Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyenkor mit tudnek csinalni?

Ilyenkor mit tudnek csinalni?

Figyelt kérdés

Keresztény család vagyunk. Anyum sokszor hallgat tanításokat is. Viszont mellette ha mérges akkor átkozódik és olyanokat mondd hogy szétveri a fejünket, *** anyánkat, elegem van belőletek, agyonverlek stb..


Na tegnap pont egy ilyen helyzet volt de párhuzamosan mellette szólt a keresztény tanítás is és eléggé felhúztam magam rajta.

Persze mikor szóvá tettem neki hogy ez igazán jó keresztényi magatartás akkor jobban felhúzta magat (amit megtudok érteni) majd azzal fenyegetett hogy szétveri a fejemet.

Sajnos tettem egy olyan megjegyzést hogy 'Gyere' és tudom hogy nagyon szemtelen voltam. Hozzám vágott teli erőből egy fakanalat majd folytatta az ordítását, hogy én semmit se segítek, haszontalan vagyok stb. (Előtte kb fél órával pont hogy felajánlottam hogy segítek a házi munkában de elküldött hogy nem kell, menjek a konyhából mert nem fér el)


Ma megmutattam anyumnak a zöld foltot a mellkasomon amit a fakanál okozott és viccelgettem hogy jaj de szép mire azt válaszolta hogy nagyobbat kellett volna adnia.


Ilyen esetben mit tegyek?


Teljesen megértem hogy emberből van és tud mérges lenni az ember, azt is megértem hogy valahol én is szemtelen voltam.

Viszont nem érzem hogy helyes lenne ilyen szavakkal dobálóznia miközben pont a szeretetről, a türelemről és Istenről megy tanítás a háttérben. Amikor pedig felhozom neki hogy 'Anyu, ezt nem kéne' akkor megsértődik és folytatja hogy jobban meg kellett volna verni téged.


Ha legközelebb is hasonló helyzet lesz mit mondhatnék neki hogy abbahagyja?


Ha ennyire mérges általában csöndben vagyunk és a húgomra is rászólok hogy most ne szólaljon meg amíg tombol anyum mert megborít minket. Viszont szerintem ez nem normális és úgy érzem többször kéne neki szólnom erről hogy ne átkozódjon és káromkodjon ennyit mivel húgom még csak 7 éves.


21/L



2020. nov. 2. 11:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Nem meg érthető eset

Fujj hányinger fog el az ilyen hamis "keresztényektől"

Neked ha ilyen félnótás anyád van miért élsz még vele 21 évesen?

2020. nov. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annak idején a alumínium kanalat verték szét a fejemen mert nem úgy olvastam ahogy kellett .

Csak eszembe jutott azért írttam le.

Ennek semmi köze a keresztényi életmódnak, attól hogy hallgatja is a tanításokat csak szereti.

keresztes lovagok annak idején úgy mentek ölni hogy "Isten akarja így" !

2020. nov. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem tudom, hogy tudsz-e hatni rá. Elég gáz amit csinál. Az a gond, hogy most írhatnék ide jópár igét amit meg lehetne neki említeni, de láthatóan csak idegesebb lesz tőle. Akkor meg minek.

A bűntudatod nem feltétlenül normális, bár te tudod, hogy szóltál. Őrjöngő embernek szemtelen hangsúllyal beszólni soha nem jó taktika, szinte biztosan idegesebb lesz tőle. Ettől függetlenül amit mondtál abban igazad van. Ha ezt szemtelen hányaveti módon közölted akkor legközelebb próbáld meg tisztelettel elmondani ugyanezt. Beszélhetsz vele négyszemközt ha éppen le van nyugodva és megkérdezheted, hogy ez a magatartás szerinte kívánatossá teszi a keresztyénséget számotokra? Összhangban van mindez a Biblia tanításával?

A Bibliában az van, hogy haragudjatok de ne vétkezzetek. Szóval, az hogy felhúzza magát az előfordulhat. A káromkodás meg az idegbajos verekedés nem. Az se mindegy, hogy harcol a rossz természete ellen és próbál változni vagy szerinte ez ok. Sajnos azt látom, hogy az utóbbi.

Ha négyszemközt nem megy akkor következő lépésként felveszed az őrjöngést és beszélsz a gyülekezet vezetőjével. Az általad használt szleng alapján karizmatikus gyülire tippelek, szóval az is lehet, hogy van gyülekezeti fegyelmezés nálatok. Ez esetben elvileg a vezetők feladata inteni anyukádat a viselkedéséért. Azt, hogy ez hova vezet viszont én nem tudom felmérni, ehhez ismerni kellene anyudat. Ugyanis ez tuti lerombolja a kis álomvilágát amiben ő egy jó keresztyén és ezért bűnbánat helyet ellened is fordulhat. Szóval mérd fel megéri-e vagy jobb hallgatni és amint lehet költözni.

2020. nov. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyád tipikus álkeresztény, aki mentsvárként tekint a vallásra, kiszedeget belőle neki tetsző dolgokat, a fő tanításokat meg vagy nem érti, vagy nem érdekli.


Próbáld meg meghúzni magad a veszekedések alkalmával és minél hamarabb elköltözni. Nem fog megváltozni, ha megpróbálod szembesíteni a viselkedésével, akkor nem észérvekkel, hanem fizikai erőszakkal reagál. Sajnálom, hogy ilyen korlátolt anyád van, tanulj ebből és te ne legyél ilyen.

2020. nov. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális. De mit szeretnél? A gyakori népe csoportosan verjen rajta végig?

21 évesen költözz el. Mi mást tudnál csinálni, de komolyan?

2020. nov. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell csinálnod semmit. Csak tudomásul venni, hogy ilyenek az emberek, ennyit ér az emberek "hite", kijelentései, szólamai.
2020. nov. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
"Keresztény család vagyunk." Anyád nem az, ő álkeresztény. Vizet prédikál, és vért (ez már több a bornál) iszik. Emellett komoly szüksége lenne pszichoterápiára a dühkezelés miatt. Ez utóbbit meg kellene neki említeni, de tartok tőle, hogy akkor nem a fakanalat, hanem a fazekat vágná hozzád.
2020. nov. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ugy gondolom, hogy akinek ennyire nehezére esik a türelem, annak mentális gondjai lehetnek. Viszont a szándék, a változni akarás jó jel.

Az igét viszont nem elég hallgatni, be is kell fogadni. Az változik meg, aki elfogadja, hogy a bűneit Jézus a keresztfára vitte. Aki Istent úgy ismeri, mint szerető Istent aki a fiát áldozta értünk (nem pedig villámokat szóró, dühös ősz öregemberként) az tovább tudja adni ezt a szeretetet az emberek felé is. És nem dobálja meg a gyerekeit mindenfélével. Vagy ha mégis, megbánja ...

2020. nov. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

Ilyenek a hívők 🤷‍♀️ Mindig az a legrosszabb ember aki a legjobbnak állítja be magát.

Érdekes, a mi családunk soha nem volt vallásos, soha nem hittük el ezt a hazug maszlagot, mégsem volt a családban soha egy hangos szó sem, nem hogy fizikai abúzus. Ha ennyi idősen még mindig azt hiszi hogy egy taknyos gyerek vagy akit irányíthat, a tulajdonának tekint akire még kezet is mer emelni (nos, fakanalat) akkor ez már nem lesz jobb. Amíg otthon laksz, ezt a bánásmódot kell elviselned. Az a szerencséd hogy nagykorú vagy, legyél azon minden erőddel hogy minél előbb menekülhess ebből a mérgező környezetből.

2020. nov. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan érzésem, hogy a kérdező kétszer is meggondolná a költözést, mert nem akarja ott hagyni az idegbeteg anyjára a kis húgát.

Én jobban sajnálom azt a kislányt, mert ő tényleg ki van szolgáltatva anyád terrorjának.

Ha eddig nem ment a türelem, meg a szép szó, akkor lépj fel ellene. Ne hagyd, hogy hozzád érjen, vagy üvöltözzön veletek. Nem kell megütni, de hogy ha én meglátnám a kezében a kanalat, odamennék, és ki venném belőle. Ezt addig csinálja, míg valaki észhez nem téríti. Mutass határozottságot aztán előbb utóbb megtörik talán. Ha másért nem, legalább a kis húgod miatt remélhetőleg. A vallást meg inkább hagyom is.

2020. nov. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!