Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy költözhetnék minél előbb...

Hogy költözhetnék minél előbb el itthonról? Mit tehetek a szüleim viselkedése ellen? Már nem bírok tovább veluk élni....

Figyelt kérdés

Apám cukorbeteg, alkoholista és nagyon hirtelenindulatú. Kisgyerekkéngt többször megvertek, és ez a mai napig tart. Múltkor például veszekedtünk, bezártam magam a szobámba annyira féltem hogy megvernek. Rettegtem hogy ittas állapotában miket tehet. Egész este dörömbölte az ajtóm, azt mondta hogy betöri (végül nem tette meg), azt mondta kipakolja a szobám ha majd kijövök és veréssel fenyegetett. Másoknak azt mutatja milyen tökéletes az életünk, egy gyermekotthonban dolgozik ahol megkapta az év nevelője címet (vicc az egesz komolyan...), közben meg itthon folyamatosan ordítozik, a legkisebb dolgon is képes kiakadni, többször megverte anyát is. Anyukám nem tud elválni,( a pénz miatt nem is fog..) nincs munkája még anyaságin van. Anyám egy büdös kurvának gondol, pedig semmi okot nem adtam rá.. A barátaimmal akartam elmenni a balatonra egy éjszakára, erre azt válaszolta hogy nem akar abortuszra vinni...

Ha valamiről nem értek egyet vagy máshogy csinálok valamit, akkor mindig elveszik (hetekre akár!) a telefonom, vagy azzal fenyegetnek hogy kipakolják a szobám. (!) Nem arról van szó, hogy nem bírom ki insta nélkül, hanem most mentem új suliba, és szeretném tartani az osztálytársaimmal a kapcsolatot, és alapból is nehezen barátkozok,szoval ezért kellene leginkább...

Van két öcsém, ők folyamatosan hallgatják a szüleink veszekedését, és őket is többször megverték már. Olyat is hallottunk már anyától hogy minek szült meg minket, bárcsak meghalnánk.. A pénz miatt is folyamatosan megy a veszekedés, elegem van..

16 éves lány vagyok, már nem bírom itthon... egész nyáron dolgoztam, most még suliidőben is vállaltam munkát, nagyon szeretnék elköltözni minél előbb

Mit tehetnék? Menjek koliba? gyulolok itthon lenni..



2020. nov. 5. 17:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Felvenném videóra ezeket az eseteket, megmutatnám családsegítőnek, rendőrségnek. Keresnék egy bentlakásos iskolát vagy rokont, ismerőst akihez mehetnék. Ha meg tuti van hová mennem végül megmutatnám a gyermekotthonnak is a felvételeket.
2020. nov. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
8%
Én azért szívesen meghallgatnám ugyanezt a felállást a szüleid szemszögéből is... :)
2020. nov. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
91%
Esetleg beszélj a tanáraiddal vagy iskolapszichológussal, ha van. Nekik akár a videót is megmutathatod, ha csinálsz, de akkor azt nagyon óvatosan vedd fel, nehogy észrevegyék, és még rosszabbul járj a tesóiddal.
2020. nov. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
8%

Szegény 2-es le lett pontozva.

Pedig, úgy igazságos, ha a szülőket is meghallgatjuk.

2020. nov. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat, szerintem megprobalom a kolit. Videóim és hangfelveteleim vannak, ezeket ha megmutatom tud vele mit kezdeni a rendorség?
2020. nov. 5. 20:17
 6/16 anonim ***** válasza:
21%
Tud. De te húzod a rövidebbet. Rájuk vagy utalva.
2020. nov. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
5: lehet hogy nem fognak semmit sem csinálni vele, de lesz legalább a kezedben valami amivel lehet kérni olyanokat mint távoltartási vagy nagykorúsítás ha olyan súlyos a helyzet
2020. nov. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#2, Akarki szemszögéből nézzük, szerintem nagyon nincs rendben ha valaki megveri a gyerekeit..
2020. nov. 5. 20:35
 9/16 anonim ***** válasza:
10%
Természetesen nincs rendben. De a gyerek is kitudja húzni a gyufát.
2020. nov. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nyilván ki tudja, de erre akkor sem lehet megoldás az eroszak, meg lehet normalisan beszelni!
2020. nov. 5. 20:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!