Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám leállítani...

Hogyan tudnám leállítani szépszóval a könnyen sértődő mostohaanyámat, hogy az egy hetes száraz maradékokat ne rám sózza?

Figyelt kérdés

Hétközben itthon vagyok, hétvégén a barátomnál a szomszéd városban. Mostohaanyám állandóan befőz, ami egész hétre kitart, és már fordul ki a számból a kaja mikor a szombat-vasárnapi ételt eszem még pénteken is.

Ha szólunk neki hogy ne főzzön ennyi adagot akkor meg áll a bál, hisztizik, utána meg van sértődve, mint egy 5 éves. Ezért inkább hallgatunk, aztán konyhamalac módjára rám van sózva a hetes maradék. Még akkor is, ha hétközben főz, azt apám kapja, én a friss ételből nem látok semmit míg a szombati el nem fogy.

Volt hogy hétközben főztem, úgy hogy volt még kaja hétvégéről, akkor is kiverte a cirkuszt, hogy így csak a kukába megy a kaja, meg pazarlom a drága hozzávalókat (egy paprikás krumplit csináltam, abba azért nem kell annyi alapanyag szerintem).

A legrosszabb, hogy sokszor van, mikor pénteken se fogy el az étel, akkor elküldeti velem, hogy majd mi a barátommal megesszük. De barátomnak sem kell, mert nem vagyunk rászorulva, szoktam főzni hétvégén annyit, amennyi nekünk elég, és van hogy hétfőre is hozok haza egy keveset, de akkor is megy a cirkusz, hogy így az ő kajája nem fogy. Friss ételt sose küld, csak több naposat.

Volt hogy munkahelyemre be akart küldeni süteményt, ami olyan kemény és száraz volt már mint a kő. És még ő volt megsértődve mikor nem vittem be, hogy ő csak azt akarta hogy bent is megkóstolják, milyen lusta vagyok hogy nem vittem be stb. Érdekes, frissen sose küld semmit 😂

Sajnos idén terveztem a költözést tőlük, de a járvány közbeszólt, így együtt kell még élnünk, de hogy lehetne neki szólni, hogy legalább ne küldje el nekünk a többnapos maradékokat , úgy hogy ne legyen sértődés a vége?



2020. nov. 24. 15:38
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%

1. Én mindig mindenből szuper nagy adagot főzök és akkora adagokban, amekkorát biztosan megeszem, lefagyasztok. Szóval elég 3-4 naponta főznöm, és nem kell több egymás követő napon ugyanazt ennem. Ha megkívánom, előkapom és felmelegítem.

2. Hadd hisztizzen. Kérdezd meg tőle, hogyha annyira sajnálja kidpbni az ételt, akkor 1) miért főz akkorát, 2) miért nem eszi meg ő.

El sem hiszem, milyen bolond emberek vannak.

2020. nov. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%

31-es igazad van!

Ha sokat is főz, le lehetne fagyasztani, miért is nem teszi ezt a mostoha???? És saját maguknak hét közben is tud frisset (és kevesebbet) főzni, de a kérdező egye az egyhetes állott-pállott-száraz kaját.

2020. nov. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%
Hát,ha a jóisten jönne le az égből sem ennék meg pénteken szombati kaját ,ezt közölném a mostohával is,hogy ne fáradjon. Mi aztán nem vagyunk eleresztve anyagilag ,főleg most,de majd' egy hetes kajának a kukában a helye ,vagy még amíg friss le kell fagyasztani ha sok lett,és olyan az étel ami alkalmas rá..
2020. nov. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
90%
Nem azért csinálja ezt a mostohád, hogy téged elüldözzön onnan?
2020. nov. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
73%

"Ha a kérdező "nem csinál belőle ügyet", hanem inkább szó nélkül csomagol és megfutamodik, azzal csak a mostoha jár jól."


Oké. De ha meg ott marad a kérdező, azzal meg ő nem jár jól. Most akkor bármi áron is, a saját életét elcseszve is, de maradjon, csak hogy a mostohával kitoljon?

Kicsit gondolkozzatok már: Ha édes gyerek betölti a 18-at, akkor gyk közönsége szerint kb. "el lehet költözni", kotródjon a francba (a saját szüleitől). Akkor miért kellene a kérdezőnek huszonévesen (meg még + akárhány évig) a szülői házban hédereznie?

Saját magával tol ki leginkább.

2020. nov. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
27%

34-es, mi az, hogy elüldözni? Hány évig kellene még otthon laknia, amikor már keresőképes felnőtt ember, párkapcsolattal?

Otthon maradhat a mostoha idegenin táncolni, de ő jár rosszul. Rokonságomban volt ilyen, kb. elment mellette a saját élete (otthon maradt, csak hogy betartson a feleségnek).

2020. nov. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
93%

Angyali mosollyal ránezel, és csak annyit mondasz, leszarom.


És még lehet sertodni.


Egyébként nevesd ki a kajajat


Ha megsertodik ,akkor megjobban

2020. nov. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
84%

ez a nő egy tipikus nárcisztikus ember.

itt apukád a fő hunyó, őneki kellene téged megvédeni.

sajnos ki leszel forgatva az örökségedből, úgyis elintézi a nő.

az a haszonélvezet egy nagy hiba volt.


amit tehetsz: beszélj apukáddal, mondj el mindent. nagy eséllyel nem fogja érdekelni, de mindegy. azért hátha elültetsz a fejébe egy magot.

költözz el.

a nárcisztikusnak mindig kell valaki, akire rászálljon. apukádra fog.

talán akkor észbe kap.

de ez ne legyen már a te gondod. te magadra gondolj és költözz el.

nem tudsz sokat tenni, apukádnak kéne itt valamit tenni, de ő úgyse fog.

2020. nov. 25. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
21%

38-as...a haszonelvezet mindig jar ha tulajdonos vagy egy ingatlanban a hazastarsaddal. Ez nem hiba hanem epp azt szolgalja, ha valaki elvesziti a parjat, akkor annak a gyerekei vagy akarmilyen orokosei, ne tehessek ki csak ugy az utcara a sajat otthonabol.


Kerdezo bocs, de nem latom hany eves vagy.

En nem hiszem, hoy a mostohad a rivaldafenyt hianyolja vagy "csak ugy" idegesitik az edenyid. Ha te kislany voltal, amikor apukad es o osszejottek es azota egyutt elnek, akkor feltetelezem mar nem 13 vagy. Igy ez a no, aki a te meglatasod szerint "csak" a mostohad, bizony eleg sok mindent megtehetett erted, hogy neked jo eleted lehessen. Valoszinu vegigcsinalta veled a kamaszkort is.

Itt arra szukitenem le a fozes problemat, hogy lehet a konyhahasznalatod hagy némi kivannivalot maga utan vagy hagyott korabban. Az en mostohalanyom eszmeletlen nagy arcu volt es ha nekiallt tusenkedni a konyhaban azt egyreszt kizarolag csak sajat magaert vagy a barataiert tette (suliba vitt palacsintat), a konyha ugy nezett ki utana, mintha az olajat szetlocsolta volna, a tojast a mennyezeten torte volna stb. rendszeresen tonkretett konyhai eszkozoket stb. Hiaba kertem szepen, mutattam meg neki vagy csunyan kertem vagy csak annyit mondtam hagyd ugy magad utan, ahogy a fozes elott volt nem szamitott. Egyszeruen szerintem nem is volt kepes eszrevenni se a rendet se a rendetlenseget. Es ot az se zavarta ha mezitlab bokaig ero morzsaban vagy mindenfele kétes foltokban tocsog. Ugyhogy lehet az edenyed a hutoben nem baj, de ahogy es ahova a huton belul beteszed az a baj. De nem tudhatom, hiszen akar konyhatunder is lehetsz es a penteki maradek tukmalas a mostohadra vet rossz fenyt az nem kerdes.


A mostohadnak egyszer egy nyugodt hangulatu alkalommal es veletlen se a konyhaban hozd elo, hogy te szeretnel konfliktus nelkul fozni hetkozben egyszer a konyhaban. Ahogy irod az egeszet en nem eroltetnem a barmikor es teljesen kulon fozest, mert foloslegesen nehezitenetek meg egymas eletet, mert ugyse jutnatok dulore. Viszont ha azt kered vagy kijelented, hogy te minden szerdan fozol es abbol nekik is jut (ha kernek persze), annak te allod a teljes alapanyag koltseget, magad utan szepen eltakaritasz, akkor ebbe nem kothet bele. Ha a sajat maradekan sirankozna, akkor tedd hozza de jo hogy emliti, mert igy neki is kevesebbet kell foznie csak keddig jusson, mert szerdan mar a te foztodbol megvendegeled oket...vagy hasonlo.

Masik fozz olyankor amikor ninc sktthon es nagyon gondosan paolj el magad utan.

A maradekra meg ne mondjatok mar hogy moslek...vagy romlott. Munkataborban hogy orultek volna neki, meg az afrikaiak indiaik stb a hajlektalannak kitenni a te reszed is nagyszeru. Ha meg onellato is tudnal lenni meg egyszerubb a megoldas: hideget eszel...munka utan hozol haza hazahozhatot vagy hazarendelhetot es ha kotozkodik mondod mar ettel, ezt a baratod kuldte, vay rosszul vagy nem kered.

2020. nov. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
82%

07:29, az megvan, hogy nem a kérdező onallosodasaval van baj, hanem hogy egy hetes kajat nyom le a torkukon??


Attól h te ilyen mostoha vagy, vagy annyira kedves h naivan eszedbe se jut h mas gonosz, meg van ilyen

2020. nov. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!