Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mégis milyen "titkos" dolgot...

Mégis milyen "titkos" dolgot csinálhatok a nagymamámnál?

Figyelt kérdés

Anyám mindenre ráhúzza, hogy titkolok valamit előle, vitát rendez a semmin, csak hogy ne kelljen beismernie, hogy a kapcsolatunk nagyon rossz, és (szerintem) nagyobb részben ő tehet róla.

Most éppen nagymamám rendszeres meglátogatása van a teóriák központjában. Amióta digitális oktatás van, ismét napi szinten meg tudom látogatni, mivel itthon vagyok és nem koliban.(Három percnyi sétára lakunk tőle még csak más emberekkel sem kell érintkeznem odaúton.) Mindig akkor indulok el itthonról, amikor anyu hazaér, mert akkor végzek a tanulással, plusz ugye nála van a kulcs mamához. Mindig viszek magammal egy táskát, amiben többnyire a rajzos cuccaim vannak, meg ha anyu megkér, hogy vigyek el valamit, akkor az. Igazából mamámmal (aki jövőre lesz nyolcvan éves és egyedül él) társasozni szoktunk, beszélgetni, néha esetleg rajzolok, vagy ha megy éppen egy régi film amit szeret, akkor azt nézzük, vagy ha valami csoda folytán hagyja, hogy segítsek neki, akkor segítek.


Na de tegnap hazamentem, anyám meg most elkezdte a hülye teóriáit, hogy én tuti nem csak beszélgetni megyek át, valami mást csinálok, meg egyáltalán minek viszek mindig táskát (a rajzcuccaimmal), tuti titkolok valamit. És, hogy "gyanús" hogy hétköznap pont akkor megyek el, amikor anya hazaér, én valami "titkos" dolgot csinálok a 79 éves nagymamámnál.(Aki egyébként anyu anyja) Érdekes, hogy a táskám, amit viszek mindig, és "tuti rejtegetek benne valamit" az mindig itthon van, ha koliban vagyok, és max egy tolltartóval kevesebb cucc szokott benne lenni. (Mondjuk az a táska anyámnak akkor is gyanús volt, amikor csak szombatonként tudtam menni.) És én megkérdeztem anyámat, hogy akkor szerinte mi "titkos" dolgot csinálok mamámnál, ő meg letudta annyival, hogy "tuti nem csak beszélgetni mész" meg "tudod te azt".


Szóval szerintetek mit titkolhatok? Mi titokzatos dolgot csinálhatok a lassan nyolcvan éves nagymamámnál?



(Plusz megjegyzem, hogy anyu előtt csak a jegyeim az, amiket titkoltam általánosban, most simán nem igazán beszélek róla. Ez viszont azert volt, mert általánosan a négyes miatt ordított, hogy meg fogok bukni. Ja meg egyszer 4-5 éve lebuktam azzal, hogy kipróbáltam a cigit, és ebből volt botrány, holott, mind a két szülőm láncdohányos. Egyébként anno a jegyeim el nem mondásával buktam le sokszor, de igazából ezen és az egyszeri cigizésen kívül semmit nem igyekeztem direktbe titkolni)


2020. nov. 26. 09:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem semmilyen titkos dolgot nem csinálsz vagy gondolsz. Nagyon rendes Tőled hogy átmégy a nagyihoz. Gondolom a nagyid szeret és nem bombáz felesleges kérdésekkel. Anyukád viszont önmagában sem bízhat ha folytonosan kételkedik. Lehet történt valami az életében amiért ilyen bizalmatlan. Üljetek le, beszélgessetek hátha megnyílik előtted.
2020. nov. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

Én sem tudom mi a fenére gondolhat. Talán azt gondolja drogozni, vagy inni mész?😀 Esetleg arra gondolhat, hogy nem is a mamához mész, csak rávetted, hogy azt mondja tényleg nála voltál.

De teljesen mindegy, hülyeség az egész, sosem értettem az efféle szülőket. Hagyd figyelmen kívül amikor ilyeneket mond. Hagyj rá mindent, ne vitatkozz, az ilyen emberek úgysem fogják fel.

2020. nov. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

Másoltass vagy kérjél kulcsot nagymamád lakásához, hogy ne kelljen emiatt anyukádat várnod. Anyukádnak az nem tetszik, hogy amikor hazaér, és együtt lehetnétek, akkor te rögtön elhúzol, és csak este érsz haza. Az más kérdés, hogy rosszuk reagálja le.

Ha máskor vádaskodik, akkor mondd meg, hogy hívja fel a nagymamát, vagy menjen át hozzá, és kérdezze ki őt, ha neked nem hisz.

2020. nov. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom,hogy a te anyád miért ilyen, csak a saját példámat tudom elmesélni.

Az enyém is mindig mindenben valami hátsó szándékot feltételezett. Végül az évek során eljutottunk oda, hogy megvádolt még azzal is, hogy hordom a ruháit és kiváncsiságból turkálok a fiókjaiban, stb.

Mondanám, hogy "Ki hogy él, úgy ítél!" de az enyémről öregségére kiderült, hogy valami skizofréniához hasonló mentális baja volt.

2020. nov. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy az a baj, hogy "együtt lehetnénk" én meg pont akkor megyek. Mármint sokszor van az, hogy mesélek valamit anyunak, félbeszakít, hogy nem érdekli, mutatni akarok valamit neki, akkor izél, hogy minek, olyan sokáig tart (akár ha egy egyperces videóról van szó). Ha meg meg akarok beszélni anyuval bármiféle olyan dolgot, ami miatt nem jó a kapcsolatunk, ő ordítozva vádaskodni kezd, hogy az én hibám, én látok rosszul mindent, én titkolok valamit. Aztán az lesz a vége, hogy ha befejezi a kiabálást, akkor tudatom vele, hogy ő sem szívesen beszélne a helyemben olyan emberrel, aki folyton másokat hibáztat és direkt generálja, aztán ő tudatja, hogy igazából én csinálom azt, szinten minden az én hibám, de majd nekem ő nagyon fog hiányozni, mert ő húsz éven belül úgyis meghal, aztán hozzáteszi, hogy lehet örülnék is neki, mondván, hogy én úgyis azt akarom. Ide vezet, ha anyámmal meg akarom beszélni a gondokat. :)
2020. nov. 26. 10:16
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen egy kattant hülye. Bocs, hogy ezt mondom, de sajnos úgy tűnik, az. Hogy eredendően is ilyen volt, vagy ez nála valamilyen szerzett mentális probléma, azt ennyiből nem lehet megállapítani. De nem véletlenül olyan a kapcsolatotok, amilyen, és erről nem nagyobb részben, hanem teljes mértékben ő tehet. Ő tipikusan az az ember, akit hosszabb távon nem lehet elviselni.
2020. nov. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Savlekotő ***** válasza:
93%

Baxxa a csőrét hogy a mamáddal jobban érzed magad szívesen vagy vele,belőle meg köszönöd nem kérsz ami érthető ha idegbeteg nem törődöm frusztrációt rajtad veri el..

70F

2020. nov. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebből én is csak azt veszem le, hogy nem veled van a baj, egyszerűen olyan ember, hogy semmi se jó neki. Egyébként ha nagyon érdekelné, szerinte mit titkolsz, ő is simán átmehetne veled a nagymamádhoz, ha ennyire bizalmatlan. Arról nem beszélve, hogy eltöltene ő is valamennyi időt a saját anyukájánál, ahogy eleve működnie kéne.
2020. nov. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Én megmondanám neki, hogy nem csinálok belőle titkot, azért megyek, hogy ne kelljen vele meg a paranoid f%szságaival foglalkoznom, talén nézzen magába, miért menekülök előle. Utána garantáltan elmenne a kedve attól, hogy cseszegessen.

Tipikusan az az ember, aki belerokkan abba, ha más jól érzi magát, nem csoda, hogy inkább a nagyiddal vagy.

2020. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Olyat is csináltam, hogy tudattam vele, hogy azért megyek, hogy ne az ő baromságait hallgassam, és abból is az lett, hogy nincs igazam, én generálom a feszültséget, de neki igaza van, szintén odajutottunk el, hogy szerinte tuti azt akarom, hogy meghaljon és örüljek, mert úgyis húsz éven belül meghal.

Konkrétan, ha megbeszélni akarom, ha csak egy "beszólással" lerendezni az ilyen és egyéb hasonlóan intelligens gondolatait, akkor vagy ráhárítja az egész felelősséget, tudatja, hogy nincs igazam, én csinálok mindent rosszul, esetleg próbálkozik érzelmi zsarolással is. Az a baj, hogy a megbeszélésre törekvésem konfliktusgenerálásnak fogja fel, ha meg csak "visszaszólok" azt meg önigazolásnak betudja

2020. nov. 26. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!