Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elleneznétek ti is azt, ha a...

Elleneznétek ti is azt, ha a gyereketek a tanári pályát választaná?

Figyelt kérdés
Ez a szakma kb a leg alulfizetettebb az egész országban és ebből nem fog megélni. Biztos, hogy később megbánja

2020. nov. 4. 15:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/152 anonim ***** válasza:
90%

"Én nem akarok ahhoz asszisztálni, hogy tönkre tegye az életét"

SEMMI beleszólásod nincs abba, hogy ő hova adja be a felvételijét. Nem köteles veled megosztani egy felnőtt korú ember, te pic*a. Szállj le a gyerekedről, a saját jövőjéről ő maga dönt, nem az anyja. Az ilyeneknek mint te szülni se szabadna.

2020. nov. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/152 anonim ***** válasza:
15%

41

Primitív barom vagy, ennyi már kiderült.


A kérező aggódik, hogy a gyerek 30 év múlva sem fog annyit keresni, mint egy kezdő műkörmös, gumis, (bárki).

Erre te minősíted és megkérdőjelezed anyai mivoltát.

Ki vagy te, te senkiházi...?

2020. nov. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/152 anonim ***** válasza:
0%

folyt.:

Elnézést, csak próbáltam a te stílusodban válaszolni, hátha így könnyebben megérted. Te pi×a.

2020. nov. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/152 anonim ***** válasza:
94%

"Nem értem ezt az agresszív megnyilvánulást..."


Nem is kell megértened, szerencsés vagy ha nem vagy az én cípőmben. 140 ezret keresek, (annyit amennyit pl egy tanár) egy olyan diplomával amit nem akartam. De az olyanok, mint te, vagy a kérdező anyja, szintén nem engedték, hogy egy "semmit érő szakra" menjek. :) Ezért végig szívtam 3,5 évet, és ugyanúgy 140-et keresek, csak nem az álomszakmámmal, hanem egy olyannal amit utálok. Köszi, anyu, apu. Így kell elcseszni a gyereked jövőjét, azzal hogy "jót akarsz neki".

2020. nov. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/152 Savlekotő ***** válasza:
100%
Csak ha rá erőlteted a saját elképzelésedet akkor is tönkre teszed az életét ami az övé,és még utálni is fog és eléred hogy lekoptasson hogy a saját életét élhesse. Vécére elmehet,Pasit is te választod ki neki a barátait is a gondolatait ellenőrzöd? a bugyiját is megnézed hogy mit vehet fel. Ilyenkor nem csodálom hogy egyre több fiatal felnőtt szakítja meg a kapcsolatot az ilyen erőszakos szülőkkel.
2020. nov. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/152 anonim ***** válasza:
28%

44:

Őszintén sajnálom, megértem, hogy pipa vagy, de ettől még nem kellene így reagálnod egy ismeretlen válaszoló hozzászólására.

Elmondásod alapján még 30 alatt vagy bőven, szóval nem kell kétségbe esned. Előtted még az egész.

Remélem, tudsz még időben váltani és megtalálod azt, amit szívesen csinálsz. Tudom, nem érdekel, de én 30+ és 40+ évesen is szereztem egy-egy diplomát. Szóval, semmi sincs veszve!

2020. nov. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/152 anonim ***** válasza:
85%

Nos, valóban lehet 180 is a fizu, de csak Msc-vel. A válaszadó meg a Bsc végzettséggel megkapható bért vette figyelembe, ami továbbra sem hülyeség, ugyanis sokaknak van ilyen diplomája. Egyébként pedig 180ezer még mindig borzalmasan kevés.

Pótlékok? Osztályfőnökit csak az ofő kap, vezetőit meg az igazgató és a helyettes. Ha sok a HHH-s gyerek a suliban esetleg kaphatsz még 20ezer Ft körüli összeget, de abból egy fillért se irigyelnék azoktól akik ilyen helyen tanítanak.

Magánóra? A fizetésről beszéltünk nem a munka melletti túlórázásról (ja tényleg az iskola által elrendelt túlórákat sem fizetik ki, erre törvény adta lehetőség van, ami nonszensz)

Szeretek tanítani, de azért ne állítsuk már be ezt a semmi fizetést hihetetlen jónak, mert ez puszta propaganda. Pont mint amikor Balogh úr beszél 300ezer fölötti bérről a médiában csak elfelejti hozzátenni, hogy 10 év után ped2-vel és főképp bruttóban ennyi.

A férjem sima érettségivel havonta 70-80ezer forinttal keres többet mint én egy főiskolai és egy egyetemi diplomával.

2020. nov. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/152 anonim ***** válasza:
82%

47#

Az osztatlan tanári képzés ma már Msc végzettséged ad. Nem mondtuk, hogy hihetetlen jó, mert sajnos nem az, elismerem. De én sem keresek a tanári alapfizetésnél többet, mégis egy olyan 3-4 év otthon lakás után tudnék venni vidéken egy házat hitelre, egyedül is. Nem gondolnám hogy úgy kellene hozzáállni ehhez, hogy hát kitudja, lehet nem lesz barátnője, felesége soha, akkor nem elég a 140 ezer. Egy felnőtt férfiról beszélünk, aki tanár akar lenni. Ezt én inkább megbecsülném.

2020. nov. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/152 anonim ***** válasza:
28%
Örülnék neki, de támogatnám ha tanulna mellette valami mást is
2020. nov. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/152 A kérdező kommentje:

Hát mivel mi támogatjuk anyagilag, mi fizetnénk az albérletét, így gondolom van beleszólásunk..


Plusz nem fogok neki pasit választani, írtam, hogy FIÚRÓL van szó, aki nem fog tudni nettó 140 ezres fizetésből családot alapítani.. Itt is mindenki azt gondolja, hogy lánygyerek, ebből is látszik hogy nem fiúnak való pálya..


Én nem erőltetem rá a saját elképzelésemet, egyszerűen csak nem akarom hogy elcsessze az életét azzal, hogy olyan pályát választ amivel kb éhen fog halni..

2020. nov. 4. 20:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!