Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya azt mondta, hogy csak én...

Anya azt mondta, hogy csak én tartom vissza attól, hogy öngyilkos legyen, mit tudnék csinálni vele, hogy jobban legyen, aggódok érte?

Figyelt kérdés

Régebben, amíg otthon laktam, nem volt valami jó a viszonyunk. Akkoriban váltak el, én lázadtam minden ellen, szokásos tini dolgok, ő meg totál depressziós volt, minden este sírt évekig... 19 évesen költöztem el otthonról, azóta nagyon jóban lettünk. Minden nap beszélünk telefonon, van, hogy többször is, órákat. Ma is 2 órát beszéltünk, és mondta, hogy majd öngyilkos lesz, meg hagy búcsúlevelet meg ilyenek. Mondom ne mondj már ilyeneket, nem vagy te ilyen öngyilkos hajlamú. És erre válaszolta már sírva, hogy csak miattam nem teszi meg...

Van 10 éve pasija, de ő 80 km-re lakik, hétvégente szoktak találkozni, de most vele is összeveszett, egyedül tölti a hétvégét. Nincs, aki segítsen neki a ház körüli dolgokban, nem tudja bekapcsolni a fűtését, fél, hogy megbetegszik, a gázszerelő se képes elmenni hozzá... Ez a koronavírus is betett neki szerintem, minden nap tömegközelekedik 2x1 órát, a maszkban gyakran fullad és a betegségtől is fél. Én 27 éves vagyok, ő 54.

Nem tudom, mit tehetnék, de eléggé aggódom most miatta. 40 km-re lakik tőlem, de ebben a városban dolgozik, hétközben, munka után szoktunk találkozni 3-4 nap. A munkája miatt is tiszta ideg, de most nem lehet váltogatni a munkahelyeket, pláne nem ennyi idősen már... Nagyon szomorú vagyok, hogy ilyen helyzetben van, azt mondja, hogy neki semmi nem jön össze az életében.


2020. okt. 11. 01:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket találtam:

[link]

[link]

[link]

2020. okt. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
21%
mondd neki hogy ne legyen prűd, pattintsa ki magát és kezdjen el pasizni, akár itt a gyakorin is. A huszonéves titánok csak úgy cuppannak a milfekre, ha eleget szexelne, nem lennének hülye gondolatai. Vagy vegyél neki egy satisfyer csiklóvibrit és kezdjen el élni....
2020. okt. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Szerintem középsúlyosan,vagy súlyosan depressziós,nem pedig zsarol.

Én szakembert javasolnék.

2020. okt. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
anyukád depressziós. úgy tűnik, elég régóta. gyógyszerre és terápiára van szüksége. amit itt páran javasoltak, hogy "kapja össze magát", az nem működik. a depressziós éppenhogy nem tudja összekapni magát. abban tudsz neki segíteni, hogy keresel szakembert és motiválod őt abban, hogy el is menjen hozzá.
2020. okt. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 -remete- ***** válasza:
100%
Hello szerintem doki segítséget kérj feltétlen.
2020. okt. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell mindig felülni az önsajnáltatásnak. Az ember maga felelős saját életéért. Anyád láthatóan szeret másokba kapaszkodni, mások csináljanak meg mindent helyette és ezzel eltávolít mindenkit magától. Próbáld rávenni, hogy legyen már kissé önálló, ne sajnáltassa magát, tegyen valamit és ne mások életét tegye tönkre. Te meg ezért nem emészd magad.
2020. okt. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a háziorvosával, hogy öngyilkossággal fenyegetőzik folyton, utalja be pszichiáterhez, és menj el vele. Aki megzizzent, az magától nem fog segítséget kérni, anyád már évtizedek óta nem százas. A másik eshetőség, ami nálunk volt, hogy annyira szerette sajnáltatni magát a rokon, hogy hazudozott folyton, hogy milyen rosszul van, aztán mikor megunta a család, csinált egy átlátszó öngyilkossági kísérletet, úgyhogy berakták egy öregotthonba, ahol naponta szem előtt van. De anyád még fiatal ehhez. Neked viszont eljesen tönkre fogja tenni az életedet, nem engedi, hogy élj, csakl vele vagy köteles foglalkozni.
2020. okt. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
81%
Ha pedig valami ürüggyel nem hajlandó orvoshoz menni, akkor nincs is baja, csak tényleg zsarol.
2020. okt. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
77%

Nekem totál logikátlan az anyád:

Fél a betegségektől, fél a koronától, de közben öngyilkossággal fenyegetődzik?

Ha tényleg öngyilkos akarna lenni, akkor nem féltené magát ennyire.

Volt részem ilyen anyában, ezért többet nem írok erről, mert olyasmiket írnék, hogy neked esne rosszul Kérdező és azt nem akarom.

2020. okt. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
81%

"Fél a betegségektől, fél a koronától, de közben öngyilkossággal fenyegetődzik?"


Na, EZ AZ, kedves kérdező, és mjndenki!

Innen látszik, hogy anyuci csak a sajnálata hajt.

2020. okt. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!