Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy ne legyek olyan mint apám?

Hogy ne legyek olyan mint apám?

Figyelt kérdés

Apámnak van egy idióta viselkedése, és nem szeretnék még egy csöppet sem olyan lenni.

Nyilván amennyire lehet, törekszem is, de van amikor az ember nem látja magát kívülről, hirtelen fel indulásból cselekszik.

Van még rajtam kívül ilyen?


2020. nov. 4. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem a cselekedeteidet te irányítod, úgyhogy hiába ő nevelt akarattal teljesen le tudod vetkőzni a rossz szokásaidat, csak folyamatos önkontrollt kell csinálj.
2020. nov. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Én sem követtem a szüleim rossz szokásait, hibáit. Szó szerint sokat dolgoztam rajta. Szerintem sikerült. Gondolom, nekem is vannak olyan tulajdonságaim amit a gyerekeim nem szeretnének tovább vinni.
2020. nov. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Barbi2020 válasza:
89%
Ha már ezen gondolkozol már jó úton jársz! 🙂
2020. nov. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
80%
3-mas igazad van, én is így gondolom, hogyha észreveszed a hibáid és változtatni akarsz akkor már büszke lehetsz magadra, biztos vagyok benne hogy sikerül ezt levetkőznöd
2020. nov. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
3-es mondta ki a kulcsszót-sokat kell dolgozni rajta. Hiába veszik itt könnyelműen ezeket, a tranzgenerációs dolgok bizony komolyak és ezt ne becsüljük le. Az a kezdete, hogy felismerted, de a java csak ezután jön. “Felül kell írni”, amiben általában egy szakember segíthet, vagy olvass ilyen jellegű könyveket. Önismereti csoport vagy egyéb ilyen foglalkozás is jól jöhet, a lényeg az, hogy csak így fog menni. Sajnos nem működik az, hogy csak döntsd el, mert a psziché és a tudatalatti egy sokkal összetettebb dolog ennél és jóval több minden determinálja, mint azt mi gondoljuk. És sajnos nem ilyen egyszerű, hogy eldöntöm és kész, mert egy helyzetben/életszakaszban olyan szépen visszaköszön majd az, amit nem szeretnél, hogy csak nézel. Szóval igen, sok munkával sikerülhet.
2020. nov. 5. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
1=folyamatos önkontrollban nem érdemes élni (nem is lehet egyébként, mert valahol ki fog ütközni) ha meg is lehet dolgozni.
2020. nov. 5. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
5-ös vagyok, “2-es mondta ki a kulcsszót”, ezt akartam írni :)
2020. nov. 5. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
Olyan leszel, akármit csinalsz.
2020. nov. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

"1=folyamatos önkontrollban nem érdemes élni"

Csak neked, vagy másnak sem?

Ha kapsz egy nyaklevest idegentől az utcán, elfogadod magyarázatul és belenyugszol abba, hogy "elvesztettem önkontrollom" - és aztán szó nélkül továbbmész?

.

A kérdésre:

tudod, mit nem szeretsz apád viselkedésében. Ha tehát ugyanúgy akarnál cselekedni, ne tedd, vagy tedd az ellenkezőjét.

Máris egészen más vagy!

2020. nov. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es rossz a példa. Semmi köze a kérdésben a kérdésbez kapcsolódó mentális önkontrollhoz az önvédelmi mechanizmusnak.
2020. nov. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!