Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Két szülőm külön ment, de ezt...

Két szülőm külön ment, de ezt én már így nem bírom?

Figyelt kérdés
KB 3 hónapja szét mentek a szüleim. Az elején nagyon meg viselt mivel anya hagyta el aput egy másik pasiért. Az nap 2x álltam apu elé hogy ne üsse meg anyut. Anya közben el költözött. Mivel külön élek így apa körbe csalt azzal hogy öcsém akar beszélni anyuval ezért hívjam meg magamhoz anyut és öcsit, csakhogy apa is meg jelent és akkor is meg akarta ütni anyut. Akkor próbált apu a saját pártjára fordítani de mondtam hogy nem fogok választani. Napi szinten járt apu hozzám kB 2 hétig, de másról nem beszélt csak anyáról(szidta össze vissza). Aztán ezzel le állt, most ott tartunk hogy naponta hívogat hogy beszéltem-e anyuval és ha igen akkor mit. Sajnos öcsit nagyon sikerült maga mellé állítani(valószínűleg pénzzel) mert öcsi még azt se engedi hogy anyu meg nézze az unokáját. Ebből nekem már nagyon kezd elegem lenni hogy csak akkor vagyok apunak jó ha kell neki valami(pl takarítani a házat). Nekem is van saját életem saját kapcsolatom, párom havonta 1 hetet van itthon és most utoljára is hogy itthon volt apa ki találta hogy el kellene mennünk hozzá takarítani az udvart de persze ezt az utolsó nap amikor párom itthon volt, hiába mondtam neki hogy nem érünk rá nem érdekelte, akkor párom fel hívta hogy utolsó napja itthon nem tudunk menni és még apám volt fel háborodva és meg sértődve hogy mi az hogy nem megyünk. Sőt egyik nap fel hívott hogy beszéljek anyuval hogy menjen vissza hozzá, mondom ha eddig nem ment akkor már nem is fog, erre a válasza akkor soha többet nem látja az unokáját. Szóval még ezt is ő mondtam öcsinek hogy ne engedje hogy anya lássa. KB ennyi röviden?

#válás #Nehéz kapcsolat
2020. okt. 3. 19:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%

Úgy tűnik apád az a tipikus begyepesedett hímsoviniszta, csak neki lehet igaza a nők meg szolgálják ki őt. Nyilvánvaló hogy titeket is ebben a szellemben nevelt, hisz te felnőtt nő létedre cselédet játszol neki.

Neki hatalmas ütés az egóján, hogy anyád el merészelte hagyni. Ez nem olyasmi ami egyik napról a másikra elül, pláne hogy tesód adja alá a lovat. Állj a sarkadra, ne csicskázz neki és nem kell hagynod, hogy neked szidalmazza anyádat. Az érzelmi zsarolásnak sem szabad engedni, mert csak rosszabb lesz. Persze nyilván mondani könnyű, de ha te nem szabsz határokat, ő magától nem fog megváltozni.

2020. okt. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miképpen tudnád megmondani neki, hogy nem szép a gyerekeit bevonni a szülőnek a párkapcsolati konfliktusaiba és megpróbálni gyereken keresztül "intézni", "a másik félre hatni". A gyerekei manipulálása helyett jobb lett volna ha szakemberhez fordul segítségért.

Nem tudom, nem is tudhatom, ki a hibás (párkapcsolat mindkét félen múlik), de az, hogy a gyereket a másik szülő ellen fordítják, vagy erre tesz kísérletet az egyik szülő, nagyon nem szép. A gyereknek két szülője van, bármi történik az egyikkel, a másikra még mindig tud számítani, nem szép dolog semmilyen konfliktus esetén felhasználni a gyereket/gyerekeket. Ha már felnőttek a gyerekek, akkor sem.

2020. okt. 4. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
68%
Azt nem írtad (vagy én átsuhantam rajta), hogy miért ment másik pasihoz anyukád. Amit leírtál apudról nekem az jön le, hogy most úgy érezheti anyud átverte és ő már senkinek nem fontos. Nem azt mondom hogy ez a viselkedés elfogadható. Egyáltalán nem. De apud most ezzel az agresszióval próbálja fenntartani azt hogy ő a férfi a főnök továbbra is. Persze, hogy eleged van belőle, de ezt te nem tudod megoldani. Neki kell talpra állnia és belátnia hogy ez így nem mehet tovább. Viszont változtatni csak ő tud, kizárólag akkor ha ő dönti ezt el. Ez nagyon nagy belső munka. Ha nincs benne hajlandóság akkor nem fog menni, elveszít mindenkit. Amitől most is fél, de ezt soha nem fogja kimondani. Azért is akarja megmondani hogy mit csináljátok. Próbáld elmondani neki, hogy szereted és menni fogsz hozzá (és ezt tartsd is be) de neked is van életed. Írj rá napközben hogy mit csinál. És ami a legfontosabb ne idegből beszélj vele. Nehéz, de próbáld meg lenyugodva és ne hagyd h manipuláljon akkor is mond neki hogy apa, szeretlek itt vagyok neked, ne manipulált. Kiabálni fog, de maradj nyugodt. Viszont fél évnél tovább ezt ne csináld, mert tényleg van saját életed
2020. okt. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de nem normális ami a családodba megy. Felnőtt emberek ha válnak neked ahhoz mi közöd te már külön életet élsz. Apád egy szégyen ember. A gyerekeinek az édesanyjára kezet emel. Semmi tisztelet nincsen benne. Mellette még gusztustalan is. Nem képes belátni a hibáit. Fenyegetőzik. Benned meg legyen már tartás be legyél már apád felmosó rongya. Ha anyádat nem tudta becsicskitani akkor majd téged fog? Mész hozzá takarítani ne nevettes... Ez beteges. Neked elkellene már szakadjál a szüleidtől teljesen.

Mond meg neki kerek perec hogy minden határon túl megy a viselkedése. A párod nem véd meg?

Az én apám is egy szemétláda volt. De engem megvédtek.

2020. okt. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerezz apádnak egy nőt, majd lenyugszik.
2020. okt. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!