Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogadnátok ha a gyereke...

Hogyan fogadnátok ha a gyereketek ki szeretne költözni külföldre?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy azt vettem észre, hogy magyarország csak visszafelé fejlődik és az új törvénymódosítások lelkileg összeroppantanak. Itt akarom hagyni az országot és lehetőleg minnél messzebre menni. Egy olyan országba ahol elfogadnak és megvannak az alap emberi jogok. Tudom, hogy minden szülő más de ti, hogy reagálnátok ha a gyereketek ki szeretne költözni külföldre?

2020. nov. 11. 19:04
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
98%
Gyerekként is vonzott mindig Ausztrália. Tudtam, hogy egyszer én ott fogok él, dolgozni. Középiskola után, itthon fogorvosként diplomát szereztem. Majd Ausztráliában nyelviskolába jelentkeztem. Fel is vettek. Hihetetlenül nehéz volt az elválás a szülőktől. De tudtam, hogy mi a célom, és ez ezzel jár. A szüleim mindig is támogattak mindenben. Majd Ausztráliában hitelesíttettem a diplomámat. Mivel akkor hiányszakma volt ott a fogorvos, így "könnyebb" volt az ottani letelepedés és nem csak tanuló vízummal maradhattam ott. Megkaptam az ottani állampolgárságot is. Az első 7 évben egyszer sem tudtam hazajönni. A szüleim látogattak meg minden év karácsonyán. Miután a nagyszüleim meghaltak. A szüleim otthon eladtak mindent, és ők is kiköltöztek Ausztráliába. Ők is itt dolgoznak, itt élnek. Én itt ismerkedtem meg a férjemmel, van egy közös gyerekünk. Szóval, ha majd idővel odakerül a fiunk, hogy máshol szeretne majd élni, maximálisan támogatni fogom, még ha nehéz is.
2020. nov. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
68%
Nem örülnék, de teljes mértékben megérteném, így természetesen nem állnék az útjába.
2020. nov. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Megjártam külföldet és a nővérem is. 10 és 8 évet voltunk, végül hazajöttünk. A szüleink nem örültek h messze vagyunk, de a boldogulásunknak örültek. Nekem segített felnőni a kinti élet, a munka, hogy magamat tartottam el. Szerintem ez a normális. Én is támogatnám ha a gyerekem menni akarna.
2020. nov. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!