Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem akarják megérten...

A szüleim nem akarják megérteni, hogy én miért nem akarok gyereket. Hogy lehetne megértetni velük ezt az egyszerű dolgot?

Figyelt kérdés
Sokaknak a gyerekvállalás az életük fő vagy egyetlen célja, hát nekem nem. Én nem akarok gyereket, nem akarom a gyereknevelésnek szentelni az életemet. A szüleim ezt felháborodva, borzadállyal hallgatják, és a szomszédok meg a rokonok előtt mindenféle kamu kifogást találnak arra, hogy miért nincs még gyerekem. Miért nem merik felvállalni a szomszédok meg a rokonság előtt, hogy a mi gyerekünk egyszerűen mást helyez az élete középpontjába, másban látja az élete értelmét?
2020. dec. 6. 16:30
1 2
 1/15 kovpet ***** válasza:
100%
Ők azt gondolnak vagy mondanak, amit akarnak, te meg éld az életed úgy, ahogy te gondolod, hogy az jó neked.
2020. dec. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Mindenkinek saját joga eldönteni, szeretne e gyereket, vagy sem, ezt még a szüleidnek sem lehet rád erőltetni.
2020. dec. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

kamuzd be, hogy meddő vagy


ha később meggondolod magad, akkor jöhetsz azzal, hogy csoda történt

2020. dec. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Kit érdekel? Ők nevelik vagy te? Te pénzed a neveltetése vagy az övék?


Szarjátok már le anyuci mit akar. Nem fogja fel így járt!


Minek szülnék? Azért h lehessen babázni nyögdíjkor? Én meg a kevésből neveljem? Hagyjuk már

2020. dec. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%

Talán ha nem ilyen pökhendi, flegma, gyerekes stílusban osztanad meg a véleményed tartanák valamire.


Attól hogy valaki szeretne gyereket, nem jelenti, hogy az egyetlen amit csinál az életében.

Csak azt, hogy egy új élet teremtése és nevelése mellett is képes minden másra is, amire te. Vagy még többre.

2020. dec. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva: azért nem akarják megérteni, mert őket boldoggá tette a gyerekvállalás és el kell engedniük azt a tervüket, hogy unokázhassanak (legalábbis, ha nincs testvéred). Esetleg attól tarthatnak, hogy jóindulatú magyar szokás szerint az ismerősök azt fogják gondolni, hogy "hú szegény gyerek, milyen gyerekkora lehetett, ha ő nem akar szülő lenni", ami rájuk nézve kellemetlen lehet.

De egyetértek mindenkivel. Ez a te döntésed, ne szégyenkezz véletlenül se emiatt.

2020. dec. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
12%
Természetellenes dolgot ne várd el, hogy megértsenek.
2020. dec. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám, hogy egy középkorú nő életének egyedül a gyereknevelés adhat tartalmat. Vannak még nők rajtam kívül is, akik így gondolkodnak. Akkor most bennünket máglyára fog vetni a társadalom, és el fognak égetni mindnyájunkat mint boszorkányokat?
2020. dec. 6. 17:11
 9/15 anonim ***** válasza:
17%

Nem kell drámázni... gondolom, a szüleid se akarnak elégetni.

Az, hogy az ember nem fogadja el, más.

2020. dec. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Ne foglalkozz velük.

Mondjuk én nem vagyok a te szituációdban. Mert az én szüleim nem erőltetik ezt, felfogják, hogy nem akarok.

Egyszerűen csak mond el, hogy neked ez nem élet célod, ha bár lehet sokszor elmondtad nekik.

Erre nincs megoldás, vagy elfogadják a szüleid vagy nem. A helyedben a rokonoknak vagy a szomszédoknak önként elmondanám, hogy miért nem akarok gyereket. Aztán egyszer majd csak észrevennék magukat.

Te meg próbálj meg kevésbé foglalkozni ezzel.

2020. dec. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!