Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki vesztette már el egyik...

Aki vesztette már el egyik vagy mindkét szülőjét, hogyan élte meg?

Figyelt kérdés

Sokszor elfog a kétség, hogy mi lesz velem miután a szüleim elhunynak majd. Nem lesz kikhez hazamennem és félek, hogy örökké hiányoznának majd. Nem a legjobb a kapcsolatunk, főleg egyik szülőmmel, viszont nagyon szeretem őket és, ha halálukról álmodom vagy szóba jön minden alkalommal kisírom a szemeimet.

Hogyan lehet egy halált feldolgozni és továbblépni? Lesz utána egyáltalán egy normális érzete az embernek annak ellenére, hogy, akiket nagyon szeretett elmentek?

A normális válaszokat előre is köszönöm!



2020. nov. 6. 14:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, hogy előre félj valamitől. (Igen, mondjak, hogy Jobb felni, mint megijedni) Azzal csak elrontod a "most"-odat, és valószínűleg bele is betegszel. Habár ezt majd csak később veszed észre.

Mutasd ki a szereteted irántuk. Hadd tudják, mennyire fontosak neked. Add meg nekik a legtöbbet, amit csak tudsz anélkül, hogy viszonzast várnál.

Minden élőlény konkrét céllal született. Mindenkinek előre meg van írva a sorsa, amit nem ismer és amin változtatni nem tud.

Mást nem tehetünk, csak annyit, hogy úgy éljük az életünk, ahogy a legjobban tudjuk. (Segítünk másoknak, tervezzük a jövőnket, de ne másokon atgazolva, másokat bántva stb.)


Az apám beteg volt. Hónapokra kórházba került. Messzebb lakok a saját családommal, de elmentünk őt meglátogatni. Viszont már nem értük el. Tudtam előre. Sőt, biztos voltam benne, hiszen már évek óta figyelmeztették. De a jó apám (Isten nyugosztalja!) istennek képzelte magát. Neki semmi baja nem lehet. Betegséget sajna alkoholba fojtotta.

Imádkoztam érte, kértem lelkén békét. Az emlékére verset is írtam, őt a temetésén felolvastam. Beszéltem hozzá, megbocsátottam neki. Elengedtem. Azóta megkönnyebbültem.

Túl lehet élni bármit. Csak hinni kell benne. Olyan életet élni, amelyben te egymagad meg tudsz állni a labadon.

Nincs semmi baj. Minden rendben lesz

2020. nov. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
52%
3. : már egy fél órája sírok a kommenteden 😭😭😭
2020. nov. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Miután apám meghalt, fél évig minden éjjel vele álmodtam.
2020. nov. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És mindenkinek részvétem a történtekért!
2020. nov. 12. 08:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!