Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj, ha egy gyerek...

Miért baj, ha egy gyerek féltékeny?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy patchwork family. Nekem van egy húgom, a szüleink már 3 éve szétmentek. Anyum pasijának van egy kisfia, a húgomtól egy kicsit fiatalabb.

Hétvégente általában nálunk van a pasas és a gyereke. Anyunk ilyenkor kinyalja a gyerek valagát, ha valami van, mindig húgomat veszi elő, amit valamilyen szempontból értek, mert nem akarja megutáltatni magát a gyerekkel. Az ilyenek után meg húgom féltékenykedni szokott, (látszik a fején, hogy be van sértődve, illetve ha mondjuk a gyereket az ölébe veszi, ak mindjárt odaszald hogy ,,légyszi-légyszi engem is”)amire anyum nagyon ki szokott akadni, mert hogy mind a kettő mindenből ugyan annyit kap, nem lehet féltékeny, na meg hogy a kissrácor csak hétvégén látjuk. Anyunk nyílván jobban szereti húgomat, ezért nem kéne féltékenykednie, de még csak 6 éves, nem érti úgy a dolgokat.


2020. okt. 25. 13:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Anyátok nagyon rosszul csinálja.

A férfi gyereke is bekapcsolódott a családba.

Ugyanúgy kell vele bánnia, mint veletek.

2020. okt. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A pasi is úgy bánik veletek mint anyukád a kisfiúval mert úgy lenne fer
2020. okt. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Egyelore a kissrac csak vendeg, es mint olyan, vendegkent is van kezelve. Ebben eddig nem is lenne hiba, de jo lenne, ha az uj tesot es az uj "apukat" edesanyad elkezdene integralni a csaladba, mar ha komoly a szandek, mert igy az uj fater is keplekenynek erezheti a jovojet. Ebbol viszont azt gondolom, hogy anya nem gondolja verkomolyan eztva kapcsolatot (meg).
2020. okt. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy beszélgetes nem ártana Anyukáddal.
2020. okt. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Baj, hogy féltékeny, mert nem a kisfiú tehet a helyzetről.

Ellenben anyukátok viselkedése is baj, nagyon is.

2020. okt. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Persze, mindenképpen fogok vele erről beszélni, ha ketten leszünk


Igazából lehagytam a kérdésemből, de arra lennék kíváncsi, hogy egy anyának ilyenkor mi jár a fejében? Azért cseszi le a saját lányát, mert az féltékeny egy másik gyerekre, akit úgy érzi, hogy a saját anyja jobban szereti/foglalkozik vele.

Szerintem ezt teljesen másképp kéne kezelnie. De ha felhozom, akkor vszeg megkapom, hogy ne okoskodjak és foglalkozzak a saját dolgommal

2020. okt. 25. 14:48
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Idő kérdése hogy a hugod úgy elverje a kisfiút, mint a szart:)
2020. okt. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Esélyes😂
2020. okt. 25. 18:40
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez lenne a megoldás :D minden testvérféltékenység vége ez :D aztán anyád észbe kapna, ha látná hogy a kölök minden adandó alkalommal kap egy pofont :D
2020. okt. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Lehet tényleg ezt fogom neki tanácsolni🙈😂
2020. okt. 25. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!