Helyes döntés lenne?

Figyelt kérdés
Édesanyám elhagyott 7 éves koromban, amivel csak segített, mert borzasztó életünk volt a tesóimmal mellette. Utána 16 éves koromig hallani sem akartam róla. 16 voltam mikor a nagyszüleim (anyja,apja) adtak neki egy utolsó esélyt a normális élethez ezért segítettek neki a lakhatásban, munka stb.. Én már akkor tudtam, hogy ha vissza jön a városba, akkor nem fogja bírni pár hétnél tovább és újra hülye lesz. De látogattam beszélgettem vele, csak hogy lássa szóba állok vele, lássa, hogy van miért megváltozni és legyen remény arra, hogy bepótólja az elmúlt 16 évet. Hát mondanom sem kell, 3 hét múlva le csúszott oda ahol volt. Ez már nagyon régen volt. Nem vágott földhöz, csak a szégyen amit az egész családra hozott. Ma már van egy csodálatos férjem és egy kislányom. A férjem sosem találkozott anyámmal és én sem 16 éves korom óta. A kislányom 3 éves és sokszor kérdezi, hogy neki miért nem látogatja őt a másik nagymamája. Azt szoktam felelni, hogy messze lakik és már öreg, beteg, de nagyon szereti őt. Arra gondoltam, hogy beszélek anyámmal és elmegyek hozzá a férjemmel és a lányommal, hogy a kislányom megismerhesse a nagymamáját, hiszen neki még nem okozott fájdalmat és csalódást, mint nekem. De figyelmeztetném a férjemet, hogy ne hagyja magát manipulálni, mert azt anyám mesterségesen űzi. Anyámat is figyelmeztetném, hogy csak is a lányom miatt vettem fel a kapcsolatot vele és a lányomnál van az első és az utolsó esélye, nálam már nincs esélye semmiképp. Félek, hogy zűrt okoz a családomban, hogy nagyon befurakodik és megszédít mindenkit a rafináltságával. Közben nem is félek, mert észre veszem, mikor mit akar és ismerem a trükkjeit, így talán meg tudnám akadályozni. Szerintetek? 27/N

2020. júl. 28. 00:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben nem tenném 20 éve nem élsz anyáddal, gyakorlatilag nem is ismered, több mint 10 éve nem is láttad. Ha fel akarod vele venni a kapcsolatot, ne keverd bele a gyereket, hidd el, hogy nem hiányzik neki olyan, akit életében nem látott. Csak kíváncsiságból kérdez, nem érdemes ennek jelentőséget tulajdonítani.
2020. júl. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Köszönöm a válaszod.
2020. júl. 28. 01:37
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem venném fel vele a kapcsolatot. Lényegében egy idegen.

De én a lányomnak se hazudtam volna. Megmondtam volna neki, hogy a mama nagyon régen elhagyott minket ezért nem találkozunk vele. Szerintem azért keresi mert nem érti miért nem kíváncsi rá egy olyan személy aki elméletileg "nagyon szereti"

2020. júl. 28. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem miért jutott ez eszedbe. Szerintem te akarod fölvenni vele a kapcsolatot, csak a gyerekre fogod. Értelmes ember nem viszi oda a gyerekét egy ilyennek. Végig itt szidod, hogy micsoda szr alak, de azért gondolkodsz, h odavidd-e a gyereket. Nagyon topon vagy agyilag.
2020. júl. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe se jutna.

Ennek egyszerűen semmi pozitív kimenetele nem lehet, nem is értem miért szeretnéd.

2020. júl. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha te akarod, keresd meg és vedd fel vele a kapcsolatot. A gyereked hagyd ki ebből, mert leginkább ő sérülne ebben érzelmileg. Ha te stabilizáltad valamennyire anyáddal a kapcsolatot és látod benne a hajlandóságot a normális viselkedésre, akkor elviheted hozzá a lányod, de erre kb. 0% esély van. Az szerintem is hülyeség volt, hogy azt kamuztad a gyereknek, hogy nagyon szereti, csak messze van és öreg, emiatt a gyerek kíváncsi és nem tartja olyan legyőzhetetlen akadálynak a találkát. Plusz nem érti, ha valaki őt állítólag szereti, miért nem része az életének. Én inkább azt érzem, hogy neked vannak még elvarratlan szálak anyukáddal és ez húz vissza hozzá, akarva-akaratlanul belekeverve a gyereket. A helyedben felkeresnék egy pszichológust és megpróbálnám feldolgozni a történteket, a gyerekem meg mindenképpen kihagynám ebből.
2020. júl. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem rántanám a családomra ezt a személyt. Felveszed vele a kapcsolatot, aztán szépen a nyakadon marad, élvezheted állandóan a jelenletét.
2020. júl. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell a gyereknek hazudni? Tudod, van az a mondás, hogy a gyerek kicsi, de nem buta.


Én is azt mondom, hogy ne erőltesd ezt a kapcsolatot a történtek után, és főleg, ha jót akarsz a gyerekednek, akkor őt ne keverd bele. Inkább legyél őszinte hozzá.

2020. júl. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tenném, és őszintén szólva azt sem értem, miért kell hazudni a a kislányodnak. Nem véletlenül kérdezi meg újra meg újra. A gyerekek nem hülyék, pontosan tudja, hogy itt valami nem kerek. El lehet neki mondani, hogy sajnos a másik nagymama rosszakat csinált, nem volt jó anyukád, és nem szeretnél vele találkozni, ezért nem ismeri.
2020. júl. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tenném.Én nem nevezném anyának az ilyen embereket.

Én mint anya soha nem hagynám el a gyermekeimet, bármi is történjen.Ha engem elhagyott volna az anyám biztos hogy nem lennék rá kíváncsi,pont mint ő amikor elhagyott.

És ha neked csalódást okozott akkor a kislányodnak is csalódást fog okozni.

2020. júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!