Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek ha rendszeresen...

Mit tehetek ha rendszeresen bántalmaznak?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és napiszinten bántalmaznak fizikálisan és verbálisan othon. Édes anyámmal lakok meg 2 testvéremmel akik már nagykorúak.

Legtöbbször oknélkül bántalmaznak, vagy azért mert nem azonnal végzem el a házimunkákat(mosás, hajtogatás, takarítás, stb...) volt hogy megvádoltak azzal hogy drogozok mert olyan le harcoltnak tűnök pedig csak miattuk vagyok olyan és persze azért is kaptam mert ők azt hiszik drogozok.

Félek a feljelentéstől ugyanis nem akarok nevelő intézetbe kerülni.

Van egy barátom ő már dolgozik is, és nem tud az egészről, a több napos bántalmazásra utaló nyomokra azt mondom hogy el estem.

A térdem műtve volt egy baleset miatt ami miatt eléggé korlátozott a mozgásom, és többnyire azt bántják mert tudják az fáj a legjobban volt hogy járni se tudtam napokig annyira el intéztek, lelkileg nagyon megvisel az egész és úgy érzem nem fogom meg élni a 18 éves kort hogy el tudjak költözni.

Gyámságomról anyám nem mondana le önszántából ha barátomhoz kérném magam, és félek hogy a hatóságok feljelentés esetén valamit kifogásolnának a barátomon akkor is ha nincs semmi gond vele.

Nevelő intézetbe meg nem élném túl az első fél évet se.



2020. dec. 5. 05:06
1 2
 11/17 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Tûnjèl el egyszerûen, a barátoddal vegyetek ki egy lakast egy másik városban. Mond el neki a problèmádat! Cselekedj èsszel! Minden jót!
2020. dec. 7. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ezeken az oldalakon néz utána!


Pszichológus válaszol – Online pszichológiai tanácsadás

onlinetanacsadas.com › comment-page-15

A hozzászólás elküldéséhez az email cím és más adatok megadása nem szükséges. ... A hozzászólás elküldésével Ön kijelenti, hogy elmúlt 18 éves.


Otthontalanul... Tégy az emberért! - BMSzKI

www.bmszki.hu › sites › default › files › fajlok › node-28

PDF

A BMSzKI-nak van ugyan pszichiátriai rendelése otthon ... a jóléti rendszerek feladata alapvetően az, hogy azokon segítsen, akik nem képesek munkát vállalni ...


Uncategorized Archívum - Oldal 2 a 5-ből - Hajdú Ildikó

www.hajduildiko.hu › category › uncategorized › page › 2

Aug 28, 2018 — Nézzük, az év hátralévő részében melyik napon aktiválódik a téma? ... Én nem vagyok ennek a témának a szakértője, de sokat olvashatsz D. Melkizedek ... Ma már gyakran születnek olyan gyerekek, akiknek a küldetésszáma 44/8. ... Végül a férfi végig kijárta a tanfolyamot, de később azért nem fizetett mert

2020. dec. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
42%

egy kolléganőm elmondta a barátjának, hogy az apja molesztálta sokáig, de nem mert semmit tenni..


A fiatalember nagyon beleszeretett a csajba, ez késztette arra, hogy péppé verte az apját..aki fél év után már tudott pépeset enni, de a kerekesszékből nem tud felállni(sem).

A fiatalember leülte, amit le kellett.

2020. dec. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

mindenképp fordulj a családsegítőhöz. 17 éves vagy, korlátozottan cselekvőképes. magad se vagy tisztában a jogaiddal. simán elköltözhetsz.

még a héten sétálj be a családsegítőhöz.

2020. dec. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Költözz el még ma, de legkésőbb holnap, még az utcán is jobb, mint nyomorékká verődni. A műtött térdedet vették célba, ez most komoly? Rendőrségre is menj el, tegyél feljelentést testi sértés miatt.
2020. dec. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Vetess mindenről látleletet.
2020. dec. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kérező, remélem segítenek a rokonok, barátok, szomszédok. Én is hasonló helyzetben voltam engem apám bántalmaz anyám halála óta 11 éve, nem csak engem a testvéreimet is meg a mamámat is szóltam az egyik rokonnak, és nem állt ki mellettem, nem tett semmit sem, a gyámügy sem tett semmit mert amig nem folyik vér adig ők nem lépnek. Nagyából mindenki ellenem volt de szerintem a kinézetem miatt mert kövér voltam, 2 es tanuló, és folyamat piszkált a nővérem és az "apám" mégis én voltam a hibás. Rokonoktól megkaptam hogy úgy nézek ki mint egy 70 éves. A nővérem ott hagyott egy ismeretlen városban. "apám meg ezeket mondta: nem kellesz senkinek, diliházba/árvaházba viszlek, hülye/fogyatékos vagy, nem fogsz kelleni senkinek sem. Aztán évvekkel később mikor elkezdtem a saját utamat járni:ő ez mondta: "maradjak otthon, nem kell nekem dolgoznom, nem kell semmit sem csinálnom majd ő eltart", eszem ágában nem volt otthon maradni. Tehát zsarol, manipulálni próbál. Amikor megmondtam neki hogy mindenkit terorizál meg felidéztem neki hogy miket mond azt mondta csak viccelt.

Utólag visszagonolva jobb lett volna egy árvaházban felnőlni mit itt.

2021. jan. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!