Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak apám tud segíteni a...

Csak apám tud segíteni a matekban, de miatta állandóan sírva alszom el, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Nem értem a mostani anyagot, de csak apám tudja elmagyarázni, anyukám nem tudná mert nem ért hozzá, a barátaimnak pedig nem lenne ideje. Apa elmagyarázza de sajnos mindig az a vége hogy sírva alszom el. Csesztet azért mert nem értem az anyagot, holott azért megyek hozzá hogy segítsen. Kiabál, 50x elmondja hogy mekkora egy idióta vagyok hogy nem értem. Aztán valahogy elmagyarázza és csak úgy értem meg. De az önbizalmamat minden egyes nap rombolja és nem csak ezzel. Az alakommal, a tanulással, egyszerűen mindenbe beleköt. Úgy érzem kiölte belőlem az önbizalmat.

2020. febr. 5. 21:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
99%
esetleg szolj a matektanarnak, hogy korrepetaljon, lehet anyukad kifizetne, ha mar segiteni nem tud benne.
2020. febr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
97%

Keress más valakit, aki jobban el tudja magyarázni, anélkül, hogy beléd rúgna.

Nekem anyám volt hasonló-csak ő nem is nagyon értette, ha segítséget kértem valamiből-, nincs is jó viszonyunk.

2020. febr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
19%
Apád legfeljebb nem kellően türelmes, de ha végül is megérted a matekot, akkor mégis csak tud segíteni. A sírás segít a feszültség feloldásában. Ha együtt tanultok, akkor ne egymással szemben üljetek, hanem egymás mellett.
2020. febr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
De nem csak ez a baj, hanem lehúzza az egész önbizalmam, állandóan belém rúg ott ahol tud. Beszélni nem lehet vele mert még akkor is cseszeget
2020. febr. 5. 21:14
 5/32 anonim ***** válasza:
86%

Hanyadikos vagy, mit tanultok??


Itt van a szádba az egész internet, minden tudással amit csak szeretnél. Legtöbb anyagrészt kismillió tanár és diák magyarázza akár youtubon is. Nem lenne nehéz rákeresni az anyagokra. Fizika, matek, kémia, biológia minden fent van a neten. Keress rá, próbáld meg. Lehet sokat fog segíteni, én is így készültem érettségire is és egyéb vizsgákra is. Ha az egyik tanár gyökér és nem érted mit mond, akkor csak keresel másikat. Vagy ha valami nem világos megkérdezed itt és elmagyarázzák. Nem csak okoskodó emberek járnak ide, hanem van itt is olyan aki már már tudósnak mondható, vagy ténylegesen az is.

Nem kell, hogy apud mindíg vitázzon veled, van más módja is a dolognak.

2020. febr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
98%

A szüleim ilyenek voltak. Apám mindig jött kikérdezni az anyagot és ordított velem. Anyám nem egyszer addig ütötte a fejemet míg taknyom-nyálam egybe nem folyt. Ja és persze erre már nem emlékszik. :D

De a verésnél rosszabb volt, amit te is írsz. Apám olyanokat mondott nekem (9-12 éves voltam), hogy hajléktalanként fogok a utcán tengődni, míg az osztálytársaim nevetve mennek el mellett az új ruháikban; egy rakás szar vagyok; ostoba, primitív vagyok; kövér vagyok, (lefogyok edzek) minek edzel szart sem ér, hová akarsz fogyni, hogy néz ki a hajad.

Felnőttként jöttem rá, hogy részben a gyerekkori frusztráció is így jött ki rajta, az apja bánt vele így.

Engem is kicsinált, mai napig azt érzem, hogy az emberek olyannak látnak, mint ő.

Sajnálom, hogy veled ilyen.

Esetleg anyudat nem tudod megkérni, hogy járhass néha külön tanárhoz?

2020. febr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
93%

71%-nek igaza van.

Sajnos amikor én voltam fiatal erre nem volt lehetőség.

Apudat meg próbáld kerülni, hátha észbe kap...

2020. febr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Nem írhatom le, mert a modernátor törli a fiókom. De van itt még olyan aki úgy érzi hogy valamelyik szülője lelkileg “öli” meg?
2020. febr. 5. 21:22
 9/32 anonim válasza:
4%
Szia,neakadj ki,csak nyugodtan,lazan ilyenen ne idegeskedj,lessz meg ezer komolyabb problemad is,hidd el, ugy is elobb utobb megerted,vagy ha nem.naes
2020. febr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
28%
Oo mintha magamat hallanam :) nekem is mindig apu magyarazta a fizikat es matekot es o mindig orditott mert nem volt turelme en meg bogtem :D engedd el, ne idegeskedj ezen, en is felnottem es jo a kacsolatom vele. Nem a matek miatt vannak lelki seruleseim :) vegul nagy nehezen hogy oruljon le is erettsegiztem matekbol. Legyen boldog vele, nem lefutyulom, igy 26 eves fejjel mar nem izgat. Eld tul, orulj h valaki segit
2020. febr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!