Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám leállítani...

Hogyan tudnám leállítani szépszóval a könnyen sértődő mostohaanyámat, hogy az egy hetes száraz maradékokat ne rám sózza?

Figyelt kérdés

Hétközben itthon vagyok, hétvégén a barátomnál a szomszéd városban. Mostohaanyám állandóan befőz, ami egész hétre kitart, és már fordul ki a számból a kaja mikor a szombat-vasárnapi ételt eszem még pénteken is.

Ha szólunk neki hogy ne főzzön ennyi adagot akkor meg áll a bál, hisztizik, utána meg van sértődve, mint egy 5 éves. Ezért inkább hallgatunk, aztán konyhamalac módjára rám van sózva a hetes maradék. Még akkor is, ha hétközben főz, azt apám kapja, én a friss ételből nem látok semmit míg a szombati el nem fogy.

Volt hogy hétközben főztem, úgy hogy volt még kaja hétvégéről, akkor is kiverte a cirkuszt, hogy így csak a kukába megy a kaja, meg pazarlom a drága hozzávalókat (egy paprikás krumplit csináltam, abba azért nem kell annyi alapanyag szerintem).

A legrosszabb, hogy sokszor van, mikor pénteken se fogy el az étel, akkor elküldeti velem, hogy majd mi a barátommal megesszük. De barátomnak sem kell, mert nem vagyunk rászorulva, szoktam főzni hétvégén annyit, amennyi nekünk elég, és van hogy hétfőre is hozok haza egy keveset, de akkor is megy a cirkusz, hogy így az ő kajája nem fogy. Friss ételt sose küld, csak több naposat.

Volt hogy munkahelyemre be akart küldeni süteményt, ami olyan kemény és száraz volt már mint a kő. És még ő volt megsértődve mikor nem vittem be, hogy ő csak azt akarta hogy bent is megkóstolják, milyen lusta vagyok hogy nem vittem be stb. Érdekes, frissen sose küld semmit 😂

Sajnos idén terveztem a költözést tőlük, de a járvány közbeszólt, így együtt kell még élnünk, de hogy lehetne neki szólni, hogy legalább ne küldje el nekünk a többnapos maradékokat , úgy hogy ne legyen sértődés a vége?



2020. nov. 24. 15:38
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
70%
15-ös, azért nyilván nem a mostohaanyának kell "kirepülnie" a fészekből, hanem a felnőtt gyereknek. Lehet, húzni, halogatni, egymás idegeire menni, de ebben a sztoriban a pasi felesége fog ott maradni, mert ott a helye, a párja oldalán. A lány pedig rendezze a saját magánéletét.
2020. nov. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
67%

"Sokáig sírt hogy mi lesz ha apám meghal, mert akkor enyém lesz teljesen a ház és akkor biztos kirakom"

megérdemelné

2020. nov. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
85%
Ezért jó a haszonélvezeti jog. Így őr rak ki téged, ha akar.
2020. nov. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 Pók Beáta válasza:
90%
Hidd el ezek éltetik.Ő nem veszi észre és kimondottan spórolás miatt szól meg nem tud keveset főzni.Én így járok az édesanyámmal.Nem voltam rászorulva de láttam ez még élteti.Piacol főz /nekem/és magának.Furcsa volt ebédnél mindig azt mondta ő előttem evett.Hát persze.A friss kaját megette a tegnapelőttit oda adta.Aztán irgalmatlanul beolvastam.Persze a gyümit sütit én vittem.Nem beszéltünk vérig sértődött.Most elértem hogy magamra főzök.Ha sütök viszek neki és látom örül a sütinek.Ne hagyd magad.Neked is meg kell tanulni önállóan főzni.Mond neki mi lesz ha lebetegedik.Akkor őt is eltudod látni.Hátha megérti.
2020. nov. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
73%

Láttam én már ehhez hasonlót. A második feleség addig-addig áskálódott a gyermekek ellen, hogy először csak elüldözte őket a közös lakásból, később gondoskodott arról, hogy ne találkozhassanak az apjukkal. Már a kapuban letagadta, hogy nincs otthon a papa, nem érdemes be sem menni, vagy most éppen nem érzi magát jól, és végre elaludt, kár lenne felébredni, és hasonlók: Majd addig-addig fűzte a papa fejét azzal a szöveggel, hogy "látod, a gyerekeidnek eszükbe sem jutsz, feléd sem néznek..." a végén a papa végrendeletet írt, és mindkét gyerekét kitagadta az örökségből.

Nagyon vigyázz, jól gondold meg, hogy elköltözöl, vagy maradsz, és leszereled a mostohát! Vedd fel a kesztyűt. Egy ilyen "te csak edd a maradékot!" még nem ok arra, hogy elfuss. Tedd helyre, és maradj!

2020. nov. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
91%
Csak kérdezem: Apád tud a mostohád magánakciójáról amit a párodnak előadott?
2020. nov. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
56%

25-ös, és meddig maradjon? 30 éves koráig az apja feleségével hadakozzon? Neki már rég a saját életét kellene élnie a saját pasijával, csak valószínűleg ott sem imádják annyira. Totál hülyeség, hogy arra bíztatod, gerjessze a feszkót a szülői házban.

Nekem volt ilyen kolléganőm, tíz éve ment rá, hogy hadakozzon a mostohaanyjával. Közben ráment a saját kapcsolata, aztán ott volt 34 évesen a nagy semmiben. Mivel nagykorú, így ebben a házban neki most semmivel nincs több joga, mint az apja feleségének (sőt annak a házasság miatt több joga van ott lenni.)

2020. nov. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
96%

Éppen hogy a mostoha gerjeszti a feszkót, és igyekszik olyan lehetetlen helyzetet teremteni, amit egy fiatal még nem nagyon tanult meg kezelni. Pont azt akarja elérni, hogy a kérdező mielőbb összeszedje a cuccait, és tűnjön el a helyszínről.

A papának is látnia kellene, hogy miközben ő és újdonsült párja hét közben friss kajákat esznek, a saját lánya még mindig az egy hetes állott, száradt kaját eszi, de nem látja, mert senki nem szól neki!! Ha a kérdező "nem csinál belőle ügyet", hanem inkább szó nélkül csomagol és megfutamodik, azzal csak a mostoha jár jól.

Ahogy írta valaki, szóljon a mostohának, hogy ettől kezdve az ő részére ne főzzön, majd ő megcsinálja saját magának... és nem lesz tovább ebből gond.

2020. nov. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:

Nem, nem tud még róla, de fontolgatom hogy elmondom neki.

Amúgy leírtam, hogy költöztem volna idén, ha nem szólt volna közbe a járvány. Jelenleg hol van, hol nincs rendes fizetésem, örülök ha van munkám. Nem azért nem megyek mert nem akarnak oda engem..hanem mert anyagilag jobban átvészeljük ezt így. Apámnak semmivel sem rosszabb, sőt ő ajánlotta hogy toljuk a költözést későbbre, míg nem rendeződnek a dolgok.

2020. nov. 24. 19:03
 30/47 A kérdező kommentje:
De én is belátom hogy a költözés az egyetlen hosszútávú megoldás.
2020. nov. 24. 19:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!