Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám leállítani...

Hogyan tudnám leállítani szépszóval a könnyen sértődő mostohaanyámat, hogy az egy hetes száraz maradékokat ne rám sózza?

Figyelt kérdés

Hétközben itthon vagyok, hétvégén a barátomnál a szomszéd városban. Mostohaanyám állandóan befőz, ami egész hétre kitart, és már fordul ki a számból a kaja mikor a szombat-vasárnapi ételt eszem még pénteken is.

Ha szólunk neki hogy ne főzzön ennyi adagot akkor meg áll a bál, hisztizik, utána meg van sértődve, mint egy 5 éves. Ezért inkább hallgatunk, aztán konyhamalac módjára rám van sózva a hetes maradék. Még akkor is, ha hétközben főz, azt apám kapja, én a friss ételből nem látok semmit míg a szombati el nem fogy.

Volt hogy hétközben főztem, úgy hogy volt még kaja hétvégéről, akkor is kiverte a cirkuszt, hogy így csak a kukába megy a kaja, meg pazarlom a drága hozzávalókat (egy paprikás krumplit csináltam, abba azért nem kell annyi alapanyag szerintem).

A legrosszabb, hogy sokszor van, mikor pénteken se fogy el az étel, akkor elküldeti velem, hogy majd mi a barátommal megesszük. De barátomnak sem kell, mert nem vagyunk rászorulva, szoktam főzni hétvégén annyit, amennyi nekünk elég, és van hogy hétfőre is hozok haza egy keveset, de akkor is megy a cirkusz, hogy így az ő kajája nem fogy. Friss ételt sose küld, csak több naposat.

Volt hogy munkahelyemre be akart küldeni süteményt, ami olyan kemény és száraz volt már mint a kő. És még ő volt megsértődve mikor nem vittem be, hogy ő csak azt akarta hogy bent is megkóstolják, milyen lusta vagyok hogy nem vittem be stb. Érdekes, frissen sose küld semmit 😂

Sajnos idén terveztem a költözést tőlük, de a járvány közbeszólt, így együtt kell még élnünk, de hogy lehetne neki szólni, hogy legalább ne küldje el nekünk a többnapos maradékokat , úgy hogy ne legyen sértődés a vége?



2020. nov. 24. 15:38
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
95%
Költözz a barátodhoz, mert ha otthon maradsz, mindenki rosszul fogja érezni magát, te, apád, a mostohád, a barátod is, mert ritkán lát. A sok távolléttől meg megromolhat a kapcsolatod vele. Amúgy se nagyon harcolhatott azért, hogy odaköltözz hozzá, hiszen akkor már ott lennél. Neked otthon a segítségedet nem akarja senki, leírásod szerint még a konyhát sem engedik, hogy használd.
2020. nov. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:
Valószinű a költözés lesz a megoldás. Sajnos nem valószinű hogy változni fog, így meg legalább el tudom kerülni.
2020. nov. 24. 16:45
 13/47 anonim ***** válasza:
97%
A főtt ételek többsége 2-3napig fogyasztható hűtőben tárolva. El sem tudom képzelni, hogy tudod megenni a mar biztosan romlott ételt. Számomra ez undorító.
2020. nov. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%
basszus én már a 4ik nap inkább kidobom, akármennyire is fáj a szívem érte. És én még csak nem is főzök se hússal,tojással, tejjel ami könnyen romlik. Ne edd meg, és ha hisztizik? Mond meg neki, hogy akkor egye meg ő, ha van hozzá gusztusa, de mi jogon szabályozgat téged...
2020. nov. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
90%

Úgy érzékelem, hogy ő költözött hozzátok, a ti lakásotokba, és nem te+édesapád őhozzá. Most akarja a helyzetét stabilizálni, valahogy olyan, mintha téged akarna onnét eltávolítani, hogy utána teljes egészében ő legyen édesapádnál a középpontban...

Nem költöznék el, nem adnám meg neki ezt a lehetőséget. Akkor is tudta, hogy te létezel, itt laksz, és édesapádhoz tartozol. Állítsa le magát az ilyen fajta kiszúrásokkal, és szemétkedésekkel. Nyugodtan megmondhatod neki. Te nem költözöl sehova csak azért, mert ő undokul viselkedik. Állítsa le magát!

2020. nov. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%

"

- Köszönöm Évike az eddigieket, de holnaptól ne számíts rám a főzéssel! Szeretnék egy speciális étrendet követni, amit én főzök meg magamnak!

- És milyen az a speciális étrend Sacika?

- A lényege az egészséges hozzávalókon kívül, hogy CSAK frissen készült ételt fogyasztok, így a mennyiséget úgy kalkulálom, hogy ne legyen maradék!

- .........(?)"


És ezzel vége!

2020. nov. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%
az a fura amúgy, hogy apud meg hagyja, hogy a nő rádtukmálja a romlott ételét. Nem kell elfogadnod és ne legyen lelkiismeretfurdalásod, nem te pazarolsz hanem ő.
2020. nov. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:

#15

Igen, pontosan így történt. Ő költözött be apám házába még kislány koromban. Sokáig sírt hogy mi lesz ha apám meghal, mert akkor enyém lesz teljesen a ház és akkor biztos kirakom. Azóta sikerült elvetetnie magát apámmal, és azóta sajnos van haszonélvezetie is.

Az elköltözésem gondolatát is érdekesen fogadta, egyik pillanatban meg van sértődve mert hogy egyedül hagyom és ilyenkor próbál lelkileg zsarolni hogy jobb lenne ha ő csak meghalna, vagy megpróbal lefizetni, hogy ha öreg korában foglalkozok vele akkor megkapom a takarék pénzét, mert hogy nem ápolóra kell költeni (de őszintén szólva nem kell a pénze).

A másik pillanatban meg már hangoztatja hogy mennyire örül, hogy végre eljön az ő ideje, és hogy kevesebb melója lesz itthon. Erre apám megszólalt, hogy ugyanannyi melója lesz, ha nem több, mert ha elmegyek akkor nem lesz aki segítsen neki.

2020. nov. 24. 17:02
 19/47 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy apám nem látja ezeket, mert sokszor elvonul és ketten maradok a mostohával. A barátommal való kapcsolatunkra is féltékeny, mert a mostohám jobban néz ki nálam, de a barátom velem többet foglalkozik, mint apám ővele. Mindig azt vágja hozzám, hogy a barátom helyében ő menekülne tőlem. Volt hogy a nappaliban elöttünk kezdett el bugyi melltartóra vetkőzni. Szerencsére a barátom rosszul van tőle, és nagyon mérges rá amiatt ahogy viselkedni szokott.
2020. nov. 24. 17:10
 20/47 anonim ***** válasza:
100%

Háát, azért itt Apuka is jócskán hibás! Úgy látszik a nő és saját maga a legfontosabb, SAJÁT gyerekèt semmibe veszi!

Én első körben neki szegeznèm a kérdéseimet, mégis hogyan képzeli, higy ők friss kaját esznek, Te meg a több napos, állott maradékot! Én biztos nem ennèm meg, csoda, hogy nem kaptál még hasmarsot, ételmèrgezèst!

2020. nov. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!