Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy segíthetnék a lányomnak,...

Hogy segíthetnék a lányomnak, hogy jobban legyen?

Figyelt kérdés

Csak 25 éves, és gyógyszer túladagolása volt még szeptemberben, október végén engedték ki a kórházból. Borzasztó állapotban volt hetekig. Az első héten kómában volt, majd kezdett kicsit jobban lenni, de aztán visszaesett és nagyon komoly fájdalmai voltak, ezért sokszor altatni kellett. Szívinfarktusa volt, és mivel nem értek ki hozzá időben, így újraéleszteni még sikerült, de az oxigénhiány miatt lett kisebb agykárosodása, ami pl. abban nyílvánul meg, hogy sok mindent elfelejtett, ami élete során történt vele, illetve lelassult a beszéde és a mozgása is. Több mint egy hónapig volt kórházban, ebből majdnem három hétig az intenzív osztályon, nagyon nehezen épült fel.

Most nálunk lakik, igyekszünk neki segíteni mindenben. Még mindig nincs túl jól, sem lelkileg sem fizikailag. Sokat beszélgetünk vele, külön-külön és családilag is, hogy tudja hogy szeretjük és támogatjuk, jár terápiára is, de még mindig úgy látom, hogy úgy el van veszve. A közérzete sem jó, nagyon fáradékony, sokat fáj a hasa és a feje, sokszor hány vagy hányingere van. Nagyon meg van zuhanva, és nagyon aggódom, főleg mert nem tudom, hogy mit tehetnék még érte, hogy jobban legyen.

Tudnátok segíteni?



2020. nov. 22. 18:14
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Szakember, szakember, szakember! Pszichológus minimum, de lehet, hogy ehhez pszichiáter (is?) kell, ezzel nem vagyok képben. Mondjuk úgy, hogy én is voltam sokáig öngyilkos jelölt, én is 25 vagyok. 2 év terápia teljesen rendbe hozott, a családom - noha végletekig támogatók - nem lettek volna képesek rá. Lassan 3 éve vagyok 'tiszta', olyan értelemben, hogy végre nem akarom megölni magam.

Szóval minden tiszteletem felétek, de nem tudjátok megoldani azt, ami a lelkében van, segítség nélkül.

2020. nov. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Sajnálom ami történt
2020. dec. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez a hányás aggasztó, nem magyarázat rá hogy mesterségesen táplálták, mert eleve haza sem engednek senkit ha nem megfelelő az emésztőrendszere. Ez a sok baj, inkább agykárosodás következménye lehet. Beszélj a kezelőorvosával hogy mit lehet tenni ilyen esetben.
2020. dec. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!