Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek, hogy változzon a...

Mit tehetek, hogy változzon a helyzet?

Figyelt kérdés

Tavasz óta a lányom nem hajlandó találkozni velem, azóta az apjánál lakik.

Addig sülve föve egyutt voltunk. 14 éves. Egeszidöben nalam volt. Ö volt a mindenem, megtettem érte amit tudtam, pasit se hoztam a lakásba.

Mindent biztositottam neki, de idegileg megviselt az, hogy nem vittem többre.

Idegileg megviselödtem es volt köztunk egy vita , mondtam ha nem hallgat rám egy dologban , akkor költözhet az apjahoz. Biztos voltam benne, hogy ha el is megy , 2 nap alatt visszajön.

De nem igy történt.

Azóta sokszor kértem a bocsánatot, hivtam haza, de nem hajlandó már hazajönni. Ezek szerint lehet ö már reg elment volna az apjahoz , de sajnalt engem. Ott nagyon jó anyagi körulmenyek vannak.

Szoktam neki kuldeni penzt, amikor kér. Ennyi vele a kapcsolat.

Sehogysem akar velem szemelyesen talalkozni. Nem iszom , ápolt vagyok. Talan megis rossz anya voltam, unalmas. Sose ütöttem meg, de biztos megsem voltam a helyzet magaslatán , ha nem jön vissza , volt ferj azt mondta , ö nem tiltja tölem, de a gyerek nem tud megbocsajtani. Feleve nem lattam.

Nagyon hianyzik es nagyon hibaztatom magam , hogy eletemben elöször elkuldtem itthonról az apjahoz, sose fogok tudni megbocsajtani magamnak. Ezzel egyutt kell éljek.

Ki is voltam idegileg akkor amikor az törtent, mert egy betegseget gyanitottak nalam es ettöl nagyon nem voltam önmagam. Krizisben voltam. Nem voltam normalis, magyarul.

Mit tudjak tenni ?



2020. okt. 9. 11:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%

Ne küldj neki pénzt!!

Semmit nem tudsz tenni. Majd megbékél.

Jó helyen van, ne aggódj, szedd össze magad.

2020. okt. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%
Mit mondtál neki? Nagyon durva dolog lehetett, ha ide sem írod le, valószínűleg olyasmi, amivel arra utaltál, hogy sosem szeretted. Mert attól a beszólásodtól és a kísérő viselkedésedtől a lányod átértékelte az egész veled való kapcsolatát.
2020. okt. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
45%
szerintem ne fogd fel ilyen borusan a dolgot. inkább úgy hogy hamar kirepült a fészekből. amúgy mernék rá tenni magasabb összeget is, hogy hosszutávon nem fog nyomtalanul eltűnni... 14 évesen ha másnem büszkeségből is tesznek ilyet a gyerekek. ha jobb anyagi körülmények közt él ott, az nyilván vonzo is számára. ezesetben viszont én is azt mondom, hogy ne adj neki pénzt... Majd előkerül idővel magától is, és megérti az érveidet.. Egy vita maitt amúgy se normális, hogy egy gyerek ennyire eltávolodjon. Én lassan 40 éves vagyok és rengeteg vitám volt anyámmal. olyan is amikor ütött vágott belém rúgott... mégis ha logikusan átgondolom ő mindig a javamat akarta csak néha elég rosszul és erőszakosan tukmálta rám amit épp kitalált.. Ettől függetlenül nem utálom. vannak bennem tüskék de a mai napig nem vagyunk rosszba, csak jót tesz nekünk a távolság.. mégegyszer: ha magamból indulok ki akkor azt mondanám hogy idővel elő fog kerülni... te meg ne fogd fel olyan borusan. valoszinű nincs rossz helyen nem kell aggodni érte. Figyeld meg ha elkezdessz valamit kezdeni az életeddel amibe ő kevésbé férne bele majd akkor jelenik meg pont... De még az is lehet h a volt férjed fogja mondani neki egy idő után h ok ok mostmár menj egy kicsit anyádhoz is....
2020. okt. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%

Ne haragudj már, de milyen érvelés az, hogy "ha nem hallgatsz rám, költözhetsz az apádhoz"? Így tudod csak intézni a dolgokat, ha megfenyegeted ezzel? Én is megsértődtem volna, ha ezt mondja nekem anyám, pedig már rég nem vagyok tini.


Egy pszichológus segíthet rendezni az érzelmeidet és jobban kezelni a vitákat.

2020. okt. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%
Attól, hogy nagy betegség gyanúja miatt krízisben voltál, senki sem hatalmazott fel rá, hogy kicsináld a családtagjaidat. Nálunk az utóbbi 5 évben 4-szer volt közeli, együtt lakó családtagoknál, egyebek közt nálam is halálos betegség gyanúja, de egy alkalommal sem csináltuk ki egymást. Közben egy demens rokont közösen el is ápoltunk, na, azt próbáld ki, de úgy sem öltük egymást. Semmiféle "kikészülés" nem jogosít fel senkit arra, amit tettél. Ha ki vagy borulva, menj pszichiáterhez, ne a családodat csináld ki helyette.
2020. okt. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
64%
A szülők sajnos sokmidnent mondanak a gyereknek amit amúgy nem is akarnak csak éppen az aktuális idegállapot miatt jött ki belőlük.. Ezt irta a kérdező feljebb.. Én is aláírom hogy ez nem okés, Tehát nem jo, hogy kimondta de nem is jelenti azt, hogy a gyereknek úgy kell felfogja, hogy ki van dobva... ha értelmes az a gyerek akkor az előző 14 évre alapozva egy ilyen vitán aligha sértődhet meg... Kedves 4-es válaszoló ha te ezen megsértődsz akkor eléggé nárcisztikus jellem lehetsz, és lehet hogy rád is rádférne egy pszichologus, pláne ha felnőttként gondolod igy... Majd amikor a gyereknevelés nehézségeivel szembesülsz akkor lehet neked is néha kicsuszik ez az a szádon amit már fél ora mulva megbánsz... Mondom ezt úgy h nem vagyok apa, és egyelőre nem is leszek, de láttam már azért egysmást magam körül. Ráadásul a kérdező leírta, hogy 14 évig sülve főve együtt voltak. Azt ne mondd már hogy te faképnél hagytad volna anyádat egy ilyen kijelentés miatt amikor mindezek előtt áll 14 év amig anyád gondoskodott rólad (egyedül?) ahogy tudott...
2020. okt. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
30%
14 évesen extrém érzékenyek a kamaszok. Elmúlik pár év, halványul az érzékenysége, és helyreáll a kapcsolat veled, de visszaköltözni szerintem már nem fog, ha az apjáékkal jól kijön. De már nem fog haragudni rád. A bizalom valószínűleg nem lesz már a régi, de legalább szóbaáll veled. Te meg menj el magánpszichológushoz, hogy rakjon rendet a fejedben, mert ha ilyen maradsz, lehet, hogy sosem nyered vissza a lányodat.
2020. okt. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
89%
Elég idős vagy már ahhoz, hogy csak most kezdd el megtanulni, hogy amit kimondasz, annak következményei vannak.
2020. okt. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
32%

Semmit se tegyél.

Élvezd az egyedüllétet.


Majd idősebb lesz a lányod, rájön hogy butaságot csinált.

Milyen a kapcsolata az apukaval?

Nem lehet olyan jómódú ha tőled két pénzt.


Egyébként az milyen?

Rádir hogy kéne egy húszas?

2020. okt. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem majd kinövi. Ne erőltesd. Ha az apukája tényleg nem tíltja akkor kifogja nőlni.

Pénzt meg igen is küldj neki. Az első válaszoló agyilag dinnye. A családipótlék őt illeti. Azzal csak a gyermekednek adsz támadási pontot, ha legalább azt nem adod oda neki. Feltudja hozni, hogy még úgy is tojtál rá.

Az eleve az övé. A többit beszéld meg az apukájával. Kér e gyerektartást..? Sok nő fordítva biztosan azt írná, hogy az is jár... Ha egy nőnél lenne a gyerek.

2020. okt. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!