Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha állandóan...

Mit tegyek ha állandóan veszekedés van otthon?

Figyelt kérdés
A szüleim a legkisebb dolgokon fel tudják húzni magukat, ha már véletlenül is kicsit megemelem a hangom (akár ez lehet véletlenül is), akkor jön a félórás üvöltözés. Nem lehet nekik szólni semmi miatt, mert kezdődik a veszekedés. Én meg szinte nem szólalhatok meg, mert én a gyerek vagyok, k*ssolnom kell (szó szerint ezt szokta mondani), iszonyatosan le vagyok nézve azért, mert gyerek vagyok. Egész kiskoromban ezt kaptam meg, meg ha veszekedés volt, mindig én voltam a hibás, mert rossz voltam (és most csodálkoznak, hogy sehol sincs az önbizalmam). A fiatalabb testvéremmel is úgy beszélnek, ahogy a kutyával nem beszél az ember. Tudom, hogy ezek nem nagy dolgoknak hangzanak, de itthon állandóan feszült vagyok, mégha nincs is veszekedés, nem érzem magam jól velük, nem merek semmit elmondani. Így nőttem fel, hogy mindennap megy a vita.

2020. okt. 23. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Te is tudod, hogy a kedvedért nem fognak megváltozni. Vagy elmész lakni, vagy tűröd, és szép lassan olyanná válsz, mint ők.
2020. okt. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Én egy szociopata apa mellett nőttem fel. Amekkora hisztiket levágott.


Ezzel sokat segített felnőtt koromban, hogy tudjam, mi nem szabad.

Pl ilyen bunkóságot mondani a gyereknek.

Úgy látom, hogy a gyerekeim, még A haverjaik jó apának tartanak.


Szóval én nyertem ezzel, de nekem is nagyon nehéz volt kibírni.

Fel a fejjel, te vagy a jobb!

2020. okt. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
4%
Ismerős a helyzet. Ha gondolod írj pv.
2020. okt. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Az a baj, hogy bármilyen idióta alapíthat családot:(
2020. okt. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Thispain ***** válasza:
0%
Körtét a szájukba.
2020. okt. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Thispain ***** válasza:
0%
Másik módszer: Felemeled a hangodat egyel magasabb tartományra, és lekiabálod a fejüket amiatt, mert lenéztek téged, és elvették az önbizalmadat, meg amiatt is, hogy kiabálnak. Ezután remélhetőleg rájönnek, hogy rosszul csinálnak valamit. A lényeg, hogy szállj szembe velük, és ne érdekeljen, mit gondolhatnak rólad emiatt.
2020. okt. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De most így tökre bűntudatot érzek, hogy ilyeneket írtam róluk, mert vannak amikor tényleg jól kijövünk, csak hát minden kis dolgon megsértődnek, és ha valamelyik szülő velem kiabál, a másik egyértelműen őt védi, úgy hogy nem is tudja min vesztünk össze.
2020. okt. 23. 12:39
 8/10 Thispain ***** válasza:

Ezt hasonlóan szokta általában látni egy nem egyenrangú párkapcsolatban a bántalmazott fél is.


Amit leírtál az nagy valószínűséggel egy jogos kritika feléjük, és ezen semmit sem változtat az, hogy van olyan időszak, amikor "jól" kijöttök egymással(vagy igen?).


Ha egyszer éppen beszélgettek, és nem veszekedtek, akkor kérdezd meg tőlük, hogy miért sértődnek meg minden kis dolgon.

2020. okt. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy hány évesek a szüleid,de gondolom 30 évesek.


Változni nem fognak,ha te is ordibálsz velük,ha nem.

Te hány éves vagy egyáltalán?

A költözés lenne a legjobb megoldás.

2020. okt. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

Hívd félre az egyik szülőket, és beszélgess vele de semmiképpen ne tudja meg a másik mert akkor ő is ott akar lenni.


Azután jöhet a másik szülőd.


Mondd el nekik külön hogy tönkremész ebbe, és adjon az egyik nagyobb szabadságot a másiknak hagyja az egyik úgy ahogy szeretné a másik csinálni, ne korlátozta, mégha az neki logikátlan, eszetlennek tartja.


Ha meg mégis veszekszenek ezután is, saját ügyüket bezárkozva máshol intézzék hogy te ne halljad, mert villággá mész.


Ettől megijednek és talán visszafogják magukat.

2020. okt. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!