Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tereljem el a figyelmem...

Hogyan tereljem el a figyelmemet arról, hogy egyszer elveszítem anyukámat?

Figyelt kérdés

Mostanában sokszor eszembe jut. Mindig sírok, ha belegondolok, de annyira, hogy abba hagyni sem tudom a sírást. Én nem tudom, hogy fogok anyukám nélkül élni tovább. Szeretnék én is családot, de úgy érzem, ha anya nem lesz többé én belehalok, akkor is, ha 50 éves leszek vagy bármennyi. Nem élném túl a fájdalmat, mindig az jutna eszembe, hogy mennyi mindent megtett értem, féltett, óvott gyerekkoromban és nagyon szeretett. Annyira fájdalmas lesz visszagondolni a jó élményekre is vele, márpedig tuti azok jönnének elő.


Azt kívánom, bárcsak ne kéne megtapasztalnom, hogy milyen elveszíteni anyut, és tudom, hogy még nagyon sok időt tölthetünk együtt, ha szerencsénk van és természetes úton megy majd el, mert most még csak 43 én meg 16. De akkor is annyira félek és mostanában sírva is alszok el emiatt, mert képtelen leszek utána élni. És minél több élményt átélek vele, annál nehezebb lesz majd elengedni és annál jobban fog majd fájni, ha elmegy. Most is tudom, hogy a konyhában főz és bármikor odamehetek, láthatom,megölelhetem, beszélhetek vele, és iszonyatos fájdalommal tölt el, hogy ez nem mindig lesz így és már megint sírok is :(. Én nem tudom, hogy lépjek túl ezen a gondolaton, de így nem tudom élvezni az életet, ha mindig csak a halálon jár az eszem. Hogyan felejtsem el ezt a gondolatot?



2020. nov. 17. 18:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy mikor már nem él, azt fogod kívánni, bárcsak ne szorongtál volna előre, hanem vidáman töltöttétek volna az időt.
2020. nov. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
40%
Ne csavarodj rá a témára. Ez az élet rendje. Engedd el még most gondolatban. Te is fel fogsz nőni, családod lesz, és ha most nem engeded el, akkor a leendő családodra lesz mérgező, hogy anyukádat szereted a legjobban.
2020. nov. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
16%

12

‘ a leendő családodra lesz mérgező, hogy anyukádat szereted a legjobban.’

Mi van?

2020. nov. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
41%
12 te nem vagy normális.
2020. nov. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
38%

Mi van? Igazam van b+, az van.

Nem egy családot láttam amiatt szenvedni, hogy valamelyik fél nem volt hajlandó leszakadni az anyjától / apjáról. Vele beszélte meg a dolgait, nem a párjával, az anyját / apját jobban szerette mint a párját. Ez pedig mérgező légkört teremt. Alap hogy az emberhez a férje / felesége áll a legközelebb. Nincs olyan, hogy a belső ügyeket, problámákat a papával-mamával tárgyalja ki valaki, mert ezzel sérülnek a házasság határai.

2020. nov. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 AlyssaDia válasza:

Szia,nagyon tiszteletremèltó ahogyan gondolkodsz anyukàddal kapcsolatban , sok korod beli nem fogalkozik azzal hogy mi lesz 10-20 èv múlva ,ez èrettsegre vall, de hiàba mèg csak egy tini vagy ne foglalkozz ilyen dolgokkal,szórakozz èlvezd az èleted tölts annyi idôt vele amennyit csak tudsz, tanulj ès èpìtsd a jövöd, hogy mikor eljön a nap amikor el kell engedd vagy bàrmi miatt megszorulnàl ott legyen a biztos hàttèr màr neked.Èn csak 22 èves vagyok de gyermek koromban meghalt anyukàm utàna tini koromban a mamàm aki a pót anyukàm volt. Egyedül a 70 körüli pót apukàm van, a papàm aki maradt nekem az egèsz csalàdomból, de nem làttam màr egy ève mivel sajnos 1800km vàlaszt el es a vìrus miatt nem tudtam meglàtogatni ès èn is ugyanezen megyek keresztül , pedig èn màr àt mentem ezen pàrszor de ugyanúgy rettegek mostanàban nap mint nap, szerintem ez a bûntudatom miatt van hogy nem tudom meglàtogatni ezèrt magamat okolom. Valószinüleg neked az àlmod okozza ezt most,plusz elkèpzelhetô hogy bûntudatod van azèrt mert valamit/ket tettèl anyukàddal kapcsolatban ,amit megbàntàl ès attól fèlsz nem lesz elèg idôd hogy ô megbocsàsson holott hidd el nem tudna ràd soha haragudni. Szerintem hamar el fog mùlni de nagyon fontos ,hogy nem szabad ilyeneken gondolkodni mert nagyon negatìv, ès le hùzod ès bele lovalod magad. Nekem ha eszembe jut mi lesz ha a papàm meghal ,megprobàlom azonnal elfolytani a gondolatot nekem ez vàlt be amint ilyen kèp beugrott elkezdtem màsra fókuszàlni , nem belegondolni hogy mi lesz ha meghal ès utàna mit fogok èrezni ès utàna ès utàna stb. Nem szabad, azonnal tereld el a gondolataid. Huh ,bocsi hosszú lett kicsit ,de hàtha tud segìteni , tudom hogy nagyon nehèz nekem sem ment elsôre pedig èn màr tûl vagyok pàr èrdekes sztorin.Kitartàst.


22/L

2020. nov. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
16%

"Alap hogy az emberhez a férje / felesége áll a legközelebb."


A kérdező 16 éves, nincs még cserélhető farok a láthatáron, hadd szeresse az édesanyját, amíg lehet.

2020. nov. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm 16-os! Kívánom neked a legjobbakat és a papád mihamarabbi viszontlátását! :)
2020. nov. 17. 22:33
 19/27 anonim ***** válasza:
63%

15 Azert lettel ilyen idiota, mert valakit nem erdekeltel, inkabb a szuleihez ragaszkodott helyetted? Hat, ha en lettem volna a parod, es ilyen hulye vagy en is igy tettem volna.😀

En nem tudom ossze se hasonlitani kit ‘hogy’ szeretek. Nalam nincs ilyen, hogy kit szeretek ‘jobban’ ez nem ovoda.

Alapesetben a parunkat szeremmel szeretjuk, a szuleinket talan halas szeretettel, a gyerekeinkre meg talan a feltetlen szeretet a legjobb szo. Tenyleg sajnallak, ha nalad ez rangsorolva van.

2020. nov. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Szerelemmel*
2020. nov. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!