Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám nem tudja kitörölni...

Édesanyám nem tudja kitörölni a fenekét, ezért a kádban mossa. Ez szerintetek is gusztustalan? Jogosan vagyok kiakadva?

Figyelt kérdés

Rokkantnyugdíjas lett és azóta lusta lett, ott tartunk, hogy már a fenekét sem törli ki, hanem a kádba beáll tiszta kakisan, és úgy mossa le. Ma reggel nagyon kiborultam, ugyanis nem volt leöblítve a kád, az egész tiszta barna cseppes volt. Egyrészt nagyon undorítónak tartom, másrészt igencsak fertőzésveszélyes, ha épp kádfürdőt vennék (ezért minden nap hipoznom kell a kádat).

Eléri a fenekét, nem azzal van a gond, hanem ennyire lusta. Ja és nem egy 80 évesről beszélünk, hanem egy munkaképes korú nőről.


2020. dec. 3. 08:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 A kérdező kommentje:
A kérdésben szereplő 'nem tudja' azt jelenti, hogy igazából nem akarja...
2020. dec. 3. 08:12
 2/72 anonim ***** válasza:
96%

Elvileg nem az a gond, hogy a kádban mossa meg - ez abszolút nem jelent problémát, elvileg sokkal higiénikusabb, mint a törölgetés -, hanem az a baj, ha utána a kádat nem takarítja ki maga után.

Ha lemossa maga után, akko egyáltalán nem fertözésveszélyes, nem kell külön hipózgatni minden alkalommal.

Megoldás lehetne egyébként egy bidé beszerelése, akkor meg tudja mosni magát, és még sem kell a kádat használnia.

2020. dec. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
93%

Apám ugyanez, a belem kifordul tőle. A wc-t is naponta takarítom utána, szinte ordít hogy koszos maradt a csésze. Nem egyszer rá szóltam, hogy takarítson ki maga után, nem a szartündér jön a budit kitakarítani. Ő nem látja.... ez volt a válasz. Nekem is nagyon elegem van belőle.


Én inkább megcsinálom, már csak magamban puffogok, de legszivesebben a kefét a fejébe nyomnám néha.

2020. dec. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
99%
Van wc ülőkével egybe épített bidé.Ez jó megoldás arra, hogy ne a kádat kelljen használni.
2020. dec. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 A kérdező kommentje:
Az legfőbb problémám, hogy előtte nem törli ki. Mivel lusta, az utolsó pillanatban megy ki a wcre, és igencsak sok termék kerül a kádba (valamennyire becsurog és az egész feneke olyan, gondolom). Kb mintha belekakilna. Ha előtte kitörölné, és csak azért mosná kádban, hogy patyolattiszta legyen, egy szavam sem lenne.
2020. dec. 3. 08:35
 6/72 anonim ***** válasza:
33%

Azért gyönyörű, ahogy sugárzik rólatok az empátia.

Nem, nem mondom, hogy ez így rendben van. De egy beteg, rokkant emberről van szó, aki már egy fél életet átdolgozott. Ja, hogy "munkaképes korú"? Tudod, a kor nem minden. Nem a semmiért lett rokkantnyugdíjas, főleg abban az időszakban, amikor jóval nehezebb rokkanttá nyilvánítani valakit, mint eddig.

És azért halkan megjegyzem, hogy gondolom, az ő lakása, az ő munkával megkeresett pénzéből lett megvéve/felépítve, és nem te tartod el őt.

2020. dec. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
29%

Én szerintem az ahogy te állsz a rokantnyugdíjas édesanyádhoz,az undorító.


Írtad, hogy rokantnyugdíjas, ergo nyilván bizonyos dolgokat egyedül nem tud megcsinálni mert aki rokantnyugdíjas az nagyon beteg, akkor miért nem segítesz neki kitörölni a hátsóját, hiszen ő is kitörölte a te hátsódat mikor csecsemő voltál.


Ezt úgy hívják, hogy családtag ápolása, ha nem tudnád!

2020. dec. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
86%
Tudom milyen ez, mondom apám ugyanez. Van hogy röhögve meséli, hogy ment egy kicsi a gatyába, indítsam el a mosógépet. Robbanni tudnék. Mikor nővérem savaz, mindig a pofájába vágom, hogy jöhet a szart mosni utána ha valami nem tetszik. Rögtön csendbe marad. Kívülállónak ez lehet durva amiket írunk, de higgye el mindenki, ha átélné, ők is robbanni tudnának a dühtől és undortól. 3. voltam.
2020. dec. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
27%

Jaja, ennyire lusta.

Sokkal egyszerűbb lenne a wc-ben törölni, mint menni a fürdőbe, vetkőzni, bemászni a kádba, kimászni, törölközni, felöltözni.

Találj ki mást, mert ez így nevetséges, hogy azért csinálja, mert lusta :D

2020. dec. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 A kérdező kommentje:

Nem, egyáltalán nem beteg ténylegesen. Magas vérnyomása van és cukorbeteg. Olyan kapcsolatai vannak, hogy elintézték neki. Ezért írtam, hogy lustaságról van szó.

Ha ezt írom, talán higgyétek már el, hogy így is van. Köszi.

2020. dec. 3. 08:44
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!