarítani az udvart de persze ezt az utolsó nap amikor párom itthon volt, hiába mondtam neki hogy nem érünk rá nem érdekelte, akkor párom fel hívta hogy utolsó napja itthon nem tudunk menni és még apám volt fel háborodva és meg sértődve hogy mi az hogy nem megyünk. Sőt egyik nap fel hívott hogy beszéljek anyuval hogy menjen vissza hozzá, mondom ha eddig nem ment akkor már nem is fog, erre a válasza akkor soha többet nem látja az unokáját. Szóval még ezt is ő mondtam öcsinek hogy ne engedje hogy anya lássa. KB ennyi röviden?

#válás #Nehéz kapcsolat
2020. okt. 3. 19:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
maradj ki ebből. tudom, nehéz..de ne engedd, hogy apád téged érzelmileg zsaroljon
2020. okt. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Próbálom nem engedni, engem így nem is tud. Csak már annyira elegem van ebből hogy hívogat és nem érdeklem csak anyám és anyám. És nem tudom mit csináljak már.
2020. okt. 3. 20:09
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Az, hogy két ember szétmenjen, ketten kelletek. Lehet, anyud csalt, de ahogy olvasom, apádnak elég nehéz a természete. Biztos nem lehetett egyszerű vele az évek alatt. Anyád más karjába menekült. Jobb, ha ezt apád megemészti. Ő is ugyanúgy tehet erről. Csak sajnos azok, akiket megcsaltak, szeretik sajnáltatni magukat, mintha ők lennének az egyedüli áldozat. Apád gondolkozzon el azon, miért hagyták ott ... esetleg ezt mondd el neki. Nyilván nem fog elgondolkozni ...

Öcséd meg egy idióta .. először, mikor olvastam, azt hittem, tinédzserek vagytok, de basszus, felnőtt fejjel így viselkedni? Ezt meg az öcsédnek mondd meg, hogy nagyon gyerekes.

2020. okt. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
*kellenek
2020. okt. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát igen nehéz természete van. De ő a mai napig azt mondja hogy 1 hibás van aki anyu, és ő soha nem hibázott, pedig mondtam neki én is nem 1x hogy soha nem 1 ember a hibás. Felnőttek vagyunk igen. Külön élünk minden a ketten már. Sajnos öcsivel nem tudok mit tenni, próbáltam vele beszélni, hátha enyhül anyu felé de apu miatt hiába is. Valamivel sakkban tartja.
2020. okt. 3. 20:46
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen maradj ki belőle, ne mérgezzenek téged is, nincs a házassági problémájukhoz közöd. Apád telefonját ne vedd fel, a lakásba ne engedd be. És ne járj hozzá takarítani, nem vagy takarítónő, ő viszont ereje teljében lévő férfi. Majd több hónap múlva, ha lenyugszik, lehet szó kapcsolatfelvételről.
2020. okt. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ezzel az a gond hogy múltkor se vettem fel neki, és 4x hívott egymás után szünet nélkül amíg fel nem vettem. A másik az hogy múltkor mondta ha el dobjuk őt vagyis öcsi és én akkor öngyilkos lesz. Nem akarom én el dobni, de nem normális hogy engem tesz tönkre úgy hogy nem veszi észre magát. Soha nem zavartam el magamtól, mindig végig hallgattam annak ellenére hogy rosszul esett ahogy beszél anyuról. De mindennek van egy határa amit ő nem gondol végig hogy már itt lenne az a határ és le állítanija saját magát.
2020. okt. 3. 21:18
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad érzelmileg zsarolni! Persze, hogy 4-szer telefonál, ha negyedszerre felveszed. Távolodj el tőle, hagyj neki jónéhány hónapot, mire rendezi sorait. Nyilván sokkban van, de a te életedet nincs joga megzavarni. Ha kibírod, hogy nem veszel tudomást róla, majd megérti. Magadért vagy felelős, nem őérte.
2020. okt. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%

édesapád - úgy tűnik - társfüggő. és nem tudja ezt a válást/szakítást feldolgozni. segítségre lenne szüksége.

keress és tarts a tarsolyodban egy mondatot arra az esetre, ha hív, hogy beszéltél-e anyáddal. és azt szajkózd. "ne haragudj apa, ebben nem tudok neked segíteni" vagy valami ilyesmit. ne kezdjél el se magyarázkodni, se vagdalkozni. próbálj semleges maradni.

nagyon sajnállak. (bár ezzel nem vagy kisegítve..)

2020. okt. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Apád egy agresszív barom. Csoda, hogy elég lett belőle?
2020. okt. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!