Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves korától várható el,...

Hány éves korától várható el, hogy a gyerek a saját lábára álljon?

Figyelt kérdés
Nem csak abban az értelemben, hogy nem otthonról kér pénzt, hanem nem számol be minden randijáról, párkapcsolat/barátok válnak a prioritássá. Ismerek olyat, aki csak karácsonyra/szülinapokra/esküvôre megy haza, a szüleinek sem hiányzik túlságosan mert új pár van/pici gyerek/vagy edzõteremmé alakították a szobáját. Az ilyen mobdta, hogy ne menjek haza hetente/kéthetente, hagyd élni a szüleidet. Olyat is ismerek, aki azt mondta, hogy ne a szüleimet ugráltassam kiköltözes miatt, hanem szervezzem meg a fuvart önállóan.
2020. okt. 12. 13:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%

Mondjuk egy bizonyos kor felett tényleg fura minden hétvégén hazajárni... Felnőtt, 20on éves embereknek kell, hogy legyen saját élete és elfoglaltsága. A minden hétvégések meg általában otthon mosatják a szennyest/ kaját is onnan hordanak, mert "nincs idő" főzni stb. Megnézném, hogy munka/egyetem mellett, amikor 1000 dolgod van, kinek van kedve elutazni egész hétvégére, a heti tennivalókat hátrahagyva.

A költözés meg olyan, hogy ha a szülők még jó erőben vannak és akarnak segíteni, akkor szuper. De nagyon gáz, ha a hátfájós apáddal cipelteted a dolgaid, vagy elvárod, hogy mindent átszervezzen, mert te most költözöl. A szülőktől ezeket nem elvárni kell, hanem hálásak lenni, ha tudnak segíteni.

2020. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól, akit a háta közepére nem kívánnak a saját szülei és még a szobáját is gyorsban átalakították, ne fogadj meg tanácsot. Ha te szeretsz hazamenni és a szüleid szeretettel várnak, miért ne mehetnél? Ha a szüleid szívesen segítenek a költözésben, miért is kéne mást hívnod? Mert XY azt mondta? Hagyjuk már, foglalkozzon a saját dolgával.
2020. okt. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én speciel megpróbáltam nem minden hétvégén hazamenni/magam intéztem a mosást/fôzést/takarítást. Az lett a vége, hogy péntek délutánra végeztem ès az albèletemben untakoztam vagy tanultam. Néha volt munkám, ha nem volt, akkor akár haza is mehettem egy hátizsákkal
2020. okt. 12. 14:05
 4/20 A kérdező kommentje:
Amúgy ez nem egyedi eset. Nem egy egyetemistáról tudok, ahol amint egyetemre mennek, a szülôk szemében csak vendég lesz
2020. okt. 12. 14:10
 5/20 anonim ***** válasza:
43%

1es vagyok, ilyen esetben oké, te korrektül állsz a dologhoz, önálló vagy. De feltűnt a kérdésből, hogy neked nincsenek barátaid ott, ahol élsz? Párkapcsolat? Közös programok?

Hobby? Van élet a szülői házon túl is.

2020. okt. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

1-es, jó nagy hülyeséget írsz.


Mi is minden hétvégén találkozunk a férjem szüleivel, mert szeretjük őket, jó együtt lenni. Nem egymás nyakán vagyunk egész napra, de legalább egy ebédre összetalálkozunk. Van, hogy még hètköznap is beugrunk 1 órára, bár tény, hogy nem 200 km-re lakunk, csak húszra. Sőt, ha megszületik az unoka, még többet fogunk találkozni.


Az en szüleimmel nem tartjuk a kapcsolatot, de ha ilyen szülők lennének, tartanánk. Nekem az a fura, ha valahol havi egyszer találoznak a szülők és gyerekek (kivéve nyilván, ha olyan távol laknak). Nem hiányoznak egymásnak?

2020. okt. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

6!


Nem a mennyiség számít, hanem a minőség. Én 2 évente talalkozom a szüleimmel, hiszen nem egy országban élünk. Ettől még hiányzunk egymásnak és szeretjük egymást.

2020. okt. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
98%

Rosszul tetted fel a kérdést kedves Kérdező!


Az önállósodásnak semmi köze ahhoz, hogy ki és mennyit igényli a szülei társaságát. Megkockáztatom, hogy még a szülői házban is lehet valaki önálló, saját lábán álló és attól távol is lehet egy önállótlan kis elveszett tutyimutyi.

Te pl. teljesen önálló vagy, mert magad gondoskodsz magadról, ráadásul egy másik helyrajzi számon.

És ehhez semmi köze annak, hogy szeretsz hazamenni és jó a viszonyod a szüleiddel!

2020. okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
45%

7-es, ertő olvasás.


Azt írtam, erthető a ritka találkozas, ha távol élnek a családtagok.

2020. okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Sokaknak az önállóság azt is jelenti, amit a hatos írt, hogy saját élete van. Valaki szerint a szülôk talán szeretnének kettesben lenni hétvégén nem pedig a gyereküket szórakoztatni
2020. okt. 12. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!