Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lehet az, hogy szeretem...

Miért lehet az, hogy szeretem felhívni magamra a figyelmemet a depressziómmal kapcsolatban es szeretek drámai lenni?

Figyelt kérdés
Annak ellenére, hogy felemészt a depresszió és a szorongás, késztetést érzek arra, hogy felhívjam magamra a figyelmet. Persze nem mindenkiét, az ismerőseim előtt mindig a tokeleteset mutatom, a közösségi médián is, viszont a családom előtt, akik már eleve tudják, hogy gond van velem, azt akarom, hogy aggódjanak értem. Vagy pl. ha maladaptiv almodozasba menekülök es elképzelem, hogy híres vagyok, ott is midnig felhívom magamra a figyelmet a depressziómmal és ettől magasztosabbnak érzem magam... valahogy mindig is vonzódtam a bonyolult, meg nem értett, intelligens művészlelkekhez es nekik általában mindig voltak mentális problémáik.

2020. okt. 2. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Ezzel taszítóvá teszed magad mások számára, nekem pl. rendkívül ellenszenves az így viselkedő ember, akitől ilyet tapasztalok, azzal csak a legszükségesebb esetben kommunikálok.
2020. okt. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is az jutott az eszembe hogy az az ember aki mindig csak sajnáltatja magát nem jó társaság.

Az olyan művészek akikről te beszélsz nem direkt csinálják, nem lehet eljátszani hogy te bonyolult, meg nem értett, intelligens művészlélek vagy. Ezzel saját magad idelyét is pazarold, mert ez nem TE vagy.

Amúgy az ország fele depressziós. Menj el pszichológushoz ha van rá pénzed, ha nem akkor találj olyan elfoglaltságot amit szeretsz, olyan párkapcsolatot ahol a másik nem depressziós, aki felvidít, akinek feldob a jelenléte.

És miért jó neked hogy a családod aggódik érted? Normális esetben egy szülőnek a legjobb ha a gyermekét boldognak látja. Ha te szándékosan játszod az elesettet azon fognak gondolkozni hogy mit rontottak el. Fejezd be a manipulálást és és AKARJ gyógyulni. Az évek hamar elrepülnek, meg fogod bánni hogy egy álomvilágra és az önsajnálatra pazaroltad az idődet.

2020. okt. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"az ismerőseim előtt mindig a tokeleteset mutatom"

"a családom előtt ... azt akarom, hogy aggódjanak értem."

.

No, itt van az eb elhantolva!

Depressziós létedre mások előtt akaratlagosan tudsz normális lenni.

Családod előtt nem is akarsz, így lenni a középpontban, különleges elbánást kiharcolni magadnak.

.

"mindig is vonzódtam a bonyolult, meg nem értett, intelligens művészlelkekhez es nekik általában mindig voltak mentális problémáik"

Ez igaz, de vedd figyelembe, ők olyat is alkottak, amilyet/amit más, szintén mentális problémával kűzdő nem tudott!

2020. okt. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Te csak hiszed, hogy ezt a viselkedést mások rokonszenvvel honorálják. Volt egy narcisztikus rokonom, aki hasonlóan viselkedett, hát lenézte mindenki a háta mögött. Ő meg volt róla győződve, hogy rajonganak érte, olyan gyenge volt az ember- és az önismerete. Tette az eszét, közben kilépett az ajtón, már összenéztek nevetve a háta mögött.
2020. okt. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2es, már bocs, de aki leír egy olyan szót, hogy idelyét, azt nyilván nem veszem figyelembe és nem olvasom tovább.

Csak akkor tudom a tokeleteset mutatni, ha épp nem a depressziós időszakomban vagyok, ilyenkor ki sem tudok kelni az ágyból.

Nem írtam, hogy ezzel szimpatikus akarok lenni. Kenyszerbeteg vagyok, ezt is kényszeresen csinálom.

Azt sem mondtam, hogy én olyat alkottam, mint a zseni művészlelkek. Nyilván belőlük csak egy pár volt/van. De rajtuk kívül is van még intelligens ember.

2020. okt. 2. 10:39
 6/11 anonim ***** válasza:

Látom megsértődtél. Elég gáz hogy egy elrontott szó miatt akarsz visszavágni. Pedig hidd el jó szándékkal írtam. De úgy látom mások válaszán is megsértődtél. Egy akaratos tini köszön vissza a válaszodból. Ha nem vagy tini akkor tegyél az ellen hogy ne annak lássanak annak az emberek. Akarj gyógyulni. Mert a leírásod alapján felemészt az önsajnálat.

Én is depressziós alkat vagyok, mindezt úgy írom. Tapasztalatom az amit már előbb is írtam hogy az élet rövid ahhoz hogy ezt indok ak használjam arra hogy az ágyban fekszek egész nap. Kimozdulok, vagy teszek-veszek a házban.

2020. okt. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Lehet helyesírási hibákat véteni néha, de nem ilyet.

Nem visszavágni akarok, ez egy névtelen fórum, fogalmunk sincs a másikról.

Nyilván egy mentális beteg ember csinál olyanokat, ami a többségnek nem szimpatikus, borderlineként rengetegszer kapok dührohamot, amiről nem tehetek.

Ha nem azt írom, hogy dühömben megkínoztam egy állatot, szeritem nem kellene ítélkezni.

2020. okt. 2. 11:32
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor is nevetségesnek tartom egy helyesírási hibával visszavágni csak azért mert nem tetszik a válaszom. Győzz meg ész érvekkel inkább hogy nincs igazam.

"szeretem felhívni magamra a figyelmemet a depressziómmal kapcsolatban es szeretek drámai lenni?" Ezek a te szavaid. Direkt teszel rá egy lapáttal. Ez mi ha nem manipuláció? Azt akarod hogy sajnáljanak. De ha csak panaszkodni jöttél ide akkor az más. Én leítrtam hogy, szerintem miér csinálod azt amit csinálsz. Az emberek nem szeretik a drámát.

2020. okt. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A boderline mindenre magyarázat, csak az elején nem írtad még.
2020. okt. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom mire van igényed, de nekem sajnáltathatod magad, meg drámázhatsz, nem zavar.
2020. okt. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!