Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő hogyan reagálna, ha...

Egy szülő hogyan reagálna, ha egy ilyen lánnyal járna a gyereke?

Figyelt kérdés

Párom szülei nem igazán kedvelnek annak ellenére, hogy soha egy rossz szavam nem volt hozzájuk, mindig normálisan viselkedem náluk és barátommal is, aki kifejezetten boldog mellettem.

Az indok, amiért nem bírnak, hogy mentálisan sajnos nem vagyok jól már egy ideje. Borderline személyiségzavarom, illetve evészavarom van, és volt tavaly egy öngyilkossági kísérletem. A másik érvük ellenem, hogy szerintük túlzottan el vagyok engedve, amiért 19 évesen nem hagyom, hogy a szüleim megmondják nekem mit tegyek, arra költök amire akarok, és annyit bulizok/utazok amennyi jól esik (nem, nem csak a szüleim pénzén, dolgozom is egyetem mellett). Nekem nagyon rosszul esik, hogy ezek miatt úgy gondolják, visszahúzom a páromat és jobbat érdemel nálam, kíváncsi vagyok, más szülő hogyan vélekedik erről.



2020. nov. 28. 00:59
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagyok szülő, de megértem hogy ezt gondolják.

Öngyilkosság stb, mentális bajok vannak...

Nem rosszból mondom ezeket nyilván, párodról is kéne tudni valamit.

2020. nov. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj meg, nem bántásból írom, de mindenki tudja hogy a borderline-osok megkeserítik a körülöttük lévők életét. Persze akaratlanul, de akkor is. Plusz az öngyilkossági kísérlet is nagyon meredek. Rettegnék hogy a fiam full szerelmes lesz aztán elveszíti a párját egy labilis pillanat miatt. Pokoli lehet úgy elveszíteni valakit hogy az a saját döntése volt. Az embert hazavágja egész életére, folyamatosan azon kattog hogy talán miatta volt, nem tette elég boldoggá ahhoz hogy az életet válassza.

Ezek valós félelmek. A többire nem tudok mit mondani, az totál szubjektív hogy kinek mi számít túl sok bulizásnak, lehet hogy tényleg folyamatosan bulizol és egybites az agyad, csak a züllés, de az is lehet hogy erről abszolút nincs szó.

Nyilván mindenki félti a gyerekét és egy életvidám, egészséges partnert szeretne neki, hogy ne érjék traumák, amik ugye könnyen érhetik egy borderline-os, anorexiás, szuicid ember mellett. Szóval én úgy gondolom hogy érthető az aggodalmuk. Bizonyítsd be nekik (idővel) hogy tudsz változni és méltó párja lehetsz a fiuknak.

2020. nov. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
95%
egyetértek a másodikkal *
2020. nov. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
80%

Én sem vagyok szülő, de nem. Ez nagyon nem jó. Tudom, hogy nem tehetsz róla, és neked is szörnyű ezzel együtt élned... de senki nem szeretné, hogy a gyereke egy beteg emberrel éljen együtt (és gyanítom, ő sem fogja sokéig tűrni).

Nekem udvarolt egy faszi. Na, hát derültek ki dolgok... meg az is, hogy depressziós, öngyilkos gondolatai vannak, sajnáltatja magát... szóval nem. Én nem akarok ápolni senkit, sajnálom. A saját boldogságom, lelki nyugalmam többet ér.

2020. nov. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagyok szülő, hanem én is borderline. A barátom szülei hasonlóan úgy gondolták, hogy nem vagyok hozzávaló, és hagytuk, hogy egymás ellen fordítsanak minket. Ennek már 10 éve. Azóta összeházasodtunk, kiegyensúlyozott párkapcsolatban élünk.

Ezt csak azért írom, hogyha tényleg szeretitek egymást, akkor tartsatok ki egymás mellett, támogassátok, tanítsátok, fejlesszétek egymást.

Egyébként lehet, hogy a párodnak jót tesz a kapcsolat hosszabb távon, csak úgy érzik azzal tesznek jót, ha megóvják.

2020. nov. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagyok szülő. De ha az lennék, gondolom nehezen fogadnám. Nem szólnék bele nyilván, de belül azt érezném hogy jobbat is el tudnék képzelni a gyermekemnek. Úgy értem, valaki olyat, akinek nincsenek ilyen problémái.
2020. nov. 28. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
90%

Engem is óvtak a szüleim, csak nem hallgattam rájuk. Azt hittem majd én erősebb leszek az elmebajnál, szeretem, megoldjuk, nem lesz gond. Ő is megígérte, hogy megváltoznak majd a dolgok meg ja, mennyire szeret. Csak aztán egyre rosszabb lett. Azért hisztizett, mert szeret. Azért fenyegetőzött öngyilkossággal, ha hazamentem a szüleimhez/találkoztam a barátaimmal, mert szeret. Bocsánat, ő ezeket úgy nevezte, hogy én ilyenkor ELHAGYOM őt. Ő nem bírja ki, ha nem vagyok ott. Az első ilyennél kellett volna à Dieu-t mondani. De olyat ugye nem csinálunk, nem hagyunk másokat cserben, főleg, ha problémája van az illetőnek. Oh, az érzelmi zsarolást említettem már?! A “nem teheted ezt velem” kezdetű mondatokat. Könyörgés, sírás, toporzékolás, fenyegetés a fegyvertár. Szépen váltakozva, amíg te is elszédülsz a hullámvasúton.

Megfojtva szeret, utál, bújik, zsarol, kedvedben jár, hazudik. Egy borderline-al találkoztam, bőven elég volt. Én is óvnám a gyerekem.

2020. nov. 28. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
66%

Teljesen megértem a szüleit. Amennyiben ez csak a múltra lenne jellemző 10-20 év távlatából akkor elfogadóbb lennék, de így nem. Plusz gondolom ezzel nem jársz szakemberhez (legalábbis nem említetted) így pláne nem örülnék.

Volt anno egy disszociatív személyiségzavaros exem. Bőven elég volt, hogy megtanuljam: beteg emberrel NEM jövünk össze!

2020. nov. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is volt ilyen parom erzelmi manipulacio tarhaza volt. Sajnaltatas,buntudatkeltes fenyegetes szeret utalat. Volt neki egy nagyon szeretnivalo oldala amire mai napig szeretettel gondolok es sajnalom h vege lett,de volt egy olyan oldala ami mindig negativ dolgokat gondol rolam es ugy reagalja le. Ő se birta se azt ha hobbim volt se azt ha a barataimmal voltam. Kettős énje volt.


Evekig kuzdottem a manipulacioi ellen közben meg szerettük egymast. Sokszor megbantott utana meg jott tapadni. A szx total megolte ezzel.


Nekem kokemenyen le kellett raknom a hatarokat es mindig sembesitene vele ha manipulal.


Egyszeruen nem ertettem miért rombolja a kapcsolatot.


Kerdezo ha te lennél a szülő mit mondanal a gyerekednek?


En elmondanam az ilyen kapcsolat buktatoit meg azt h mig ezzel hosszú ideig veszodik addig massal kigyensulyozott kapcsolata is lehetne. És a kezébe adom a döntést. Mivel lehet ebből az elethelyzetbol tanulhat valamit azért kapja azt a szemelyt maga mellé.


Keress valami jó szakembert.

2020. nov. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

#8, #9

Járok pszichológushoz és pszichiáterhez is :)

2020. nov. 28. 10:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!