Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám leállítani...

Hogyan tudnám leállítani szépszóval a könnyen sértődő mostohaanyámat, hogy az egy hetes száraz maradékokat ne rám sózza?

Figyelt kérdés

Hétközben itthon vagyok, hétvégén a barátomnál a szomszéd városban. Mostohaanyám állandóan befőz, ami egész hétre kitart, és már fordul ki a számból a kaja mikor a szombat-vasárnapi ételt eszem még pénteken is.

Ha szólunk neki hogy ne főzzön ennyi adagot akkor meg áll a bál, hisztizik, utána meg van sértődve, mint egy 5 éves. Ezért inkább hallgatunk, aztán konyhamalac módjára rám van sózva a hetes maradék. Még akkor is, ha hétközben főz, azt apám kapja, én a friss ételből nem látok semmit míg a szombati el nem fogy.

Volt hogy hétközben főztem, úgy hogy volt még kaja hétvégéről, akkor is kiverte a cirkuszt, hogy így csak a kukába megy a kaja, meg pazarlom a drága hozzávalókat (egy paprikás krumplit csináltam, abba azért nem kell annyi alapanyag szerintem).

A legrosszabb, hogy sokszor van, mikor pénteken se fogy el az étel, akkor elküldeti velem, hogy majd mi a barátommal megesszük. De barátomnak sem kell, mert nem vagyunk rászorulva, szoktam főzni hétvégén annyit, amennyi nekünk elég, és van hogy hétfőre is hozok haza egy keveset, de akkor is megy a cirkusz, hogy így az ő kajája nem fogy. Friss ételt sose küld, csak több naposat.

Volt hogy munkahelyemre be akart küldeni süteményt, ami olyan kemény és száraz volt már mint a kő. És még ő volt megsértődve mikor nem vittem be, hogy ő csak azt akarta hogy bent is megkóstolják, milyen lusta vagyok hogy nem vittem be stb. Érdekes, frissen sose küld semmit 😂

Sajnos idén terveztem a költözést tőlük, de a járvány közbeszólt, így együtt kell még élnünk, de hogy lehetne neki szólni, hogy legalább ne küldje el nekünk a többnapos maradékokat , úgy hogy ne legyen sértődés a vége?



2020. nov. 24. 15:38
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
89%
Ha ő megsértődik a visszaküldésen, te is megsértődhetsz azon, hogy maradékot ad. Mondd meg neki, hogy te nem vagy disznó, nem eszel maradékot, tartsa meg magának. Azt is mondd meg, hogy ettől fogva nem velük eszel, mert hányingered van a maradéktól, egyék csak ők. És szervezd meg az étkezésedet máshol. Így kell megmondani. Egyértelműen.
2020. nov. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem máshogy nem fog menni, csak úgy ha megmondod neki kerek perec, hogy te nem akarod a több napos kaját enni minden nap.

Amúgy én simán főznék magamnak a helyedben. Gondolom, mivel dolgozol ezért nem ők tartanak el, így szerintem semmi gond nincs abból, ha te vásárolsz magadnak amit ennél, és megfőzöl.

Ők meg ha akarják, ehetik egy hétig ugyanazt a kaját.

2020. nov. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
97%
Amíg hagyod magad, nem fog emberszámba venni. Csak azt tisztelik, aki kiáll magáért. Először is terveld el, hogyan tudsz másutt enni mindennap, hétvégén meg nyilván a barátodékkal. Aztán közöld a mostoháddal, hogy ha friss ételt te nem ehetsz, csak ő meg apád, akkor a maradékot is megehetik ettől fogva ők ketten, neked többé nem kell. Ettől fogva házon kívül eszel. És kész.
2020. nov. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
94%
emiatt én is ordítottam már anyámmal meg nagyanyámmal. semmi eredménye nem volt. most külön élek, 2 adagnál többet maximum véletlenül főzök néha. se a párom se én nem szeretjük a maradékot.
2020. nov. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki nyugodtan, hogy nem te vagy a pazarló, hanem ő, amikor lustaságból lefőz egyszerre egy egész hétre valót... tanuljon meg kevesebbet főzni, és akkor nem kell neki konyhamalacként kezelnie téged!
2020. nov. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
96%
egyszer kell kinyitani a szádat, de akkor nagyon. nem apránként nyaffintani egyet-egyet és rettegni a sértődésétől.
2020. nov. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
40%
Nem kötelező vele együtt élned, el is költözhetsz.
2020. nov. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
49%
Barátodnál nem férsz el ezek szerint...
2020. nov. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
93%

Ha ennyire nem tudsz ellentmondani, akkor egy kuka tetejére vagy egy padra ráteszed a kapott dolgokat, nagyon fog örülni neki egy hajléktalan. Elég hideg van, nem romlik meg, mire rátalál. Te meg főzhetsz frisset a barátodnál.

Amíg otthon élsz, alkalmazkodnod kell, vagy sarkosan megmondani, hogy nem vagy hajlandó többnapos kaját enni.

Legyen inkább sértődés, jobb, mint egy ételmérgezés vagy megundorodás.

2020. nov. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy neki ez egy dominancia kérdés. Nem tudja elviselni az én edényeimet, meg a kajámat a hűtőben, vagy ha főzök. Olyan mintha azt hinné, hogy így elkerül róla a rivalda fény. Ilyen 'más nála jobban nem tudhatja' hozzáállása van mindenhez.

A barátomhoz akartam idén költözni, de mivel idén elég rosszul keresek, inkább itthon segítek amiben tudok.

2020. nov. 24. 16:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!