Anyukám skizofrén?

Figyelt kérdés

Anyukám 50 éves nő, egyedül élek, apámról semmit se tudok vagy 10 éve.

Nos állandóan megy itthon a telefonról hangfelvétel, és raktározza a gépén, vagy pendriveján. A szomszédok utálják, mert volt olyan, hogy szetkente trutyival az ajtójukat. Sokszor van, hogy random el kezd üvöltözni itthon, hogy a szomszédban beszélnek, de semmit se hallok. Mikor kalapálnak, azt hiszi ez neki szól, és elkezd anyázni hangosan.

Otthon csak suttogva beszél hozzám, mert azt hiszi hallgatják.

Egyik nap van mikor kedves a szomszédokkal, másnap meg üvöltözik velük. Sokszor elindult külföldre, mert új életet akar kezdeni, állítólag valami bűnöző kényszeríteni akarja őt valamire.


Egy garzonban élünk, anyum nem dolgozik, így igazából egész nap otthon van.


Nagyon nem értem ezt az egészet, és félek. Anyám egyáltalán nem törődik velem, és környező felnőttek (tanárok, volt ismerősök) feltételezik, hogy baj van.



2020. nov. 14. 13:17
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Anyám egy 50 éves nő, egyedül élek vele*
2020. nov. 14. 13:17
 2/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha valami nem a világos, csak gyorsan írtam.
2020. nov. 14. 13:19
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
minimum paranoid, orvos kell neki
2020. nov. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
12%
Nekem elsősorban az nem világos, hogy miből éltek.
2020. nov. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
#4 nem is ez volt a kérdése.
2020. nov. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
En pszihozisban szenvedek, meg en se vagyok skizofren,pedig 2 honapot voltam korhazban vele. Le is nyugdijaztak,igaz kulfoldon. Ezt te nem tudod eldonteni, csak szakember.
2020. nov. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
6-os vagyok, mondom ezt ugy,hogy jomagam is orvos vagyok.
2020. nov. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%
Tudom, hogy nem ez volt a kérdés. Csak én mindig meglepődöm, amikor a hasonló kérdéseknél kiderül, hogy nincs kenyérkereső a családban. Tényleg érdekelne, hogyan oldják meg, hogy kifizessék pld. a gáz számlát januárban. Sorry.
2020. nov. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Apám utal utánam annyi pénzt, miből kijövünk.

Igazából egy ismerős mondta nekem, hogy normális-e, mert mikor nála volt folyton kopogtatást hangokat hallott, holott semmi se volt.

Ez 2 éve tart nála, mikor először mondtam neki hogy menjen pszichiáterhez(nem bántásból!), elkezdett sírni, és nagyon rosszul bánt velem egy hétig.

Kicsit szégyen vele végig menni az utcán, hogy mindenkinek ordibál(azt hiszi követik), de volt olyanra is példa, hogy némát játszotta, boltokban mutogatott mit kért. Érdekes eset, ha ismerőssel van normális viszonylag, de akkor is megjegyzi, hogy kopogtatás, ez-az amaz.

2020. nov. 14. 15:32
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a körzeti orvossal. Kellene a szakember anyukádnak
2020. nov. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!