Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál ahhoz, ha a...

Mit szólnál ahhoz, ha a gyereked transznemű lenne? Megváltoztatná a viszonyotokat? El tudnád fogadni?

Figyelt kérdés

Például a fiad lányosan néz ki és szeret lány ruhában lenni.

Vagy a lányod fiúsan néz ki és szeret fiú ruhában lenni.


Meg az is lehet pluszban, hogy a gyereked a saját neméhez vonzódik inkább, mint az ellentétes nemhez.



2020. dec. 1. 16:48
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
84%

Azzal, hogy gyereket vállalok, vállalom azt is, hogy akármilyen lesz, én elfogadom és szeretni fogom.


(Mondjuk ha megöl valakit, akkor az más eset, mert törvénybe ütköző.)

2021. máj. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
9%
Pszichológushoz vinném, de valószínűleg már nem lehetne rajta segíteni ha bemesélte magának.
2021. máj. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%
Ez 3 kérdés volt egyszerre. Kérdező hatásvadász kérdést akart feltenni de nem tudta eldönteni higy mit is akar igazából kérdezni. Először transzneműrol beszél a végén meg melegről. Jellemzően nagyon megosztó témárol kérdez higy mi itt vitatkozzunk és sok válasz érkezzen.
2021. aug. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
87%
Nem örülnék neki, mert nehezebb lesz az élete mintha heteroszexuális lenne, ettől függetlenül ez csak rá tartozik, és a viszonyunkon nem változtatna
2021. aug. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
95%
A gyermekemet akkor is szeretném, ha kiderülne, hogy gungannek, vagy tündének azonosítja magát. Nem mondom, hogy örülnék neki, de semmi módon nem taszítanám el magamtól.
2021. aug. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
33%

Gyermekemnek tartanám továbbra is. Lassan ,lehet, hogy nagyon lassan, igaz, de lehet, hogy változást lehetne elérni nála.Fiúnak fiús játékok. Azokat megszerettetni vele. Ugyanígy lehetne tenni lány esetében is.


Sosem hagynám magára. Olyan is megfordulna a fejemben, ha a fiam ilyen lenne, hogy mi lenne, ha valamilyen szinten elterelve lenne a figyelme a szexualitásról, később teljesen, s esetleg fiatalon egy szerzetesrendbe bekerülve már olyan dolgok kötnék le a figyelmét, amelyek jók és üdvösek. Lány esetében is lehetne lassacskán és biztosan a vallást, az apácaságot a gyermek elé hozni. És ez kívánatos és egészséges lenne. Ha a civil életben marad a vonzódásaival, akkor annak lehet, hogy kárát vallja majd a lelke.

2021. aug. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
98%
Tényleg jó lesz, ha elkezdődik végre az iskola...
2021. aug. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
88%
De, hát nem nekem kell efogadni a gyerekemet, hanem őt kellene elfogadni annak aki szeretni akarja. A szülők általában elfogadják a gyereküket amikor a világra hozzåk. A felnőtt embereknek pedig el kell fogadniuk egymást, ha együtt akarnak élni. Ha a gyerekem a fűzfát ölelgeti, mert szereti és boldog vele, ám tegye azt, legyen boldog a fűzfával!
2021. szept. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim válasza:
87%

Én teljes mértékben elfogadnám.


Amíg nem lesz teljesen biztos magában, addig nem engedném hogy belekezdjen a hormonterápiákba, vagy bármi másba.

Ha már biztosan érzi, hogy ő már pedig rossz testbe született, akkor fokozatosan elkezdhetné a hormon terápiát. Viszont a plasztikai műtéteket csakis 18 éves kora után csinálhatna a saját felelősségére.


Azzal viszont egyáltalán nem látok problémát, ha valaki nőként a maszkulin dolgokat, vagy férfiként a feminin cuccokat szereti.

Butaság hogy a ruháknak nemeket tulajdonítunk. Attól még fogy egy fiú felvesz egy szoknyát vagy egy női szekcióról származó ruhát nem lesz rögtön meleg vagy transznemű. Ugyanez érvényes a nőkre is.

2021. szept. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
72%

12-eshez hasonlókat amúgy nem értem. :D

Itt vagyok én, meg még jó sok másik ember, aki sem nem meleg, se nem bi, se nem transz, se semmi más. Mégis elfogadom, támogatom őket, akarom, hogy minden joguk meg legyen családot alkotni, akár csak nekünk, és támogatom azt is, hogy a gyerekek fel legyenek világosítva, hogy nem csak fekete és fehér a világ.

Na más most ha én ilyen elfogadó vagyok, akkor a 12-eshez hasonlók szerint engem nagyon sok propaganda ért már. Akkor miért van mégis, hogy nem akarok férfi lenne, sőt férjem és gyerekeim is vannak? :D

2021. szept. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!