Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyenkor mit tudnek csinalni?

Ilyenkor mit tudnek csinalni?

Figyelt kérdés

Keresztény család vagyunk. Anyum sokszor hallgat tanításokat is. Viszont mellette ha mérges akkor átkozódik és olyanokat mondd hogy szétveri a fejünket, *** anyánkat, elegem van belőletek, agyonverlek stb..


Na tegnap pont egy ilyen helyzet volt de párhuzamosan mellette szólt a keresztény tanítás is és eléggé felhúztam magam rajta.

Persze mikor szóvá tettem neki hogy ez igazán jó keresztényi magatartás akkor jobban felhúzta magat (amit megtudok érteni) majd azzal fenyegetett hogy szétveri a fejemet.

Sajnos tettem egy olyan megjegyzést hogy 'Gyere' és tudom hogy nagyon szemtelen voltam. Hozzám vágott teli erőből egy fakanalat majd folytatta az ordítását, hogy én semmit se segítek, haszontalan vagyok stb. (Előtte kb fél órával pont hogy felajánlottam hogy segítek a házi munkában de elküldött hogy nem kell, menjek a konyhából mert nem fér el)


Ma megmutattam anyumnak a zöld foltot a mellkasomon amit a fakanál okozott és viccelgettem hogy jaj de szép mire azt válaszolta hogy nagyobbat kellett volna adnia.


Ilyen esetben mit tegyek?


Teljesen megértem hogy emberből van és tud mérges lenni az ember, azt is megértem hogy valahol én is szemtelen voltam.

Viszont nem érzem hogy helyes lenne ilyen szavakkal dobálóznia miközben pont a szeretetről, a türelemről és Istenről megy tanítás a háttérben. Amikor pedig felhozom neki hogy 'Anyu, ezt nem kéne' akkor megsértődik és folytatja hogy jobban meg kellett volna verni téged.


Ha legközelebb is hasonló helyzet lesz mit mondhatnék neki hogy abbahagyja?


Ha ennyire mérges általában csöndben vagyunk és a húgomra is rászólok hogy most ne szólaljon meg amíg tombol anyum mert megborít minket. Viszont szerintem ez nem normális és úgy érzem többször kéne neki szólnom erről hogy ne átkozódjon és káromkodjon ennyit mivel húgom még csak 7 éves.


21/L



2020. nov. 2. 11:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
29%
Nagykorú vagy, ha nem tetszik, költözz el!
2020. nov. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szívesen elköltöznék csak sajnos nem takarítottam magamnak meg pénzt az első munkahelyemből mivel hülye voltam. Jelenleg munkát keresek és próbálok félretenni albérletre és kocsira csak még sehol sem tartok de majd csak elérem ezt is :D


Eddig akárhogy próbáltam amúgy határozott lenni mindig az lett hogy én vagyok a szemtelen bunkó tuskó alak aki rosszul lett nevelve és szégyelljem magam.


Leszólni nem nagyon merem mivel én is próbálkozok a vallással de túl sok hibám van hogy leszóljak bárkit is.

2020. nov. 2. 12:41
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

A Bibliában minden benne van, és mindennek az ellentéte is. Ha felemlegetnéd anyádnak a durvaságát, arra a részre vitatkozna, hogy aki szereti a gyermekét, az nem kíméli meg a vesszejétől, vagyis hogy a testi fenyítés hasznos. Anyád SZERET bántalmazni másokat. Kell neki egy ürügy, hogy ne nevezhessék rossznak, hogy nyugodtan kiélhesse ezt a perverzióját. A vallást használja erre.

Nem vagytok keresztény család, ez egy ÁLCA. Anyád személyiségzavaros, és a Bibliát használja arra, hogy saját gyönyörűségére bántalmazhasson titeket. Ezt nevezik gonosz embernek. Scott Peck írta le, hogy a gonoszság az a jóra való lustaság. Mikor valaki élvezi, hogy bánt mást, de lusta elnyomni magában ezt a ronda kéjérzetet, például. Mint anyád.

2020. nov. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
74%
Ha adsz egy emilcímet, átküldöm neked Susan Forward Mérgező szülők c. könyvét pdf-ben zippelve.
2020. nov. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Scott Peck pdf-es könyvét is átküldhetem a gonoszságról, de nagy fájl, csak gmail tudja fogadni. Freemail meg hasonlók nem fogadják a mérete miatt, olyan emilcímet ne írj.
2020. nov. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Morzsi007 ***** válasza:
84%
Ha találnál magadnak egy pasit, akivel együtt albérletbe tudnátok menni, az könnyebb lenne anyagilag, mint egyedül boldogulni. Anyád meg ilyen boderline-os féle. Sajnos nem fog megváltozni, lehet kellene neki egy faszi. Apukádról nem írtál.
2020. nov. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Aha! Szóval te vagy a hülye, mert anyád rosszul nevelt. Logikus. Ezzel csak magát próbálja védeni, te meg olyan mamlasz vagy, hogy észre sem veszed. Az, hogy milyen lettél, nem teljesen a te szégyene. Sőt anyádé a több része.

Bocsáss meg hogy ezt írom, de te ne a vallást gyakorol, hanem inkább az önbizalmadat erősítsd.

2020. nov. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván senki férfi nem bírja elviselni a dührohamokat kapó édesanyát.

Neked pár évedbe bele fog telni, míg lelépsz, másokkal közös albérletbe mehetnél, ha lesz kereseted, egy kis szoba bére kitelhet belőle kevésbé kurrens környéken. Kishúgod is mehetne utánad nem olyan soká, sajnos meg kell várnia a nagykorúságát, addig visszavinnék anyádhoz. Egyébként ha szektások vagytok, rövid úton megszabadulhatsz: kilépsz a gyülekezetből, anyád egyből kidob. Többé nem is fog keresni. Te a húgoddal attól még találkozhatsz rendszeresen, csak anyád előtt legyen titok. És olyan közösségbe járj utána, ahol nem állnak az idegbeteg bántalmazók pártjára, hanem megvédik a gyengébbet. Isten nem a rohadékok pártján van, ez biztos.

2020. nov. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha legközelebb megver, a testeden levő nyomokkal szépen elmész a rendőrségre s feljelented.


Vagy a misén elkiáltod magad, hogy anyád fakanállal ver. Pláne, ha még ott vannak a foltok a mellkasodon. Ha meg utánna megint megver, úgy csinálsz, hogy minél jobban lássák mások a foltokat, s minden ismerősének a tudtára adod, hogy milyen féreg is az anyád...


De bármelyiket is csinálod, a fenyegetőzéseit előbb vedd fel telefonra.

2020. nov. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
19-es, a szekta-stílusú gyülekezetekben a gyermeki engedelmességgel jönnek bántalmazás elleni panasznál. Megkérdik a bántalmazót, megbánta-e. "Meg." Akkor menjetek haza, kész. Akárhányszor veri, mindig meg kell, hogy bocsásson a bántalmazott. Szektáknál azt sem engedik, hogy gyilkosság kivételével hatóságokhoz forduljanak, csak a vénekkel szabad beszélni ilyenről. Azok meg a bántalmazó pártján állnak. A szekta lényege, hogy engedelmesség van, semmi demokrácia. A tagoknak csak engedelmeskedni szabad.
2020. nov. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!