Jogos a felháborodása?

Figyelt kérdés

Idegesít, hogy anyám állandóan bejön a szobámba.Mondtam neki, hogy ne jöjjön be, de olyankor megsértődik és fel van háborodva és azt mondja dühösen, hogy "Miért ki vagy te hogy nem lehet bejönni?".Nem ismeri a magánszféra fogalmát.

Kérhetek tőle ilyet? Kinek adtok igazat?


2020. okt. 8. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Kérhetsz tőle, de lehet, hogy többször is el kell magyarázni. Az én anyámnak is fura volt, hogy nem jöhet be. Én először (15 évesen) a kopogásra próbáltam rászoktatni. Elég jól ment, de 50 % fölé nem sikerült menni. Aztán 16 évesen inkább zárhatóvá tettem a szobámat, amit nagyon nehezen dolgozott fel, még évek múlva is szóvá tette, hogy minek zárom?
2020. okt. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Természetesen nem jogos a felháborodása, teljesen neked van igazad. Nincs mit ezen tovább ragozni:)
2020. okt. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem,nem kérhetsz tőle ilyet de neked van igazad.a mérgező szülők ilyenek és ha ellenálsz vagy kifejezed hogy ez nem tetszik hosszabb idő mulva nagyon rossz elképzelésük lesz rólad.Anyám szemében én vagyok maga az ördög.

Ilyenkor mond azt hogy tanulsz vagy videót nézel vagy bármit amivel arra utalsz hogy zavar téged.

2020. okt. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Hidd el ha egyszer akkor nyit be amikor épp vered a gyíkot, többet nem fog bemenni.
2020. okt. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Erről egyik ismerősöm jut eszembe, aki direkt elkezdett masztizni, és amikor rá nyitottak ..hát utána volt 1-2 kellemetlen hét, de elfogadtak és onnan kopogtattak.

Az más kérdés, hogy ki még akkora őrült, hogy ezt megjátssza...

Sajnos vannak ilyen szülők, ellenük esélytelen bármit is tenni 😕

2020. okt. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Minél inkább kifejezed, hogy ez zavar, lehet, hogy annál inkább be akar majd menni, hogy megtudjon mindent.

Valahogy nyugodtan próbáld neki mondani, mintha nem lenne semmi rejtegetni valód, és mintha nem ő lenne az akit kizársz a szobádból/életedből, csak egyszerűen erre van most szükséged.

2020. okt. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Jogos a felháborodásod, viszont egy szülőnek biztosan nehéz megszokni, hogy a gyermeke felnő, és nem úgy megy minden, ahogy azt ő szeretné. Beszélj vele erről, kérd meg, hogy kopogjon. Ha más nincs, tedd zárhatóvá a szobát
2020. okt. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Te mennyi időt töltesz anyukáddal? Szoktál vele beszélgetni? Érdeklődni arról, hogy mondjuk hogy telt a napja, szüksége van-e segítségre?

Vagy csak hauzamész, fogod magad, elvonulsz a kis szobácskádba és tojsz a fejére?

Az nem jutott eszedbe, hogy szeretne veled kapcsolatot tartani, ha már a gyereke vagy és együtt éltek? Vannak szülők, akik szeretnek tudni a gyerekükről, szeretnének részt venni az életében valamilyen szinten.


Régen én is csináltam ilyet kamaszként, hogy bezárkóztam, de én utáltam a nevelőapámat. Ettől függetlenül nem hisztiztem, ha anyám beszélgetni akart velem, részt vettem a család életében és nem vonultam el állandóan, csak néha. Egy idő után megértették, hogy szükségem van időnként erre. De ehhez kommunikálni kell.

Most a saját gyerekeim szobájába nem megyek be, ha elvonulnak, de ez eleve ritkán fordul elő. Nem kell a nyakukra járnom azért, hogy beszélgessünk egymással.

Kicsit nézz magadba, mielőtt megsértődsz és felháborodsz a nagy semmin.

2020. okt. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Nem.
2020. okt. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Micimacko67 ***** válasza:
58%

Kérdező, a magánszférádat rendben tartod? Takarítasz, rendet is raksz esetleg? Vagy ezek anyádra várnak és olyankor nem a magánszférád?

Amikor kimozdulsz a magánszférádból esetleg be is segítesz a a konyhában, takarításban, stb...?

Te tiszteletben tartod az ő magánszféráját?

2020. okt. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!