Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő hogyan reagálna, ha...

Egy szülő hogyan reagálna, ha egy ilyen lánnyal járna a gyereke?

Figyelt kérdés

Párom szülei nem igazán kedvelnek annak ellenére, hogy soha egy rossz szavam nem volt hozzájuk, mindig normálisan viselkedem náluk és barátommal is, aki kifejezetten boldog mellettem.

Az indok, amiért nem bírnak, hogy mentálisan sajnos nem vagyok jól már egy ideje. Borderline személyiségzavarom, illetve evészavarom van, és volt tavaly egy öngyilkossági kísérletem. A másik érvük ellenem, hogy szerintük túlzottan el vagyok engedve, amiért 19 évesen nem hagyom, hogy a szüleim megmondják nekem mit tegyek, arra költök amire akarok, és annyit bulizok/utazok amennyi jól esik (nem, nem csak a szüleim pénzén, dolgozom is egyetem mellett). Nekem nagyon rosszul esik, hogy ezek miatt úgy gondolják, visszahúzom a páromat és jobbat érdemel nálam, kíváncsi vagyok, más szülő hogyan vélekedik erről.



2020. nov. 28. 00:59
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
89%
20-as, azért ez nem így működik, annyira erős impulzusok működnek ennél a problémánál, amiket nem lehet eltörölni. Ha annyi sikerül, hogy a kifelé irányuló agresszió csökken mondjuk 75%-kal, az már fényes eredmény. De ez sem magától történik, állandó önfegyelmezés szükséges hozzá, az indulatok folyamatos pórázon tartása. A belső impulzusok viszont ennek épp az ellenkezőjét mondják a bordinak. Mintha egy kiscsirkét fognának be egy szekér elé, hogy húzzad. A kiscsirke az akarat, a szekér a belső indulatok tömege.
2020. nov. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem, kérdező, te észre sem veszed, mikor a párod szüleit sértegeted. A partnereim is vérlázító, igazságtalan, gonosz dolgokat vágtak a fejemhez, aztán nem értették, mi bajom. Fel sem fogták a saját viselkedésüket.
2020. nov. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
85%

Amikor nekem voltak pszichés zavaraim akkor elhagyott az akkori barátnőm. Nagyon rosszul esett. Visszagondolva ha a szülei helyében lettem volna akkor lehet én is azt tanácsoltam volna.

Gondjaid vannak és ugyanakkor makacs is vagy. Hogy tudjanak igy segíteni neked és hogy bízzanak abban, hogy rendbe jössz?

Öngyilkossági kisérlettel nem húzod vissza a párodat? Azt hiszed olyan könnyű azt végig nézni, hogy szenvedsz és csak a magad útján jársz?

2020. nov. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonymousreview60 ***** válasza:
61%
#21: Klassz hasonlat, de az arányokat túlzottnak gondolom (attól még lehet igaz). Kicsit mentegetőzést érzek ki belőle. Ahogyan nekem is nehéz nem is néha a saját kisebb indulataimat kontrollálni, úgy nekik is kontrollálni kell. De ha ez nem megy, akkor már az is egy nagy emberi teljesítmény, ha a borderline-os nem visz az őrületbe más felnőttet és nem mérgez gyereket.
2020. nov. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
71%

Senki nem örülne egy ilyen emberek a csalàdban.

Valószínűleg te sem

2020. nov. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
92%
Most mondok egy lehet furcsa dolgot. Általában a beteg emberekkel együtt éreznek és lehet erre gondolsz te is. A szüleiddel nem vagy hajlandó együttműködni és te elvárod az együttműködést és a megértést a párod szüleitől. Most akkor hogy van ez, szerinted a párod szülei nem gondolkodnak egy kicsit?
2020. nov. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
85%
24-es a borderline-nak pont a a lényege, hogy (általában a fogékony kisgyerekkorban történt érzelmi hidegség vagy bántalmazás miatt) a bordik agyában nem alakul ki az a mechanizmus, ami a többi embernek lehetővé teszi az önkontrollt. Nem hasonlítható egy bordi fejében zajló iszonyat vihar egy átlagos ember alkalmanként dühéhez vagy kétségbeeséséhez. Ezt én nagyon is értem, mégis - képtelen vagyok a borderline tüneteit tolerálni, nem tudok együtt lenni valakivel, aki - bármilyen korábbi szenvedések után is - de rosszal viszonozza azt, hogy szeretem.
2020. nov. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonymousreview60 ***** válasza:
78%
Együttérzek, mert a csajom is csinált ilyen rosszakat, amíg ki nem kényszerültem dobni. :-(
2020. nov. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
#26 Miért gondolod, hogy nem működöm együtt a szüleimmel? Azt, hogy nem korlátoznak, nem erre értettem. Meg tudunk beszélni majdnem mindent, egyszerűen csak mindig is jobban elengedtek mint pl páromat.
2020. nov. 28. 19:42
 30/36 anonim ***** válasza:
39%
A párod szülei nem látják benned a jövőt. Nem lehetsz jelen állapotodban felelős anya, sem feleség. Ha meg csak úgy vagytok, célok nélkül, egymás mellett, akkor nem is kell, hogy a párod szüleivel kapcsolatban légy. Ha van szerelem, közös jövőkép is kell, na ebbe te nem férsz bele. Pénzed elszórakozod - nem vagy alkalmas családi gazdálkodásra, komolytalan vagy pénzügyekben. Öngyilkossággal próbálkozol - a párod mellett nem vagy boldog, ez annak a jele. Miért is vagytok akkor együtt? Hogy valaki ápoljon téged? Nincs önuralmad, evészavarod van. Nem vagy alkalmas jelen állapotodban sem feleségnek, sem anyának. Ha pedig nincs esélyes jövőkép, akkor ez nem kapcsolat, csak egy viszony. EZT látják a párod szülei.
2020. nov. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!