Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mért ilyen gusztustalan az...

Mért ilyen gusztustalan az apám? Már teljesen megfájdult a szívem?

Figyelt kérdés
Sziasztok, apum, anyum elvált már régóta. Én apámmal maradtam. Állandó viták vannak. Legfőképpen a pénzről. Rengeteg ilyen történet volt már. A mostani úgy kezdődött múlthét szerdán megkaptam a fizetésemet. Első mi volt bevásároltam 20 ezer forintért abból a kevésből mivel 30 ezret kaptam. Heti fizu van kevés volt a nap... Na mindegy bevásárolok 20 ezer ft-ért. Tészták, savanyúság, kávé, üditők, tojás, vettem neki dohányt hüvelyt magamnak is. meg egyéb itthoni háztartási dolgokat. Nem szóltam egy szót se maradt egy kis pénzem nekem is. Nos ma viszont jön haza a kezembe nyom egy 30 grammos dohányt mondván, majd vissza adod ha lesz pénzed. Mondtam neki hogy nem kell. Mondom nem vagy kicsit pofátlan? Én nem felhánytorgattam neki csak mondtam, hogy multkor neked sem volt pénzed vettem szó nélkül nem mondtam hogy vissza kell adni neki meg az az első hogy majd add vissza így meg úgy... Mondom neki te meg add vissza az 50 grammos dohányt akkor amit én vettem a múltkor. Ezután fogta és a saját dohányát amit magának vett a kezembe adta tessék. Nem szóltam semmit. Most értem haza nézek a hűtőbe krumplipüré hússal. Gondoltam eszek szedni akartam kijött apám a konyhába, abból ne egyél mert nem raktál bele egy forintot se így meg úgy hát a szivem majd meg szakadt... rosszul esik még mindig. Most akkor mondjam én is neki, hogy ami ott van tészta meg kávé ne főzzél meg ne egyél belőlle? nekem ehez nincs szívem... De ő ilyen sajnos már elegem van... Állandóan a pénzen van kiakadva hogy én többet keresek mint ő menjek albérletbe meg menjek el itthonról máshova zabálni holott én is leteszek az asztalra minden héten fizetéskor... de akkor ő meg felhánytorgassa... Régen drogoztam, az se volt jó. Most dolgozok az se jó nem jó neki semmi rá jöttem már megmondtam a szemébe egy gusztustalan nem apa... Ha rosszul esik neki ha nem nekem is elég sok minden rosszul esett már. A Mzltkor kihívta rám a rendőrséget, hogy én be vagyok drogozva meg ilyenek, mert kiszagattam a számítógép egeret mert fölidegesített direkt provokálja az embert... Be is volt baszva... A rendőrség nekem adott igazat. Persze akkor is abból volt a vita ne egyek itthon kenyeret semmit mert azt nem én vettem.... Normális nagyon szarul esik nekem. Most esküszöm szerdán megyek dolgozni addig nem is eszek itthon semmit nem kell a szar kajája... A rendőrség azt mondta próbáljak keresni albérletet mivel el így nem állapot. Állandó viták, főleg ha iszik hiába 3 sört attól is hülye már meg is ütött piásan de én nem akarom leütni őt... Öszintén már nem úgy tekintek rá mint apámra, és nem úgy jövök haza hogy én otthon vagyok mintha egy vendégségbe jönnék ezt érzem már sajnos. Teljesen rosszul érzem magam. :(

2018. okt. 22. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? A rendőrség álláspontján vagyok, költözz el, van munkád, ez így nem állapot. Apád nem lát szívesen, nem akar már veled élni. Amíg apádnál laksz fizesd ki a rezsi felét és vásárolj külön magadnak.
2018. okt. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok, igen én is ezt veszem észre, már nem lát szívesen. De mondom neki az se volt jó ha drogoztam, most az se jó ha dolgozok és vásárolok itthonra... De neki a piával van a gond ha iszik hülye... Tesóm is leszalad megkérdezni pld, hogy nem ad e neki kenyeret este mert már zárva van minden elzavarja hogy te is dolgozol vegyél magadnak így úgy... Albérleten én is gondolkoztam de nem olcsó dolog. Ahoz előbb össze kellene sprólnom legalább 150-200 ezret. Úgy érzem szó szerint rám kiabálja a kaját. Most akkor én is legyek gusztustalan vegyem ki a számítógép. Vagy húzzam ki a hútőt a konektorból, és mondjam ne pakolj bele semmit mert azt is én hoztam? Én nem ilyen vagyok... Neki az nem tetszett, hogy én mondtam neki a dohányt hogy nem kell majd szerzek magamnak és utána mondtam, hogy legalább lett volna annyi benne, hogy fiam nincs cigid itt egy dohány a multkor te is vettél nekem. Most meg azt mondta ne egyek kaját se mert én abba nem raktam bele...
2018. okt. 22. 18:02
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem baj ha nem olvastam végig? Amikor elkezdődött a fillérbaszás ott meguntam.
2018. okt. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Ne legyél már ilyen butuska...Miért írogatod ezt folyton, hogy neki az sem volt jó, ha drogoztál? Persze, hogy nem tetszett neki. Ez neked sem tett jót. Nem apádnak élsz. Azt a saját érdekedben helyesen teszed, hogy már nem drogozol és elkezdtél dolgozni. Tudom, hogy drága az albérlet, de más megoldás nincs. Kezdj el spórolni, pl szokj le a cigiről. Az is elég drága. Innentől kezdve meg az a minimum, hogy fizeted a rezsi rád eső részét és magadnak oldod meg az étkezéseket. Apáddal közösen meg csak akkor vegyél valamit ha megkér rá. Lehet, hogy az általad vásárolt élelmiszerekből ő nem is kérne (írtad, hogy csinál magának kaját) vagy azt hiszi,hogy magadnak vásárolsz.
2018. okt. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%

“kiszagattam a számítógép egeret mert fölidegesített direkt provokálja az embert..”


Na-na. Bárki provokál, ha elkezdesz válaszul őrjöngeni, akkor te vagy az agresszîv, primitív ember. Minden tettedért te vagy a felelős, nem az, aki provokál téged. Más viselkedése sosem lehet mentség saját dühkitörésedért.

2018. okt. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
'Há Maunika, milyen dolog má ez?
2018. okt. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted csak az a két lehetőség van, hogy drogozol, vagy apádnál laksz? Édesfaxom má. Szedd össze magad oszt kőtözz el. De addig is, mi lenne, ha leülnétek - amikor józan - és megbeszélnétek, hogy ki mit fizet? Vagy fizesd a rezsi felét és vedd meg a saját kajádat oszt csókolom he.
2018. okt. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem lenne olyan munkalehetőség ahol van munkásszálló? vagy pár haverral összecuccolni albiba?

mondjuk ha nincs fix fizetésed az úgy nem túl jó.


amúgy én is apámmal lakom. ő keres havonta 200 ezer körül. én keresek 86-ot, mellette levelezőn járok egyetemre. mégis minden sz*rt én fizetek. tőlem kér pénzt cigire, én hordom neki melóból a kaját... de nekem nincs 'pofám' számon kérni rajta.

és bár ő többet van otthon mégis nekem kell minden otthoni munkát megcsinálni mert egy kanalat nem képes elmosni a Teremtés koronája...

igy nem sokat tudok félretenni, max 10-20 ezret havonta, meg volt lakáskasszám amit aZorbánék most megszüntettek szóval remélem h hamarosan le tudok lépni.

sok sikert neked is

2018. okt. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Apadnak bizonyara nincs eleg penze. Lehet te tobbet eszel. Stb.

En a masik oldalon allok csak anyakent elmondom en mit vartam volna el es tetszett volna (a "fiam" nekem is drogozott...aztan meg dolgozott).


Elkered a szamlakat megnezed mennyibe kerul a havi vagy kethavi (attol fug melyik szolgaltato) aram, vizij satb. Osszeadod oket es efelezed.

Szepen megmutatod neki, hogy ezek a szamlak ezek az osszegek es te szeretned a felet fizetni. Hetente kapsz fizut ezert hetente adod be. (Pl osszrezsi 44000 egy honapban akkor te havi 22.000-et odaadsz es ezt heti bontasban azaz 4*5.500-at. Vezesd egy fuzetben mindig add neki oda akkor mikor jozan es mindig tedd hozza apa fontos hogy hozzajaruljak ez itt nekem nagy lehetoseg.

Ha pl az inteneten szamitogepen csak te logsz vagy joval tobbet hasznalod akkor ott kethatmadreszt fizess.


A kajadat magadnak vedd es fozd. Mondd el neki, hogy ezen nem szeretnel veszekedni es mondd azt IGAZAD van nem akarom eloled elenni. Ebben legyel kovetkezetes. Max olyat csinalj hogy veszel kozosbe kavet...vagy valamit amibe nem szakadsz meg. Ha fozol otthon es olyan hibd meg ot is vacsira mondd hogy kozos vacsit akarsz te allod. Ha nem hiv vissza ne sertodj meg.


Magad utan mindig mosogass el es pakolj el. Segits neki atakritasban pl kethetente te mindig takarits ki mindent. Ja es ne tombolj.

Akarmi is van.

Sajnos ha egyszervalakiben csalodnak, akkor nehez a bizalmat visszanyerni. Apad nyilvan csalodott es nehezen emeszti meg az egykori drogozasod, DE TE ne add fol, amig nem talalsz jobb lehetoseget valahol olyan helyen lakni ahol onalloan elhetnel addig probald igy elviselni es elfogadni. Magadra meg oegy buszke, h mar nem drogozol es ne apadnak, hanem magadnak akarj megfelelni. Sok sikert!

2018. okt. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nos én a helyedben úgy próbálnék meg ott élni mintha ott se lenne. kizárólag magamnak vásárolok, magamnak főzök, stb. ő nem szívesen lát ott téged, nem örül annak, hogy itt vagy. ne vásárolj be neki, csak magadra költs. így össze fogsz tudni spórolni előbb utóbb egy albérletre valót. hó végén pedig tegyél le X összeget az asztalra neki, hogy nesze, a rezsi fele. és ennyi. többet egy fillérrel se költs rá.
2018. okt. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!