Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni? Egyáltalá...

Mit tudnék csinálni? Egyáltalán miért ilyen az apám? Az öngyilkosság határán vagyok.

Figyelt kérdés
17 éves leszek júniusban,és sajnos naponta tapasztalom,milyen mikor kinyitjuk a hűtőt,és csak egy kocka vaj meg egy üveg torma van benne,azok is már félig romlottak. Eddig meggyőződésünk volt,hogy a számlákat,tandíjat épphogy kifizetve ételre már nem nagyon jut( Azt se értem,hogy ha szegények vagyunk ennyire,apámnak is minek kell tv-t néznie... mindegy,nem akarok rosszindulatú lenni ),ezt is anya keresi meg.Apa meg napok óta csak ül,ha van,eszik,fenyeget minket,és néha elmegy a városba,gondolom enni,mivel neki sincs itthon étel mindig...) Mikor egyszer elment itthonról hosszabb időre,pár napra( tudja isten,hogy miért ) akkor döbbentünk rá valamire,amit én sosem tudok megbocsátani apámnak. Volt neki mindig egy elzárt kis szekrénykéje,amihez soha senki se nyúlhatott. Most hogy elment,megnéztük,mi van benne... Lehet hogy nem kellett volna:2.400 000 ft készpénz borítékban,meg márkás övek,felsők... Fölösleges cuccok... Engem egyenesen sokkolt a dolog... Nem elég,egy éve próbáljuk eladni a lakást,azonban a vevők sokallták az árát... Anyu nevén van-teszem hozzá,de nem engedhet le belőle,pedig akar... Mikor szóba jön a pénz,vagy az,hogy leengedünk az árból,kezdődik a vita: Apa szokásához illően ordít anyunak,hogy micsoda egy k*rva,meg hogy ha nem hallgat el,kitépi a nyelvét,meg ha nem megyek el onnan,a másodikról fog ledobni,úgy,hogy az agyvelőm szétloccsan,és nem fogja érdekelni,hogy mit hisznek róla... Aztán anyuhoz mindig könyvet,poharat,meg amit talál,hozzávág,már meg se mer mukkanni... Nem merünk semmit cselekedni... Esküszöm,nem túlzok,de már iskolába is félek elmenni,nehogy arra érjek haza,hogy nem lesz anyám... Most azt terveztük,hogy nyáron megszökünk innen,de ez se lenne hosszútávra megoldás,mert az albérletet nem tudnánk fizetni... Nem túlzok,de már kezd kikészíteni a tehetetlenség,hogy utoljára normális ételt a 15. szülinapomon láttam...
2011. ápr. 30. 18:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
jeszusom...hát jelentsétek fel, veszélyben lehet az életetek...
2011. ápr. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Apáddal tényleg kezdeni kellene valamit...

Most ilyen helyzetben vagy, megtapasztalod a legrosszabbat, de nem reménykedsz abban, hogy évek múlva, amikor felnősz jobb életed lehet, jobbat teremthetsz magadnak?

2011. ápr. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
...ez a "valóvilág".A nagy magyar valóságsó.Kitartás!Ez a helyzet sem tart örökké!
2011. ápr. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem foglalkoznak sajnos az üggyel... látható seb nincs,ha lenne is,karcolás,anyu nyugtatókon él,nem tekintenék beszámíthatónak,én meg még nem vagyok 18... Törvényesen az apám,ide van bejelentve,szóval családi ügy-intézzük el mi. Ráadásul ha nem vinnék el,és kiderülne,hogy rendőrségre mentünk,meg lenne pecsételve a sorsunk...
2011. ápr. 30. 18:23
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

És miért nem veszi el anyukád a pénzt,és léptek le avval.Egy másik városba vagy akár külföldre..Soha nem találna rátok..

Vagy anyud miért nem kérdezi meg,hogy a pénz honnan van?Hiszen az a pénz az anyukádé,ő dolgozott meg érte..Az a baj,hogy hagyta,hogy az apád ennyire a markában tartsa..Valahogy a sarkára kéne állnia..

2011. ápr. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
vegyétek ki abból a szekrényből a pénzt, szökjetek el, szóljatok a rendőröknek, távoltartási vagy vmi, adjátok el a házat vagy vmi:/
2011. ápr. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Valami osszefugges van hogy apad eltunik es a penzhez. Honnan van az a penz? Miert dugja, na meg a markas cuccok? Gondolkodtatok mar ezen?

Egyebkent, szoljal iskolaba, kerjel segitseget. Senki nem erdemli meg hogy igy eljenek. Nagyon sajnalom, ossze kell szedni az erot, es elmenni. Valami segitseget csak tudnatok kapni, es taloltartasit is kell kerni.

Anyuka neven van a lakas, menjen apad, rakassatok ki, mivel utlegell es fenyeget titeket.

2011. ápr. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak: De,sokszor gondolok rá,csak egyszerűen már annyira elegem van,hogy még az se ad erőt,hogy nincs sok vissza... vagy ki tudja,mi van vissza. Lehet,hogy sose tudnék innen elköltözni,csak ha összejönnék valakivel... de ahhoz is idő kell,meg amúgy se tudok szerelem nélkül együtt lakni.. Nővérem is megszökött,mert nem bírta... nem tudom,hol van,akkor ő 15 éves volt... Gondoltam rá én is,de úgy érzem,muszáj elvégeznem az iskolát,hátha... Meg félek édesanyámat itthagyni,úgy is csak ő támogat...
2011. ápr. 30. 18:29
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

hogyhogy megnéztétek? sok éve vele laktok és sosem érdekelt mi van benne?


még le sem lakatolta vagy akármi amikor 2 milla van benne. ha lenne 2 millám tuti a bankban tartanám. mivelnagy összeg ezért havi szinten elég jól kamatozna. kamuszagja van.

2011. ápr. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
ES neked kell edesanyadaat tamogatni, szuksegetek van egymasra.
2011. ápr. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!