Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom nem tud dönteni,...

A párom nem tud dönteni, meghívja-e az édesanyját az esküvőnkre. Mi lenne a jó döntés ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Anyósjelölt az elejétől kezdve utált engem, mindent kritizált rajtam, de mindig csak a páromnak, ha én nem voltam ott (az előző barátnőivel is ugyanezt csinálta). Egy idő után elkezdett elfogadni, kedveskedett nekem (kedvenc étel, drágább, személyre szóló ajándék), jobban el tudtunk beszélgetni. A végére már azt mondtam volna, hogy egy pozitív-semleges kapcsolatunk lett.

Szeptemberben kérte meg a párom a kezem, rá pár hétre mondtuk el az anyjáéknak, majd a hetekben azt is, hogy megvan az esküvő dátuma és helyszíne is. Akkor látszólag örültek, de később a páromra rázúdította az összes vélt/valós hibámat, az elmúlt 3 év minden csipcsup dolgát (pl. miért ajánlok neki könyvet, hiszen erre neki nincsen ideje). Elmondása szerint elfogad engem, és nem akarja megmondani a fiának, mit tegyen, de szerette volna elmondani neki. A párom kiállt mellettem, illetve nyomatékosan megkérte, hogy a jövőben tartózkodjon minden kéretlen párkapcsolati, gyermekvállalási és gyermeknevelési tanácstól, véleménynyilvánítástól.

A párom és az anyja kapcsolata egyébként elég rossz, hideg és távolságtartó, illetve az anyai rokonságot (nagynénik, unokatesók) sem kedveli a párom. A szülei egyébként elváltak, az anyja a mai napig fúj a volt férjére, őt is állandóan kritizálja.

A párom jelenleg őrlődik, hogy meghívja-e az édesanyját (illetve a családot az ő részükről), mert szíve szerint nem hívná, de mégis bunkóság lenne, ha csak az apja oldaláról hívna vendégeket.

Ti mit tennének ebben az esetben?

(Két tanúst nem igazán szeretnénk.)



2020. okt. 28. 20:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%

"Meg kell hívni!" miért is KELL? ki mondja hogy kell? miért mondja hogy kell? miért kötelező?


"Ha meg nem hívjátok,akkor 10ezer napig hallgathatjátok a negatív véleményét." ha egyáltalán szóba állnak vele. kérdés hogy érdemes-e


"Ha jön az unokája,akkor lehet hogy változik." remélhetőleg addigra semmi köze nem lesz a kérdezőhöz. kell a francnak az ilyen az életébe

2020. okt. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

11-essel értek egyet, mindenki azon van a válaszolók közül, hogy megjavuljon a kapcsolat, aranyos, de nem tudjuk a kérdező és a férje, hogy áll ehhez.

Valamikor a legjobb döntés ha simán nem kommunikálsz a mérgező emberrel, magyarán nem is hívod meg az esküvődre sem.


Azért aki a párom ennyire utalja illetve aki velem ilyen bunkó és előítéletes.. Egyik esetben sem nagyon akarnám hogy az életem hosszú távú szereplője legyen.

Az unokamat meg aztán végképp nem mutogatnám, nem is értem azt, akinek ez eszébejutott.

2020. okt. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ne az esküvőt használjátok demonstráciora. Sokkal jobban a helyére teszitek a mamát azzal hogy úgy csináltok mintha nem mondott volna semmit, ebből tényleg láthatja hogy nem tud semmilyen törést okozni a hiszteriajaval.

Ha nem hívjatok meg utána majd nektek kell pitizni meg magyarázkodni a rokonságban, és akkor megint eléri a célját és vele foglalkoznak.

2020. okt. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
A szertartasra meghivod a lagzira nem
2020. okt. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért, de ha ti fizetitek az esküvőtöket az utolsó ft-ig, egy kanyi beleszólása sincs senkinek, hogy kit hívtok meg, vagy nem. Aki ezen besértődik, az hülye, nem tudok mit mondani.
2020. okt. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
42%
Hazasodjatok össze ketten két tanúval...mi a f...nak kell nagy lagzit tartani. Egyből megoldódna a problémátok is...
2020. okt. 30. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
16-os: na, a viták elkerülése végett nálam is így lesz, ha egyszer lesz esküvőm, de mindenki maga dönt, hogy jó neki. Nekem a kéttanús esküvő lenne jó, kérdezőnek meg több létszámmal. Ennyi.
2020. okt. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
17-es, teljesen igazad van, bocsánat 😟
2020. nov. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
29%
De ez olyan erőltetett... Az egész szertartás... A lagzi...menyecsketanc... Ha akarsz ha nem menni kell mert úgy illik... szánalmas..
2020. nov. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
23%
Minden de komolyan minden családtagnak nyűg az esküvőtök...
2020. nov. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!