Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most akkor normális vagy nem...

Most akkor normális vagy nem normális?

Figyelt kérdés

Adott a téma hogy 40 évesen még otthon lakik egy pasi mert beteg szüleit ápolja.Akárhogyan is akkor is a szüleivel él ennyi idösen.Sok nő irta itt hogy ilyen pasi nem is kellene neki.de irta valaki ezt is:


Nem tudom, nem én vagyok minden mai nő, csak egy. Én azt nézem le aki tojik a szüleire és magára hagyja őket a bajban.


2020. nov. 3. 08:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%

Alapból ez a 2X évesen illik elköltözni, szerintem hülyeség.


Én abban a házban nőttem fel, ahol anno a anyámék is. A szüleim nem albérletbe mentek/stb, mikor lett pénzük, hanem építettek egy félemeletet a már meglévő házhoz.

Hol itt a probléma?

2020. nov. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
63%
Oké, jár a buksi simi. Szerintem meg mindenkinek csak egy élete van. Ha ezt valaki arra áldozza, hogy másokat segít, magát teljesen háttérbe szorítva, az nemes dolog, de senkit nem kötelezhet, hogy ebben partner legyen.
2020. nov. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%
Mindenkinek saját magának kell eldöntenie, hogy mi fér bele. Én magam sem hiszem, hogy el tudnék köteleződni egy olyan friss kapcsolatban, ahol mindig minden a szülőkről szól, mert általában ez szokott lenni... egy már meglévő tartós kapcsolatban más persze, de ha épp ismerkednék vkivel, én se mennék bele ebbe.
2020. nov. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonymousreview60 ***** válasza:
45%

1. Biztosan 24/7 vagy 16/7-es jelenlét kell?

2. A tett nemes, de elmegy mellette az élet.

3. Én inkább felkötném magamat, mint hogy így elvegyem a gyerekemtől az Életet.

2020. nov. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
67%
a szülőkről gondoskodni kell, ezzel nem sok mindent lehet tenni. de nem feltétlenül olyan módon, hogy valaki feláldozza értük a felnőtt életét. lehet fogadni házinénit és vannak idősotthonok is.
2020. nov. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
84%

#5: hát igen.... Mert mi lesz azzal a felnőttel, aki 40-50 évesen abbahagyja a munkát az ápolás miatt...? Őt ki fogja eltartani majdan? Mert amíg élnek az ápolt szülők, addig - minimál szinten - a nyugdíjukból eléldegélnek hárman is. De utána...? És ha a most ápoló gyermek lesz ápolásra szoruló...?


Ezért írom le sok kérdés alatt, hogy elég szűklátókörű az, aki egyértelmű rossznak állítja be az otthont, vagy a fizetett ápolót.

2020. nov. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
76%

Mi is gondoskodunk az anyósról, magunkhoz vettük pár éve. Ez nem jelenti, hogy feladtuk a munkát, dolgozunk mindketten, de így azért nincs állandóan egyedül, tudunk rá főzni, nincs gondja házimunkára, ami már nem megy neki.

Mindenki maga dönti el, mi fér bele neki.

Gondolom, ez a férfi sem kényszerít senkit arra, hogy csatalkozzon hozzá, a nők szabadon vállalják, ha belemennek a vele való kapcsolatba.

2020. nov. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem az nem szimpatikus a nőknek, amikor valaki úgy lakik otthon 40 évesen, hogy el tudna költözni, ha akarna. De nem dolgozik rendesen, a szülein élősködik, kiszolgáltatja magát, mint egy gyerek, nem önálló, nem felelősségteljes, stb.

Ebben az esetben ez nem így van.

De egyébként mindenkinek saját magának kell eldönteni, hogy a saját élete "normális" vagy inkább változtatna. A nagy részük megtalálja a párját, nemcsak ezen múlik. Sok önálló, egyedül élő és pár nélkül van.

2020. nov. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
81%

7: amíg csak éjszakai "felügyeletre" van szükség, addig ez megvalósítható.


De nagyon sok esetben már egy órára sem lehet magára hagyni. Akár demencia, akár más betegségek miatt, pl. ha ágyhoz kötött, vagy hasonló....

2020. nov. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
46%
9, azt is meg fogjuk oldani, ennyi.
2020. nov. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!