Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy segíthetnék a lányomnak,...

Hogy segíthetnék a lányomnak, hogy jobban legyen?

Figyelt kérdés

Csak 25 éves, és gyógyszer túladagolása volt még szeptemberben, október végén engedték ki a kórházból. Borzasztó állapotban volt hetekig. Az első héten kómában volt, majd kezdett kicsit jobban lenni, de aztán visszaesett és nagyon komoly fájdalmai voltak, ezért sokszor altatni kellett. Szívinfarktusa volt, és mivel nem értek ki hozzá időben, így újraéleszteni még sikerült, de az oxigénhiány miatt lett kisebb agykárosodása, ami pl. abban nyílvánul meg, hogy sok mindent elfelejtett, ami élete során történt vele, illetve lelassult a beszéde és a mozgása is. Több mint egy hónapig volt kórházban, ebből majdnem három hétig az intenzív osztályon, nagyon nehezen épült fel.

Most nálunk lakik, igyekszünk neki segíteni mindenben. Még mindig nincs túl jól, sem lelkileg sem fizikailag. Sokat beszélgetünk vele, külön-külön és családilag is, hogy tudja hogy szeretjük és támogatjuk, jár terápiára is, de még mindig úgy látom, hogy úgy el van veszve. A közérzete sem jó, nagyon fáradékony, sokat fáj a hasa és a feje, sokszor hány vagy hányingere van. Nagyon meg van zuhanva, és nagyon aggódom, főleg mert nem tudom, hogy mit tehetnék még érte, hogy jobban legyen.

Tudnátok segíteni?



2020. nov. 22. 18:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
97%

Pszichoterápia és családi támogatás - de ezeket meg is adjátok neki, ahogy írtad.

Ha ilyen súlyos állapotban volt, mint írtad, akkor nem csoda, ha még nincs jól - én teljesen mással aug. végén jöttem ki a kórházból, de még csak most jutottam el fizikailag oda, hogy annyira megerősödtem, mint a kórház előtt voltam - márpedig ez 3 hónap!


Ha evés után hány, az aggasztó - én inkább ilyen levesekkel (húsleves, gyümölcsleves, stb), izotóniás italokkal kezdenék, pépes étel, krumplipüré, enyhébb főzelékek, amit szeret, stb

És idő, idő, idő.

A pszichoterápiás kezelésekhez is idő kell, lassan felhozni a mélyről az eltemetett dolgokat, helyrerakosgatni, stb.

Szóval türelem és szeretet - ezzel tudsz segíteni :-)

2020. nov. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Ne kívánd, hogy bár ez történt volna veled, akármilyen mélyen is vagy most! Szörnyű dolgokat élt át.


Utolsó, neked pedig köszönöm a választ!

2020. nov. 22. 19:35
 13/23 anonim ***** válasza:
97%

Ez kedves, de miért nem kérdezed meg az orvosát? Monst jött ki a kórházból, már hogy a viharba lenne jól??? Szerintem ezek a tünetek természetesek. Gyógyszerekkel tömték, kimosták a gyomrát, infúzióról táplálták, össze ment a gyomra. Ha te hányás-hasmenés után alig bírsz enni, akkor ő mit érezzen? :/

Már soha nem lesz 100%-os. Remélem azt is elfelejtette, amiért öngyilkos akart lenni. Jobbulást szegénynek! Alighanem megfizetett a botlásért.

2020. nov. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
54%
A testi bajaira orvos, az étkezésekhez dietetikus, alapból pszichoterápia, részetekről pedig türelem, ez egy nagyon hosszú folyamat lesz. Önmagában az, hogy kikerült a kórházból, még messze nem jelent gyógyulást. Lehet, hogy neked se ártana pszichoterápia. (Persze ha anyagilag megoldható.)
2020. nov. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Nem teljesen tudom értelmezni a válaszodat Utolsó, de egyébként annyira súlyos emlékezetvesztése nincs, ennyire jelentős dolgokat nem felejtett el.
2020. nov. 22. 20:55
 16/23 A kérdező kommentje:
Gondolkodunk családterápián.
2020. nov. 22. 20:59
 17/23 anonim ***** válasza:
38%
Kár, hogy nem, jobb lenne neki is. :( Megkönnyebbülne.
2020. nov. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
9%
Általában szerelmi bánat okoz ilyet, illetve ha kilátástalannak látja a helyzetét, jövőjét. Egy nagyon jó pszichológust (magánt) javasolnék.
2020. nov. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
73%
Nincsen neki olyan közeli baratja akivel erről tud beszélni? Nekem is van egy bipoláris varátom, tudok az abortuszairol a problémáirol és igyekszek segíteni. Pont a napokban mondta,hogy nélkülem már nem élne,ennyit sosem törődtek vele 32év alatt mint én az utóbbi 3ban
2020. nov. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Vannak közeli barátai, sokat beszél velük, van hogy itt vannak nálunk. Én inkább úgy érzem, hogy nem is az viseli meg, ami miatt túladagolta magát, hanem maga a túladagolás és a következményei. Rossz egészségügyi állapotban van, sok mindenben ránkszorul ami miatt kiszolgáltatottnak érezheti magát. Nagyon megviseli a tudat, hogy majdnem meghalt, és hogy ilyen súlyos következményei vannak a dolognak.
2020. nov. 23. 11:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!