Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg tudnátok bocsátani a...

Meg tudnátok bocsátani a gyereketeknek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Meg tudnátok bocsátani a gyereketeknek, ha mentális betegség miatt távolodna el a családtól? Nem találkozik veletek annyiszor, csak ha muszáj, nem telefonál gyakran, nem nyílik meg rendesen,konkrétan nem érdekli sok minden a családdal kapcsolatban, csak udvariasságból kérdezi meg, hogy hogy s mint vagytok. Belülről ő nem érzi szükségét ennek, nem is bírja felfogni a lényegét.

2020. dec. 7. 00:09
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Talán
121 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Biztos kibirhatatlanok vagytok aztán lebetegezitek.Ti ba sztátok el.
2020. dec. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A fenti kérdésben én lennék a beteg gyermek. Az orvosom javasolta, hogy beszéljem meg velük, mert nem tudnak róla. Igazából van igazság abban amit leírtál,de nem az ő hibájuk, nem tudhatták, hogy jobban kell tisztelniük a határaimat.
2020. dec. 7. 00:26
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

Ilyen esetben nincs mit megbocsátani. Az ember nem direkt produkál betegségeket, nyilván mindenki teljesen egészséges lenne inkább, ha választhatna.

Viszont az őszinte, nyílt kommunikáció nagyon fontos mindkét fél részéről. Csak úgy lehet megérteni hogy a körülöttünk élők mit miért tesznek, ha beszélgetünk egymással.

2020. dec. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
85%

Hát az én szüleim akik az 50-es éveiket tapossák szerintem neheztelnének emiatt, meg szerintem a legtöbb korukbeli is. Az én szüleimnek a pszichológus mondta el, hogy depressziós vagyok, és akkor se hitték el hogy akármi bajom lenne. xd

Bár érthető, érzelmileg sosem nyíltam meg előttük, nem is tudják mi zajlik a fejemben, én mindig csak mosolyogtam és színleltem hogy minden okés, a konfliktusok elkerülése végett.


A most 40-es éveikben járó szülők szerintem már rugalmasabbak ennél amúgy.


Amúgy szerintem ha azt mondod hogy nagyon elfoglalt vagy, nincs időd telefonálni meg ilyen piti indokok, akkor megértik. Ha érzelmileg ilyen távol állsz tőlük, akkor csak te tudhatod hogy hogy reagálnának ha elmondod nekik az igazat.

2020. dec. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Igen, meg. Hogyha valaki nem, akkor nem elég megértő, vagy nem fogadja el, hogy a beteg gyermek éppen hol tart.

Egy terápia során is fontos szakasz lehet a távolodás és az új határok kialakítása.

2020. dec. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem, mit kell megbocsátani ezen? Hogy önálló életet él?
2020. dec. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
Aki empatikus, megértő, abban fel sem merül az, hogy a másik a hibás azért, mert bizonyos érzelmeket nem, vagy másképpen érez, él át, valamire nincs igénye...
2020. dec. 7. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
65%
Mindenki éli a saját életét. Valaki sütőbben jár haza, valaki nem. Ezzel nincs probléma. Amikor rengeteg munkán van arra sincs időm, hogy egy filmet megnézzek este, nem hogy még telefonálgassak vagy utazgassak haza.
2020. dec. 7. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%
6-os válaszolóval egyetértek. Családon belül sem kötelező a szoros kapcsolat.
2020. dec. 7. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

Kedves kérdező! Nincs veled semmi baj, nincs mit megbocsájtani. Éld az életed, akkor hívd a szüleid, amikor éppen van időd.


Azt írod, hogy nem nyílsz meg rendesen...jól teszed. Miért kellene mindenbe beavatni őket? Abból csak baj származik.


Ne toporogj ezen, mindent jól csinálsz. Ne más irányítsa az életed, még ha a szüleid is. Ők az övékét igazgassák, te a tiéd, és akkor mindenki megnyugszik.

2020. dec. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!