Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám leállítani...

Hogyan tudnám leállítani szépszóval a könnyen sértődő mostohaanyámat, hogy az egy hetes száraz maradékokat ne rám sózza?

Figyelt kérdés

Hétközben itthon vagyok, hétvégén a barátomnál a szomszéd városban. Mostohaanyám állandóan befőz, ami egész hétre kitart, és már fordul ki a számból a kaja mikor a szombat-vasárnapi ételt eszem még pénteken is.

Ha szólunk neki hogy ne főzzön ennyi adagot akkor meg áll a bál, hisztizik, utána meg van sértődve, mint egy 5 éves. Ezért inkább hallgatunk, aztán konyhamalac módjára rám van sózva a hetes maradék. Még akkor is, ha hétközben főz, azt apám kapja, én a friss ételből nem látok semmit míg a szombati el nem fogy.

Volt hogy hétközben főztem, úgy hogy volt még kaja hétvégéről, akkor is kiverte a cirkuszt, hogy így csak a kukába megy a kaja, meg pazarlom a drága hozzávalókat (egy paprikás krumplit csináltam, abba azért nem kell annyi alapanyag szerintem).

A legrosszabb, hogy sokszor van, mikor pénteken se fogy el az étel, akkor elküldeti velem, hogy majd mi a barátommal megesszük. De barátomnak sem kell, mert nem vagyunk rászorulva, szoktam főzni hétvégén annyit, amennyi nekünk elég, és van hogy hétfőre is hozok haza egy keveset, de akkor is megy a cirkusz, hogy így az ő kajája nem fogy. Friss ételt sose küld, csak több naposat.

Volt hogy munkahelyemre be akart küldeni süteményt, ami olyan kemény és száraz volt már mint a kő. És még ő volt megsértődve mikor nem vittem be, hogy ő csak azt akarta hogy bent is megkóstolják, milyen lusta vagyok hogy nem vittem be stb. Érdekes, frissen sose küld semmit 😂

Sajnos idén terveztem a költözést tőlük, de a járvány közbeszólt, így együtt kell még élnünk, de hogy lehetne neki szólni, hogy legalább ne küldje el nekünk a többnapos maradékokat , úgy hogy ne legyen sértődés a vége?



2020. nov. 24. 15:38
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
78%

39 es. Nem tulajdonos a mostoha. Egy szóval se mondta ezt a kérdező. Csak haszonélvező. Ha valaki összeházasodik valakivel, nem lesz automatikusan tulajdonosa mindennek. Csak a házasságkötés után megszerzett dolgok felének. Nem kellett volna haszonélvezetet ráiratni.

A többiben pedig szimplán nincs igazad, gondolom, te is ilyen erkölcsök mentén élsz, mint ez a nő. Szegény családod.

2020. nov. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
50%

#39, Ez nem hiba hanem epp azt szolgalja, ha valaki elvesziti a parjat, akkor annak a gyerekei vagy akarmilyen orokosei, ne tehessek ki csak ugy az utcara a sajat otthonabol.


pont ezt használják ki a 20 éves cafkák, amikor belemásznak az ötvenes-hatvanas férfiak ágyába. pár év - és némi cuclizás - után az alfelükkel megszerezték az ingatlan használatát. ezt csinálta a mostohaanya is.

2020. nov. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
40%
A kérdező szerint még nem áll teljesen készen arra, hogy végleg önálló életet éljenek a barátjával, tehát az eredeti ötletet a költözéssel egyelőre halasztják. De a mostoha miatt, felesleges lenne most mégiscsak belevágni, és elmenni onnét, ahol egyébként eddig is élt. Igenis, tegye helyre a mostohát ezzel a főzés-kajálás témában. A saját élet alakítását pedig kezdjék el párjával akkor, amikor mindketten készen állnak rá!
2020. nov. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
0%

"az a haszonélvezet egy nagy hiba volt."


Az a házasságkötéssel jár, nem tud vele mit kezdeni, és amit látok a környezetemben, nagyon helyes, hogy így van.

2020. nov. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
17%

39-es, nem ugyanaz volt a mostohalányunk?:DDD

Ugyanez volt nálunk is. (Nem mellesleg azóta már felnőtt, a saját otthonában is egy igénytelen nő, állandó kupi az egész élete.)

Persze látom, nem tetszik a fórumozóknak az írásod, mutatja a 11 % (sokaknak fáj az igazság).

2020. nov. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
0%

" Nem kellett volna haszonélvezetet ráiratn"

41-es, még mindig nem érted?

NEM adott neki senki haszonélvezeti jogot, hanem a házasságkötéssel automatikusan JÁR. Tehát apuka elvette a nőt, akkor a nőnek ez jár, nem kellett rá íratni haszonélvezeti jogot. Majd, ha ő meghalt, akkor juthat hozzá a lány a házhoz.

2020. nov. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
100%
Te nem érted 46 os. Haszonélvezete csak az özvegynek van. Amíg él a házastárs, nem kap alapból a házasság előtt szerzett vagyonra haszonélvezetet :D Nézz utana. Jó vicc is lenne. Erre pályáztál, mi? :D hát ezt bebuktad.
2020. nov. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!