Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen "értelmiségi" családban...

Milyen "értelmiségi" családban felnőni? Hogy zajlottak a mindennapjaitok?

Figyelt kérdés

Mik voltak a témák egy-egy családi ebédnél/vacsoránál/akárminél? Nálunk jellemzően a munka, mi történik éppen a melóban, miért rossz már megint, stb. Szakmunkások vannak a családban.

Én leszek az első diplomás, és néha furán érzem magam azok között, akiknek generációkra visszamenően mindenki mérnök, jogász, tanár vagy orvos volt a családban.


2019. jún. 8. 09:06
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
80%

Anyukám ügyész, apukám fül-orr-gégész orvos.

Milyen volt ilyen családban felnőni?

Rossz volt.

Otthon nagyon ritka alkalom volt, hogy az 5 tagú család egy asztalnál ülve étkeznek, és bármiről is beszélgessenek. Ha délután 5 órakor otthon is voltak, akkor is vagy az irodájukban elvoltak, vagy veszekedtek egymással, mert időnként a pohárfenekére tudnak nézni, indokolva, hogy stresszes a melójuk.

Velünk gyerekekkel napi szinten ordibáltak, követelőztek, hogy mi nem hozzunk szégyent rájuk, minimum orvos, ügyvéd lesz belőlünk. Követelményük hatalmas volt, nekünk nagy teher. Hétvégén szinte sosem voltak otthon, állandóan elmentek partizni kollégákkal, barátokkal, vagy csak ketten mentek kikapcsolódni. Egyszer bátyám aki akkor 14 éves volt, megkérdezte, hogy minket miért nem visznek sosem wellnessezni. A válasz mindig a következő volt. Anyám felmutatta a kisujját, elkezdte rázni, és jött a szöveg: Nem a kisujjamból potyog ki a pénz! Babysitter sem ingyen van itt. Majd ha idősebbek lesztek..Ezzel a téma lezárva.

Megjegyzem: Sosem nyaraltunk közösen, sosem voltunk közösen wellnessezni. A szüleink voltaképpen bejárták az egész világot, csak mi nem. Bátyám volt a legidősebb köztünk, és ő elkezdett lázadni. Nagy szégyennek vették, hogy nem orvos, nem ügyvéd. Amikor közölte, hogy programozó lesz, kidobták a házból. Akkor élj meg ahogy tudsz, de itt nem szégyenkezik senki miattad! Nővérem és én eleinte azt csináltuk amit ők szabtak meg. Mi is ki lettünk később dobva, mert mi sem orvosi vagy ügyvédi pályára mentünk. Ez van. Mi testvérek összetartunk.

33/N

2019. jún. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
86%
Mindkét szülőm tanár, elváltak, most csak anyu és én élünk együtt. Sokat beszélgetünk a suliról (11.-es vagyok), mindig segített a háziban, kérdezte, hogy minden rendben van-e. Sokat dolgozik, ez tény. Jó kapcsolatom van vele, bármivel fordulhatok hozzá . Mostanában a napi híreket is megbeszéljük vacsoránál, sajnos nekem egyedül kell ennem suli után.
2019. jún. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
85%
attólhogy neked furcs még lehet igaz. Sőt tudod vannak még rosszabb esetek amikor igen az értelmiségi is veri a gyerekeit nem gyengén. Én tudom mert rajtam történt.
2019. jún. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
66%
verés alatt nem 1-2 pofont értek. volt ott rúgdosás , örrtörés és még ez sem a legrosszabb . mindezt gyerekként.
2019. jún. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 érdeklődő63 ***** válasza:
19%
ha az értelmiségi szülök az ecserin vették a diplomát akkor ugyan olyan mint bármelyik más családba
2019. jún. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
75%

Hol kezdődik az értelmiségi?

Anyám irodában dolgozik, apám magasbeosztottságú mérnök. Szívesen válaszolok, de annyi különböző definíciót hallottam már az értelmiségire.

19/L

2019. jún. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom mi annak számítunk-e (többnyire tanárok, 1-2 mérnök), de... kaja közben nem beszélünk túlzottan sokat, el van foglalva a szánk :) Inkább utána (kv), vagy este. Meló természetesen szóba kerül, problémák, teendők (pl. hogy szerelőt kell hívni :)), érzéseinkről sokat beszélünk (ha problémánk van egymással vagy mással, átbeszéljük) meg azt is hogy ki hova megy, ne menjünk-e együtt? Szoktak szóba kerülni filmek, olvasmányok stb. de inkább csak úgy, nem kifejezetten erről akarunk beszélni.
2019. jún. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
93%

Én értelmiségi családban nőttem fel. Mindig is egyértelmű volt, hogy megyek egyetemre, anyum rengeteg könyvez adott a kezembe, fontos volt a sport. Sosem volt kikötve, hogy mit csinálok, bármilyen szakot választhattam volna, de kimondatlanul igyekeztek mérnöki irányba terelni. Ehhez amúgy szerintem nem kell diploma, egy normális buszvezető család is tud olvasni, vagy segíteni a gyereket, hogy elérje az álmait. Gazdagok nem voltunk különösebben, a tipikus horvátországi apartmanos, itthon minden kaját felpakolós nyaralásra mentünk általában, több valószíneg nem fért volna bele.


A vacsit nem tudom, hogy érted. Arról beszéltünk mint minden más család. Semmi értelmiségi téma nem volt, hogy mit gondoltok az Anna Kareninaról? Ó, nem is tudom mama, az eleje jó volt, de a metafora a 478. oldalon elrontotta az összképet. Mi is arról beszéltünk, hogy mi volt a suliban, ki mit csinált aznap, ebben nyilván volt néha panasz is. Anyum rengeteget üvöltött velem, zengett a ház ahogy haza ért, sosem tudtam megfelelni, pedig az elvárásokat, hogy jól tanuljak meg ilyenek kisujjból hoztam. Csak ugye miért van rendetlenség, miért így pakoltál el, felmosni sem tudsz rendesen, inkább ne is segíts, jajj miért nem segít nekem senki...

2019. jún. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:
#10 :D :D Nem feltétlenül erre gondoltam. Nálunk pl. nem is volt sokszor ilyen közös evés, csak alkalmakkor. De akkor is ilyenek voltak a témák, hogy: hány lepedőt kell megvarni, mennyit kell takarítani, ki kivel kavar a munkahelyen, a faluban, mi volt ma a temetőben, "hülye kapitalista zsidók, aszocializmusbanmindenjobbvót", etc. Nem igazán kérdezték meg tőlem, hogy milyen napod volt ma, mi volt a suliban, mit tanultok éppen. Csak ültünk és hallgattuk a felnőtteket. De lehet, hogy ez inkább onnan ered, hogy nemtörődöm a családom és nem abból, hogy nem diplomások.
2019. jún. 8. 10:12
 10/57 anonim ***** válasza:
92%

Az emberek java teljesen negatív, elhiheted, hogy értelmiségi családokban is ugyanezek mennek :D A különbség annyi, hogy orvosapuka a rásózott hallgatók miatt hisztizik, hogy hülyék. A kőműves fater pedig az új segéd miatt.

Adj hozzá egy csipet kormányszidást, némi a gyereknek csak x és y a dolga és megkapsz egy tipikus magyar ünnepi vacsorát.

Az emberek alaptermészetén nem változtat egy diploma.

2019. jún. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!