Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő hogyan reagálna, ha...

Egy szülő hogyan reagálna, ha egy ilyen lánnyal járna a gyereke?

Figyelt kérdés

Párom szülei nem igazán kedvelnek annak ellenére, hogy soha egy rossz szavam nem volt hozzájuk, mindig normálisan viselkedem náluk és barátommal is, aki kifejezetten boldog mellettem.

Az indok, amiért nem bírnak, hogy mentálisan sajnos nem vagyok jól már egy ideje. Borderline személyiségzavarom, illetve evészavarom van, és volt tavaly egy öngyilkossági kísérletem. A másik érvük ellenem, hogy szerintük túlzottan el vagyok engedve, amiért 19 évesen nem hagyom, hogy a szüleim megmondják nekem mit tegyek, arra költök amire akarok, és annyit bulizok/utazok amennyi jól esik (nem, nem csak a szüleim pénzén, dolgozom is egyetem mellett). Nekem nagyon rosszul esik, hogy ezek miatt úgy gondolják, visszahúzom a páromat és jobbat érdemel nálam, kíváncsi vagyok, más szülő hogyan vélekedik erről.



2020. nov. 28. 00:59
1 2 3 4
 11/36 anonymousreview60 ***** válasza:
77%

Fognám a fejem, hogy miért kell neki egy ilyen problémás csaj - és igyekeznék kitalálni/megtudni, hogy valóban miért kell neki. A csajban az emberi értékeket nézném. Be nem avatkoznék a kapcsolatba, ki nem utálnám a csajt, hanem semleges maradnék vele, esetleg szívélyesebb, amennyire a csaj kedves velem. De ha azt látom, hogy a gyerekem kezd letérni az útról, nem tenni a céljaiért, amit korábban választott, akkor azzal a gyerekemet keményebben szembesíteném.

40F

2020. nov. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
56%
Nem örülnék.
2020. nov. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
82%

Lehet én sem örülnék neki, ha ilyen lánnyal lenne a fiam. Nem előítélet én is Borderline vagyok és tisztában vagyok vele, hogy miket tudok le művelni🤦🏻‍♀️

Nem véletlenül ment tönkre eddig minden kapcsolatom.

Most évek múlva szépen lassan és hatalmas erőfeszítéssel sikerül a tomboló érzelmeim féken tartani és így is nehéz.

2020. nov. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
84%
Jártam két borderline-nal is, mindkettő gyerekkori bántalmazás miatt lett az, mellettük álltam mindenben, de a jót rosszal viszonozták, úgy fogták fel, hogy nekem kötelességem mindent elviselnem tőlük. Totál kicsináltak, nekem is pszichiáterhez kellett mennem. Egyiküknek gyereke is született, akit tiszta szívéből szeret, mégis a padlóra került a gyerek attól, hogy a szülője hogy kedves vele, hol durva, random váltakoztatva ezeket. Szerintem ne akarj gyereket, mert bordi fiának-lányának lenni maga a pokol. Sajnálom, de ti rosszat tesztek másokkal, bántjátok őket.
2020. nov. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
87%
14-es vagyok: mind a két partneremnél hiányzott az önreflexió, hittek benne, hogy alapból nincs baj a viselkedésükkel, ők csak egy kicsit szeszélyesek.
2020. nov. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonymousreview60 ***** válasza:
88%
Én is jártam borderline nővel, aki a bántalmazások, a szülői hitetlenség miatt lett az. A "bennem nincs hiba", jóért-rossz sajnos nála is fennállt.
2020. nov. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
87%
Ha pl. el akart menni futni, és esett az eső, velem viselkedett úgy, mintha az életére törnék, mert a kívánsága nem teljesülhetett rögtön. Mindenért én voltam a bűnös, egyszer elkezdett kiabálni velem, hogy miért akarták kiirtani a zsidókat, mondtam, hogy egyetértek, de én nem Hitler vagyok, hogy engem okoljon érte, hanem az ő szerelmese. Azt akarta, hogy fogadjam el az iszákosságát, és kijelentette, hogy ha választásra kényszerítem, az alkohol mellett fog dönteni, mert az már 17 éves kora óta vigasztalja őt, engem meg csak egy éve ismer.
2020. nov. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
68%
Hasonló cipőben jártam. Azzal a különbséggel hogy én nem akarok tönkretenni másokat.. Ezért inkább már nem is ismerkedem. Ha magányos vagyok anonim oldalakon beszélgetek, de nem hagyom, hogy közel kerüljenek hozzám. Képtelen lennék elfogadni, hogy tönkreteszem őket. Magányosan élem az életem inkább. Így senki sem szenved.
2020. nov. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
93%
18-as, én a második szerelmemmel távkapcsolatban voltam közel 2 évig, mert ki kellett mennie külföldre dolgozni ottlakós munkát, hogy törleszthesse a devizahitelét, és az ember úgy gondolná, ritka találkozásokkal a borderline problémák is ritkák, de sajnos ahányszor hazajött, öt napig bírta a normális viselkedést, a hatodikon bekattant, és a szabadsága hátralévő részében szünet nélkül gyötört. Ugyanakkor szakítani nem volt hajlandó, azzal, hogy (az iszákossága miatt) volt több testi betegsége, és én biztos azért akarok lelépni mellőle, hogy majd ne kelljen ápolnom. Na, egyszer csak nekem is lett egy betegségem, ami nem könnyűnek ígérkezett. Két napon belül szakított velem, azzal, hogy ő nem bírna ápolni.
2020. nov. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonymousreview60 ***** válasza:
84%
#18: Menj pszichoterápiára! ha van betegségtudatod és akaratod, akkor le tudod küzdeni.
2020. nov. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!