Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj, ha egy gyerek...

Miért baj, ha egy gyerek féltékeny?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy patchwork family. Nekem van egy húgom, a szüleink már 3 éve szétmentek. Anyum pasijának van egy kisfia, a húgomtól egy kicsit fiatalabb.

Hétvégente általában nálunk van a pasas és a gyereke. Anyunk ilyenkor kinyalja a gyerek valagát, ha valami van, mindig húgomat veszi elő, amit valamilyen szempontból értek, mert nem akarja megutáltatni magát a gyerekkel. Az ilyenek után meg húgom féltékenykedni szokott, (látszik a fején, hogy be van sértődve, illetve ha mondjuk a gyereket az ölébe veszi, ak mindjárt odaszald hogy ,,légyszi-légyszi engem is”)amire anyum nagyon ki szokott akadni, mert hogy mind a kettő mindenből ugyan annyit kap, nem lehet féltékeny, na meg hogy a kissrácor csak hétvégén látjuk. Anyunk nyílván jobban szereti húgomat, ezért nem kéne féltékenykednie, de még csak 6 éves, nem érti úgy a dolgokat.


2020. okt. 25. 13:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
69%

Gratulálok, hogy szerintetek ennyire vicces, ha a nagyobb gyerek veri a kisebbet, ráadásul olyanért, amiről marhára nem ő tehet.

Véletlenül sem anyukával kellene beszélni.

Ugye arra is majd vidáman lökitek a szmájlikat, mikor nagyobb korukban az addigra a kiscsajnál erősebbre cseperedett kissrác fog majd lekeverni egyet a tesónak, mert hát addig tök okés volt, hogy a nővére üti meg őt?

2020. okt. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
3 hónappal kisebb a kissrác, szóval egyáltalán nincs nagy erő fölénye
2020. okt. 25. 22:06
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem érti úgy a dolgokat..

Féltékeny mert biztosan fele annyit és nem úgy foglalkozik édesanyátok a húgoddal mint kellenr. Vagy épp ellenkezőleg majomszetetettel babusgatja..

Melyik gyereknek tetszik ha az egyik szülője egy tök idegen gyereket pátyolgat mintha a sajátja lenne?


Anyukátok nagyon nem jól kezeli a helyzetet,a kisfiút se kellene így babusgatnia.

2020. okt. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

11es 6 éves gyerekekről beszélünk. És igen, a gyerekek verekednek, sokszor ok nélkül.


Nekem is van gyerekem, ettől még igenis vicces, ahogyan a gyerekek verekszenek. Én is verekedtem gyerekkoromban, nem is keveset.


Egyesek mitha nem emberek között nőttek volna fel, vagy elfelejtették volna milyen gyereknek lenni. Ez nem terror, nem fenyegetés, ez sima gyerek verekedés 2 kisgyerek között.

2020. okt. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!